Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Saturday, July 20, 2019
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
Předvánoční prskání.
Předvánoční prskání.
Vánoční světélka
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů

Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

Zobrazit téma
Geocaching Community Plzen | GPS a související témata | GPS přístroje a software
Autor Logger s chipsetem SIRF aneb MTK shit ?
Celestyn
Člen

Použít Avatar

Členem od: 27.10.07
Odesláno 14-07-2012 21:43
Několik let hraju geocaching s přístroji typu MIO (P 550, 560) a s mobilním telefonem. Někdy využívám tyto přístroje na cyklovyjížďkách k logování trasy, ale problémem je samozřejmě výdrž. Inu rozhodl jsem se, že si opatřím nějaký pěkný logger, ten hodím ráno do kapsy nebo do brašny a pak vyhodnotím.
Koupil jsem vychvalovaný qstarz bt1000x a jal se testovat. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zalogovanou trasu porovnal s trasou zaznamenanou mým mobilním telefonem HTC Touch 2, který jsem měl hozený v ledvince na boku. HTC zalogoval naprosto přesně, kdežto qstarz produkoval správnou trasu pouze na rovnikách a v nízké zástavbě. Jakmile jsem se zastavil, připomínal log spíše brownův pohyb molekul a jízda kolem svahu posunula trasu o desítky metrů dále. Qstarz jsem opustil a zkusil Holux 1000C. Výsledek byl lepší, nicméně opět v porovnání s kvalitou, na kterou jsem zvyklý, je to zoufalý výsledek. Usoudil jsem, že chipset MTK svoji citlivostí zabíjí sám sebe a díky příjmu různých odrazů signálu produkuje nesmysly. A už vůbec nevím, jak by byl použitelný pro geocaching.
A proto se ptám, existuje dnes na trhu nějaký logger se starým dobrým SIRF III ? Já jsem zatím našel snad jen přístroje i-gotU.

Ještě bych doplnil, že měření výšky chipsetem SIRF sice produkovalo výsledky o 20m jiné, ale aspoň průběh výšky odpovídal terénu. MTK vyprodukoval nesmyslné hory doly, které jsou k hrubému odhadu profilu terénu už opravdu nepoužitelné. Ale s tím bych se smířil, použiju srtm data.

Jeste prikladam dnesni log. Ukazka je z cesty po siroke ceste v lese. Zatimco htc touch 2 hozeny v kapse loguje kontinuelne s urcitou stalou odchylkou podel trasy (cervena cara), holux vesele ujizdi i 50 metru stranou (modra cara). V podobnem duchu je cely odpoledni log, a to i na mistech celkem bez porostu. Proslula citlivost chipu MTK je kde?

Vetsi rozliseni zde : http://www.vanecek.cz/mluveneslovo/cesta.jpg
45620332 http://www.geocaching.com/profile/?guid=6985e735-f288-4883-b8e8-7945990e10fc
Přejít na fórum:
Přihlásit
Jméno

Heslo

Ještě nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 11
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,462
Neaktivní členové: 7
Noví členové: jagjag
Kalendář událostí
<< Červenec 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Žádný záznam

Narozeniny Narozeniny:
Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.