Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Friday, March 05, 2021
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
vánoce 2010
vánoce 2010
Stříbrské Geopivo
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů


Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

Zobrazit téma
Geocaching Community Plzen | Geocaching | Plzeňská geokomunita
Autor Neschválená keš - ŠKODALAND
Scarabeus
Člen

Použít Avatar

Příspěvky: 113
Členem od: 26.05.09
Odesláno 03-04-2013 11:26
Vážení geokolegové,

obracím se na Vás s prosbou o zhodnocení "komerčnosti" mnou chystané keše. Chtěl jsem založit keš ve Škodalandu. Po dohodě s naším revírním Spodetem jsem listing upravil do podoby, kterou Vám předkládám.

Lisitng stahujte http://leteckaposta.cz/281042576zde ve formátu PDF.

Revieweři se nakonec rozhodli keš neschválit i přes to, že jsem ji přizpůsobil dle jejich doporučení. Skrýš je připravená (materiál něco stál) a listing napsaný. Dnes mi Sopdet napsal, že keš neschválí.

Rád bych, kdybyste ste se vyjádřili k problematice komerčnosti konkrétně u téhle keše. Vždy jsem si práce reviewerů vážil a jejich rozhodnutí a doporučení respektoval ale teď jsem vytočený na nejvyšší míru. Tím spíše, že je okolo dost kešek, ze kterých komerce přímo čiší...

Děkuji za Vaše objektivní názory...
http://www.geocaching.com/profile/?guid=88e557a8-9acc-4f4d-ad3f-dde75f98a88b
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
brutalniopicka
Člen

Použít Avatar

Příspěvky: 246
Členem od: 03.10.10
Odesláno 03-04-2013 12:43
Kdo chvili stal, stoji opodal. Smrt komerci !
PS : me to komercni nepripada ale koho to zajima, zejo.IN kinderhračička OUT logbook
http://www.geocaching.com/profile/?guid=f552de79-bfcd-4ea8-a99e-1061cc843e2c&wid=7ac4f2f9-ac3d-408a- http://www.brutalniopicka.cz
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
Scarabeus
Člen

Použít Avatar

Příspěvky: 113
Členem od: 26.05.09
Odesláno 03-04-2013 14:26
Pro zajímavost přidávám názory dalších revírníků:

Post Reviewer Note04/03/2013
Ahoj,
byl jsem požádán o stanovisko k této keši.

Pravidla zakazují nejen propagaci komerčních, ale i neziskových organizací a společností. Celý listing je psaný v duchu propagace areálu a sponzora, i když Ti to tak nemusí připadat. Jak píše i kolega Sopdet Reviewer, dle nařízení GS takováto keš nemůže být publikována. Aby byla keš publikovatelná, celý listing by musel doznat velkých změn.

S pozdravem Tobias Reviewer
Reviewer pro ČR - především kraje Moravskoslezský a Olomoucký


Post Reviewer Note04/03/2013
Ahoj,
byl jsem požádán o písemné stanovisko k této posuzované keši:

Podobně jako mým kolegům, tak i mě připadá listing jako jedna reklamní brožura, která především propaguje (ač volně přístupné) dílo jednoho nadnárodního koncernu, jehož loga jsou vidět opravdu všude (myšleno na stránkách Škodalandu). Už diskutabilní (ohledně ziskovosti) je např. definice obchodního zástupce projektu, který je uveden na konaktní stránce. To, že do areálu je vstup zdarma neznamená, že celý projekt není komerční. A tento listing je dle mého názoru upoutávkou či propagací tohoto projektu.

Alex Reviewer
http://www.geocaching.com/profile/?guid=88e557a8-9acc-4f4d-ad3f-dde75f98a88b
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
Venca68
Super Administrátor

Použít Avatar

Příspěvky: 2631
Bydliště: Rokycany
Členem od: 31.08.07
Odesláno 03-04-2013 14:58
O komerčnosti jsme se s Poníkem (Geohorse Reviewerem) často dohadovali, v těch dávných dobách, kdy revieweroval, kdy ještě kešerům lítali pečení holubi do pusy a kdy bylo v Plzni řádově méně kešek než nyní... :D

On vždy tvrdil, je to komerce, já vždy tvrdil, není to přece komerce. ;) Byla nějaká jasná, byť formální, kritéria, co se považuje za komerci. Tehdy to bylo - v listingu nesmí být firemní logo, nesmí tam být "živý" odkaz na komerční web, keška nesmí být "za vstupným" pro soukromý subjekt (povolené je vstupné pro státní a městské instituce typu ZOO). Nevím, jaká jsou kritéria komerčnosti dnes. Tím bych začal. Jsou od GS daná přesná formální pravidla komerčnosti? Pokud ano a keška je nesplňuje, asi přes to nejede vlak... Já nevím.

Za sebe mohu říct, že mi ta keška, jak je postavená, nevadí. Podle mne komerce prostupuje náš celý život, nejde oddělit komerce od nekomerce. Jistě je špatně keška, která má POUZE přitáhnout lidi do konkrétní hospody, je špatně keška JEN propagující výrobky dané firmy, propagující tuto firmu nebo dokonce sloužící k DISTRIBUCI propagačních materiálu jako trade. Taková keška nemá na světě (= na geocaching.com) co dělat. Ale co třeba moje keška Sochy z papíru (GC1DTHF), ta jednoznačně upozorňuje na existenci firmy na vlnitou lepenku. Ale v první řadě ukazuje zajímavé sochy, nejde tam o to, aby prodali víc lepenky, ale aby kačeři viděli zajímavé umělecké(?) dílo. Nebo třeba Pivovar Purkmistr (GC3X70X) - zase cache sezamuje s historií zajímavého minipivovaru a jistě není primárním cílem, aby vytočili o pár piv navíc. (I když tady bych listing trochu očesal, ten dlouhý výčet piv bych tam až tak nemusel...) Nebo bývalá Plaza Plzeň. Sice je v obchodním centru, ale nic nepropaguje. Pouze elegantně využívá prostoru s plechovou střechou bez přítomnosti GPS signálu ke specifickému způsobu hledání a navigace na souřadnice. Nemusím snad ani zmiňovat naše kešky v pivovaře. Jistě propagují pivovar, jistě si některý z kačerů dal po odlovu pivo Na Spilce. Ale je to špatně? Podle mne není. Prvotním cílem kešek je seznámit kačery s plzeňským rodinným stříbrem, měšťanským pivovarem. Dle mého zcela ok. (Ad absurdum bychom pak mohli chtít, aby ten pivovar zkrachoval, abychom u něj následně mohli založit "nekomerční" vzpomínkovou kešku.) Škoda Land mi tedy taky nevadí. Proč by se lidi neměli dovědět, že existuje takový nový a velký plac pro trávení volného času. Notabene, když tam nejde ani o to vstupné. Kešek propagujících nějaké (neziskové) společnosti je celá fůra, kolik je kešek věnovaných modelářským klubům, spolku kynologů, ochráncům přírody atd. atd.

Problém je, že takovéto posuzování případ od případu může být složité. Co jednomu připadá jako jasná komerce, to druhý vidí naprosto pohodově. Proto asi volí GS cestu jasně definovaných kritérií. A znovu mi nezbývá než se ptát jaká jsou aktuálně platná kritéria GS ve vztahu ke komerčnosti? Docela by mne zajímalo to "nařízení GS" zmíněné výše.

Na závěr dvě poznámky. Nemyslím si v žádném případě, že by tohle byl šprajc některého českého reviewera, prostě mají takové pokyny shora. Proto si i myslím, že případné "hnaní případu výš", na GS, nemá šanci na úspěch. Jestli Američani nechtějí komerci, tak si to na svém webu prosadí. Ale vážně by mne zajímala aktuálně platná pravidla komerčnosti. Ale to už se opakuju. A druhá - doufám, že jsem keškám zde mnou citovaným tímto nevpálil nějaké Kainovo znamení a že na to nedojedou...


Venca68
Upravil(a) Venca68 03-04-2013 15:01
http://www.geocaching.com/profile/?guid=599de0a1-04f9-4bb7-b8ae-363dcb66c3e7
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
Scarabeus
Člen

Použít Avatar

Příspěvky: 113
Členem od: 26.05.09
Odesláno 03-04-2013 15:15
Děkuji Vencovi za jeho reakci a přidávám další reakci jednoho z reviwerů. Podotýkám, že tato mě uráží...

Zdravím.
Přidávám se se svým vyjádřením ke kolegům.
Základní myšlenka, kterou kolega pěkně shrnul do slov "reklamní brožura", je zde více, než platná. Listing skutečně působí jako propage (sic!) volně přístupného sportovního areálu. a je přitom zcela nerozhodné, zda jsi to tak zamýšlel či nikoliv.
Dle pravidel schvalování platí následující:

Listingy keší, které se tváří jako komerční, nebudou publikovány. Za komerční se považuje listing, který splňuje alespoň jedno z následujících:
1. Obsahuje reklamu či propagaci.
2. Vybízí či vyžaduje po cacherovi, aby navštívil obchod, komunikoval se zaměstnanci a/nebo si zakoupil nějaký produkt či využil nějakou službu.
3. Obsahuje odkazy na firmy, agentury, reklamní agentury, charity, politické strany či sdružení.
4. Obsahuje logo firmy nebo organizace, a to včetně neziskových organizací.
5. Obsahuje název firmy nebo komerčního produktu.

Tučně jsem zvýraznil hned několik porušení pravidel. Bez ohledu na ně však problém spočívá ještě v něčem jiném, a tím jsou samotné formulace obsažené v listingu. Nebyl by totiž ani tak problém v tom, že umístíš keš v tomto areálu, že o něm uděláš listing, neřekl bych dokonce, že keš je komerční, ale obraty, které používáš, jsou zcela jednoznačně propagačního charakteru. Namátkou:

a) Areál byl slavnostně otevřen 15.dubna 2011 za účasti zástupců města a podniku, který se na výstavbě podílel.
b) Výše jmenovaní spolu v tento památný den přestřihli slavností pásku a tím dali široké veřejnosti k úžívání nejen hlavní budovu s restaurací, konferenčním sálem a sociálním zázemím ale také...
c) Vyznavači "skejtování" zde mohou využít SkatePark, který je největší v Plzni. Dosyta se tak vyřádí na banku, pyramidě, quaterpipe, funboxu - BMX, railu, grindu, slide boxu a spině. Ti, kteří upřednostňují tradičnější sporty si mohou rezervovat hřiště na fotbal, basketbal, plážový volejbal a oblíbený nohejbal. Rodiny mohou poměřit síly na 18ti drahách minigolfového hřiště o rozloze 2016 metrů čtverečních.
d) V aerálu si také můžete zapůjčit různé sportovní náčiní.

Přitom výše uvedené věty lze formulovat zcela jinak, aby to propagačním charakterem nepůsobilo:

a), b) Areál byl pro veřejnost otevřen v dubnu 2011
c), d) V parku se nachází skatepark, hřiště na fotbal, basketbal aj., dále také minigolfové hřiště či různé půjčovny nářadi.

Tedy věcně, objektivně, bez používání citově zabarvených obratů, které mají podvědomně návštěvníka nalákat k návštěvě areálu a využití jeho služeb (z nichž mnoho je již placených, ale to ponechme stranou).
Pro možné schválení bych tedy doporučoval kompletně přepracovat listing, aby byl věcný, dále odstranit veškerá loga a odkazy, a to včetně názvu keše (dá se nazvat i např. České údolí - sportovní areál, že?)

DarkLord Reviewer
http://www.geocaching.com/profile/?guid=88e557a8-9acc-4f4d-ad3f-dde75f98a88b
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
Venca68
Super Administrátor

Použít Avatar

Příspěvky: 2631
Bydliště: Rokycany
Členem od: 31.08.07
Odesláno 03-04-2013 15:42
Vida, máme tu ta kritéria komerčnosti. Problém je v tom, že hned to první pravidlo je značně gumové... Pod to se dá napasovat cokoli - i ti pejskaři a modeláři a jejich propagace. 2, 3, 4 mi přijdou docela ok. Ale pravidlo 5 je zase takové... Co když budu chtít založit kešku v ulici "U Škodovky" a budu ji chtít pojmenovat "Ulice U Škodovky". To taky neprojde? Jak jsem psal výše, já si myslím, že se jisté míře komerčnosti nikdy nevyhneme, nic není černé, nic není bílé, nic není zcela nekomerční. Jisté je, že naprosto komerční věci by v GC být neměly. Ale Škoda Land mi tak prostě nepřipadá.

Jo a na Darklorda bych se nevztekal. Mně to spíš přijde, že se Ti opravdu snaží podle svého nejlepšího vědomí a svědomí poradit, jak listing přiohnout do podoby, o které ví, že projde na GS, kdyby si někdo stěžoval. To bych spíš nadával GS, jak široce a plošně nutí své reviewery vykládat kritéria komerčnosti. To, že mi ta kritéria přijdou místy absurdní a že nemožnost dát do názvu keše název místa, který je světoznámou staletí existující značkou, je pakárna, to je věc jiná. Stále si ale myslím, že to pochází od GS a ne od reviewerů...


Venca68
Upravil(a) Venca68 03-04-2013 15:43
http://www.geocaching.com/profile/?guid=599de0a1-04f9-4bb7-b8ae-363dcb66c3e7
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
DarkLordReviewer
Člen

Příspěvky: 1
Členem od: 27.05.10
Odesláno 03-04-2013 15:50
Venca68 napsal/a:
Jo a na Darklorda bych se nevztekal. Mně to spíš přijde, že se Ti opravdu snaží podle svého nejlepšího vědomí a svědomí poradit, jak listing přiohnout do podoby, o které ví, že projde na GS, kdyby si někdo stěžoval. To bych spíš nadával GS, jak široce a plošně nutí své reviewery vykládat kritéria komerčnosti. To, že mi ta kritéria přijdou místy absurdní a že nemožnost dát do názvu keše název místa, který je světoznámou staletí existující značkou, je pakárna, to je věc jiná. Stále si ale myslím, že to pochází od GS a ne od reviewerů...


Děkuju předsedo, že ses mě zastal smiley. Skutečně je tomu tak - nejen já, ale i kolegové ti nebo komukoliv jinému, kdo o to bude stát, samozřejmě poradíme. Já navíc disponuji pětiletými zkušenostmi, takže jak již tu bylo zmíněno, vím, co přes GS proleze a co ne. Pokud to totiž hodně zjednoduším, tak GS je také komerční firma, která tak nemá zájem na tom, aby se na jejím systému přiživovala jiná komerce (a propagace), leda by to byla komerce schválená (a zaplacená směrem ke) GS. Proto jsou pravidla týkající se těchto dvou oblastí tak přísná.
Takže se přestaň "urážet" nad našimi příspěvky a raději s kolegou spolupracuj na řešení, jak listing dát do publikovatelné podoby smiley
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
Scarabeus
Člen

Použít Avatar

Příspěvky: 113
Členem od: 26.05.09
Odesláno 03-04-2013 16:12
Milý DarkoLorde,

nevím zda-li, či jak důkladně jsi četl mé příspěvky (a emaily kolegovi Sopdetovi). Ale o ochotě s Vámi spolupracovat mluvím od samého začátku. Od první chvíle, kdy jsem kontaktoval Sopdeta projevuji vůli Vám vyhovět, najít řešení a nějaký kompromis. A je tomu tak celou dobu, je to snad vidět i v mých příspěvcích pod listingem keše.

I přesto si však mohu dovolit některá Vaše vyjádření považovat za urážlivá. Já jsem si s listingem dal určitou práci a nazvat ho "reklamní brožurou" je vyjádření které mě, srovnám-li svůj listing s některými jinými kešemi nebo se skutečnými reklamními brožurami, prostě uráží...

A jen abych to uvedl na pravou míru. Co se týče toho vztekání, to bychom si byli ušetřili, kdybyste mi místo archivace napsali a řešili to se mnou nějak dále. Já se s "kolegou" snažím spolupracovat od samého začátku a stejně tak se od samého začátku snažím najít řešení sporných bodů. Ona totiž taková archivace může na leckoho působit jako že jste celou záležitost smetli ze stolu. Ačkoliv teď vidím, že tomu tak není ale do chvíle, než jsi ty přilepil svuj příspěvek pod listing keše to tak skutečně vypadalo. Taky jsem několikrát psal (ať už v mailu nebo jinde) abyste si mé příspěvky nebrali osobně. Spíše je považujte za (snad) konstruktivní kritiku vašeho postupu.

Edit: Za tvůj příspěvek v listingu ještě jednou díky, konečně se mám čeho chytit ačkoliv se nedá říci, že bych s tím na 100% souhlasil. Jdu tedy pracovat na úpravách...
Upravil(a) Scarabeus 03-04-2013 16:14
http://www.geocaching.com/profile/?guid=88e557a8-9acc-4f4d-ad3f-dde75f98a88b
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
cbfousac
Administrátor

Použít Avatar

Příspěvky: 317
Členem od: 01.04.11
Odesláno 03-04-2013 17:25
Dovolím si vyjádřit svůj názor:
Máš bohužel smůlu, že se areál jmenuje ŠkodaLand. Máš smůlu, že okřídlený šíp je v logu ŠkodaLandu. Máš smůlu, že na oficiálním webu jsou reklamy jako hrom na sponzory. Máš smůlu, že v kontaktech ŠkodaLandu je "obchodní zástupce".

Co je pro GC komerční a co není mi nepřísluší posuzovat. Podle toho, co jsem si přečetl, tak se jedná o areál OÚ Plzeň 3. Je "financován výhradně sponzory, a to Plzeňskou teplárenskou a ŠKODA Transportation. Ostatním sponzorům jsou nabízeny reklamní plochy". Z toho si vyvozuji, že se jedná o neziskovou organizaci. Pokud to GC zastoupenému Reviewery vadí, tak s tím asi nelze nic dělat.

Domnívám se, že DarkLord Tě v žádném případě neuráží, ale naopak Ti dává návod na to jak GC "očůrat".

Pokud tam keš mermomocí chceš, tak se s největší pravděpodobností budeš muset podřídit. Proč nenazvat keš třeba Volnočasové sportoviště u Borské přehrady nebo pouze Sportovní areál? Proč neudělat listing natolik stručný, bez odkazů na weby, aby se na něm nic komerčního nedalo najít - viz DarkLord? Mapku areálu v nějkém editoru ořízni a zbav ji loga a www.

Myslím, že se to dá zaonačit tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
Držím Ti palce.


Fousáč
190569705 http://www.geocaching.com/profile/?guid=6e6a41dc-132a-4982-a738-7293c175431f
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
aha
Člen

Použít Avatar

Příspěvky: 330
Bydliště: Plzeň
Členem od: 12.11.08
Odesláno 03-04-2013 18:39
cbfousac napsal/a:
... Mapku areálu v nějkém editoru ořízni a zbav ji loga a www. ...


To také nedělej, stejně IMHO nemáš svolení autora ji upravovat a šířit.
http://www.geocaching.com/profile/?guid=9a7600b2-a618-4225-9229-a0478d623aed http://www.hauner.cz/
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
brutalniopicka
Člen

Použít Avatar

Příspěvky: 246
Členem od: 03.10.10
Odesláno 03-04-2013 18:55
Já mám taky jednu komerční keš která vlastně vůbec díky listingu komerční není. A nejen já.
Kdybych ale pojal listing jako ty, samozřejmě by se mnou RW i Groundspýk vyrazil dveře. Já samozřejmě neřeknu která to je ale můžeš na to zkusit přijít, nemám jich zas tolik. Odměnou ti bude třeba malá nápověda "jak se to dělá".
No a teď doufám že to někdo napráší.
IN kinderhračička OUT logbook
http://www.geocaching.com/profile/?guid=f552de79-bfcd-4ea8-a99e-1061cc843e2c&wid=7ac4f2f9-ac3d-408a- http://www.brutalniopicka.cz
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
Scarabeus
Člen

Použít Avatar

Příspěvky: 113
Členem od: 26.05.09
Odesláno 03-04-2013 19:05
Děkuji všem za příspěvky. Mě nejvíc pálilo to, že mi ji hned archivovalii bez dalšího vyjednávání. Úpravám listingu jsem přístupný celou dobu. Archivaci jsme nakonec vyřešili a dobrali jsme se i sporných částí na jejichž úpravě po "odarchivování" mohu pracovat.

Jen tedy ten plánek odstraním nebo sesmolím něco svého. Aha v tomhle bude mít asi pravdu.

Díky všem.
http://www.geocaching.com/profile/?guid=88e557a8-9acc-4f4d-ad3f-dde75f98a88b
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
100Dteam
Super Administrátor

Použít Avatar

Příspěvky: 711
Bydliště: Stod a Plzeň
Členem od: 18.11.08
Odesláno 03-04-2013 20:15
mimochodem, kdo už vyrazil na BF FTF? smiley


100Dteam
312904896 http://www.geocaching.com/profile/?guid=9914b933-642f-4acf-91d5-ef76325ad8bb http://fiattipo.net
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
lindbergh007
Člen

Použít Avatar

Příspěvky: 338
Členem od: 22.06.11
Odesláno 03-04-2013 22:26
Ahoj Franto!
1 - Na uložení keše jsem tě půjčil polní lopatku, tak jí koukej vrátit! smiley smiley smiley (a né ty kanče že se urazíš ty stará komerce, dyť mě znáš!) smiley smiley smiley
2 - a ted vážně .... Pokud bych byl z Boží vůle král na jeden den Revírník a začal podle výše přečteného "komerční" keše archivovat, natropil bych neskutečné škody (píšu škody s malým eš, tak né že mně to Michals smázne, že tady komerčně propaguju Škodu-Plzeň!) smiley Právě jsem asi hodinu koukal do mapy a přemýšlel, co bych jako Bůh zaarchivoval ..... No dopihele! Dle mého názoru bych podle těchto pravidel zaarchivoval desítky keší na plzeňsku! .... je mi z toho smutno .... smiley
3 - Osobně s tebou soucítím, protože tě přece jen trochu znám a vím, kolik energie jsi tomu věnoval. Já osobně bych i za cenu rizika BANu udělal jednu věc, ale to až u píva, tak se ozvi a zase na jedno zajdem smiley

PS: Ať žije ŠKODA-Plzeň! .... i když tý Slávie je mně líto smileysmileysmiley


Geocache jsou jako ženy. Nemůžete je udělat všechny a už vůbec ne na poprvé.
404247330
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
Scarabeus
Člen

Použít Avatar

Příspěvky: 113
Členem od: 26.05.09
Odesláno 04-04-2013 08:34
100Dteam: byla by to zrtáta času, schránka tam zatím není. smiley

Lindbergh007: no jo vidíš, každý ráno na ni v autě koukám a říkám:"dneska musím tomu JIrkovi tu polňačku vrátit." ... ale do večera na to vždycky zapomenu. Zítra ji přivezu smiley
http://www.geocaching.com/profile/?guid=88e557a8-9acc-4f4d-ad3f-dde75f98a88b
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
haggaeus
Člen

Použít Avatar

Příspěvky: 86
Bydliště: Ranelagh
Členem od: 09.09.07
Odesláno 11-04-2013 08:53
Nahodou jsem se po dlouhe dobe podival na zdejsi forum, zabavne tema. Kdyz mi kdysi prisel ke schvaleni listing, ve kterem byly zjevne okopirovane propagacni letaky "navstevnici mohou smocit telo v bazenku, rodiny pomerit sily v minigolfu, seniori procvicit telo na strojich pro kondicni cviceni a v arealu je k zapujceni sportovni nacini, telefon na spravce 123456", tak jsem autora vyzval k prepsani, aby to nevypadalo jako reklama.

Ukladani za pomoci polni lopatky taky dobre.

Chtel jsem tu ocitovat mail od zdejsiho reviewera ze schvalovani me GC42NV5, ale nejake klicove slovo vybudilo zdejsi antispam-sicherheit-system a po par pokusech mi byl zablokovan ucet, diky Venco za odblokovani. Napoprve moje cache neprosla, byl jsem s citaci protikomercnich pravidel vyzvan k odstraneni linku na stranky hudebni skupiny, jmeno mohlo zustat.
http://www.geocaching.com/profile/?u=haggaeus
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
cbfousac
Administrátor

Použít Avatar

Příspěvky: 317
Členem od: 01.04.11
Odesláno 11-04-2013 15:48
Zdravím Haggi,
je od Tebe hezké, že i v té vzdálené cizině si udržuješ přehled o tom, co se děje tady u nás na tom malém Plzeňském písečku.
Ať se Ti dobře daří.


Fousáč
190569705 http://www.geocaching.com/profile/?guid=6e6a41dc-132a-4982-a738-7293c175431f
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
Ponik
Super Administrátor

Použít Avatar

Příspěvky: 723
Členem od: 31.08.07
Odesláno 12-04-2013 10:53
Venca68 napsal/a:
Vida, máme tu ta kritéria komerčnosti. Problém je v tom, že hned to první pravidlo je značně gumové... Pod to se dá napasovat cokoli - i ti pejskaři a modeláři a jejich propagace. 2, 3, 4 mi přijdou docela ok. Ale pravidlo 5 je zase takové... Co když budu chtít založit kešku v ulici "U Škodovky" a budu ji chtít pojmenovat "Ulice U Škodovky". To taky neprojde?


Já myslím, že ten bod 5 je celkem srozumitelnej.... Škodovka není název firmy... natož Ulice u Škodovky... takže tam rozhodně problém nebude. Ale pokud by byl název cache Škoda a.s tak je to jasné.... např. cache Coca Cola... kde obcná kola už nevadila... u kofoly jsem pro černou vodu smiley.Vyjímka taky byla pro název firmy
která už dávno neexistuje např. u nějakých caches věnující se historii místa

Propagace se vždy brala jak čeho a jak co... podobně jako ze vstupným. GS vždy chtěl vycházet dobře s řekněme státními organizacemi... blbý slovo... prostě státní a veřejnou správou... celkem logicky smiley.
Takže proto tam mohlo bejt vstupné, které plyne do městské kasy a podobně je to i s propagací obecně prospěšnejch věcí a různejch volnočasovek atd... jako vždy jsem říkal na to chce použít rozum, to se asi přesně vypsat nedá.
Jako pokud to bylo jako reklamní leták a byly tam použity celé věty a fráze z letáku, tak to bylo zralé na předělání... loga firem a odkazy na komerční weby... vždy jsem ownerům říkal, proč nemají vlastní hlavu a zda je to tak nutné. Např. ty odkazy si přece každej vygooglí, pokud ho to zaujme, takže to listing cache nikterak neochudí atd...
No a pak vždy záleželo na ownerovi zda se zamyslel, nebo se urazil a naštval, že jsem si dovolil dát kritiku jeho "dítěte" a hned s tím běžel na fórum...
pak samo byla vzájemná komunikace už trochu vypjatější a problém se řešil déle a rozmrzelé byly nakonec obě dvě strany. Na tom se, jak koukám za ta léta nic nezměnilo.


Ve skutečnosti jsem Poník, ale ve volných chvílích hraji jednoho človíčka na planetě Zemi.
340776686 www.ponik.net
Autor RE: Neschválená keš - ŠKODALAND
Venca68
Super Administrátor

Použít Avatar

Příspěvky: 2631
Bydliště: Rokycany
Členem od: 31.08.07
Odesláno 12-04-2013 11:32
Ponik napsal/a:
... No a pak vždy záleželo na ownerovi zda se zamyslel, nebo se urazil a naštval, že jsem si dovolil dát kritiku jeho "dítěte" a hned s tím běžel na fórum... pak samo byla vzájemná komunikace už trochu vypjatější a problém se řešil déle a rozmrzelé byly nakonec obě dvě strany. Na tom se, jak koukám za ta léta nic nezměnilo.

A co bys čekal, že by se za ta léta mělo změnit? smiley Lidi jsou furt jenom lidi a kačeři jsou taky lidi.
Ale je to hezky napsané. smileysmileysmiley


Venca68
Upravil(a) Venca68 12-04-2013 11:32
http://www.geocaching.com/profile/?guid=599de0a1-04f9-4bb7-b8ae-363dcb66c3e7
Přejít na fórum:
Přihlásit
Jméno

HesloJeště nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 17
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,466
Neaktivní členové: 1302
Noví členové: metej
Kalendář událostí
<< Únor 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Žádný záznam

Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.