Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Thursday, November 26, 2020
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
Plavba8
Plavba8
GC155ZX - Plzeňští kačeři
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů

Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

Zobrazit téma
Geocaching Community Plzen | Geocaching | Plzeňská geokomunita
Stránka 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Autor Plzeňský coin 2013 - už sedmý!
Venca68
Super Administrátor

Použít Avatar

Členem od: 31.08.07
Odesláno 12-04-2013 07:51
Ahoj, všem,

objevila se mezi námi myšlenka vydat nový plzeňský geocoin letos dřív, tak aby se stihl představit na Mega-eventu GEOCOINFEST EUROPE 2013 - Prague, který se koná letos 8. září v Praze (GC3JJJJ). Proto jsem načal toto vlákno o pár měsíců dřív než jindy, dokonce ještě v době, kdy máme plnou hlavu příprav na ARH. Myslím si ale, že nějaká širší obecná debata na fóru není od věci, protože jsme loni dokončili druhou trojici coinů (zlato - stříbro - měď s bílým logem, zlato - stříbro - měď s černým logem) a můžeme si říct, co a jak dál.

Několik námětů/otázek k debatě (podotýkám, že sám na ně teď neznám odpověď):

- Představení nového plzeňského coinu na GEOCOINFEST EUROPE 2013 - Prague. Je to dobrý nápad nebo není. Ano nebo ne?

- Základní provedení a grafika coinu. (tvar, grafika zadní strany, použití, resp. nepoužití emailů v motivu apod.) Mezi první a druhou trojicí došlo k přebarvení loga, aby byly coiny i podle rubu odlišitelné, a coiny se lehce liší způsobem rytí (kvůli změně výrobce). Jinak je série pořád stejná včetně toho, že líc neobsahuje žádné barvičky, jen barvu kovu.

- Motiv na coinu. Radyně - Pivovarská brána - koláž Škodovky - Chrám sv. Bartoloměje - Borská věznice - Synagoga a co dál? Ta série je asi sběratelsky hodně cenná, ale přiznám se, že už mne trochu nudí. Vymýšlet na každý rok jeden motiv víceméně co koho napadne, nebo říct, teď budou tři "specializované" coiny osobností, technických památek, půjdeme z Plzně dál do kraje,...

- Barevnost kovů. Vydávat i nadále každý rok jen jednu barevnost coinu? Pokud ano střídat stejný cyklus jako dosud (zlato stříbro měď) nebo jiný cyklus? Nebo, jak je dnes čím dál tím běžnější, vydat více barevných provedení naráz a z nich některé jako limitky, nebo extra limitky? Pokud ano, jaké barvy kovů zvolit? A taky, jak pokud možno spravedlivě řešit upisování podílů u případných limitovaných barev. Prý není moc žádaná měď, vydávat tedy třeba každý rok paralelně zlato + stříbro?

Možností, variant a otázek je fůra. Rád bych, kdybyste se k tomu vyjádřili, máte-li tedy potřebu. Aby se coin stihl do září, museli bychom na něm začít intenzivně pracovat hned po ARH.

Já osobně mám třeba trošku divný pocit z precizního počítačového zpracování 3D matrice v posledních dvou letech. Detaily jsou perfektní, to, co schválíme na artworku, je i na coinu, ale nějak to nemá duši. Rytina Radyně, brány nebo Bartoloměje obsahovala jisté nedokonalosti ruční či poloruční práce a tím mi nějak byla bližší. Poslední dvě grafiky mi přijdou příliš strojové. Jen pocit...

Zatím díky. smiley

Venca68
Upravil(a) Venca68 12-04-2013 07:57
http://www.geocaching.com/profile/?guid=599de0a1-04f9-4bb7-b8ae-363dcb66c3e7
Autor RE: Plzeňský coin 2013 - už sedmý!
MichalSaFlower
Super Administrátor

Použít Avatar

Odesláno 12-04-2013 12:15
Myslím, že je nutné si položit základní otázku.
Chceme dál dělat coiny jen pro nás bez ohledu na prodejnost (i za cenu snížení nákladu) a nebo vše co nejvíce podřídit prodejnosti.

Já osobně bych se pohyboval někde uprostřed. Je otázkou zda neopustit sériie, tak jak byly realizovány doposud a nezačít dělat spíše samostatné coiny. Mohly by mít základní rysy (třeba zadní stranu s logem), aby byly jasně identifikovatelné, ale předek by se mohl úplně lišit. V případě materiálů bych si asi byl schopen představit i různé materiály, ale z hlediska sběratelského budu mít trochu problém. Vždy jsem si nechával tři kousky od každého do sbírky. Když bude více materiálů, tak nevím, jak to budu dělat. Když si nechám od každé barvy tři, tak to poleze celkem do peněz smiley.

MichalS & Flower
198127948 http://www.geocaching.com/profile/?guid=9730976d-15c2-4c5b-bd35-0e87b0499592 http://www.geocaching.com/profile/?guid=9730976d-15c2-4c5b-bd35-0e87b0499592
lindbergh007
Člen

Použít Avatar

Členem od: 22.06.11
Odesláno 12-04-2013 20:10
Já bych byl pro limitovanou sérii. Rozhodně bych byl pro kvalitu a né kvantitu .... Barvu asi těžko vybereme jen jednu, možná střídat stříbrnou + zlatou (bronz) rok co rok. Asi bych upustil od teorie série-tří.

Geocache jsou jako ženy. Nemůžete je udělat všechny a už vůbec ne na poprvé.
404247330
Arogant
Člen

Použít Avatar

Členem od: 04.03.08
Odesláno 12-04-2013 20:37
Plzeňské coiny jsou vnímány jako lokální záležitost. Jsem podílníkem posledních třech coinů a neuvědomuju si, že bych ho prodal někomu mimo Plzeň nebo širší komunitu. Ostatní si jej prohlídnou, řeknou že je hezký a tím to končí. Atraktivita pro ne-Plzeňáky je hodně malá > pokud se to nezmění, což nepředpokládám, tak můžeme i nadále dělat coiny pro komunitu a podle toho volit co na nich bude.

Bylo to kdysi dávno v čajovně, se mezi řečí navrhovalo co by dál mohlo být. Vím, že tam byl (podle mne) rozumný návrh aby další trojice byla věnovaná Plzni: andělský štítonoš - anděl se znakem http://www.plzen.eu/Files/MestoPlzen/o_meste/historie/19987_37175_znak2.gif, Andělíček http://www.plzen.eu/Files/MestoPlzen/o_meste/historie/20171_37800_povesti_velkej.jpg a něco třetího co jsme nedali dohromady.

Osobností bych se trochu bál. Raději symboly, památky širšího okolí, ...

Ad kovy - hlasoval bych pro zachování jednoho kovu. Žádné barevné experimenty ala geoscorpion. To není můj styl.

Upravil(a) Arogant 12-04-2013 22:41
140628507 http://www.geocaching.com/profile/?guid=7d0c87a3-22f8-4de7-8d4f-0fc7d9f0dfe8
kelisovka
Člen

Členem od: 23.05.09
Odesláno 12-04-2013 22:36
Souhlasim s Arogantem, materiál bych zachoval stejný, jako bylo předchozích šest coinů (ve stejném pořadí)
Limitovanou sérii a jiné barevné paskvily bych taky za sebe nechtěl... smiley
http://www.geocaching.com/profile/?guid=e3fe3867-5f00-4e08-8f5b-d6e9bca62ea2
stanny_Tigo
Člen

Použít Avatar

Členem od: 17.04.09
Odesláno 13-04-2013 08:09
Osobně bych asi vypustil měď a střídal jen zlato a stříbro.
Limitovanou sérii bych určitě chtěl. Ne nějaké barevné bejkárny, ale nějakou malou edici v zajímavém kovu, proč ne?

K otázkám:
představení na GEOCOINFEST EUROPE 2013 - Prague - ano;
Základní provedení a grafika coinu - zadní část bych nechal jak je;
Motiv na coinu - tak já prodal nějaké coiny i mimo Plzeň, jinak souhlas s MichalS & Flower;
Barevnost kovů - viz výše.

318367710 http://www.geocaching.com/profile/?guid=4c97a0d4-2e7d-4e90-9377-f42c5d14bb95
Raspberry
Člen

Použít Avatar

Členem od: 19.03.09
Odesláno 19-04-2013 14:01
Ahoj,
čekal jsem bouřlivější debatu?
Tedy si dovolím také napsat příspěvek na toto téma, ač nejsem nikterak aktivní kačer a už vůbec nejsem podílníkem na této sérii coinů. Jen od každého vlastním po jednom kousku.
Vaše coiny se mi moc líbí. A proč? Právě pro to, že je na nich vidět nadšení pro věc, že nejsou vyráběny pro zisk, že tvoří ucelené série se společnými znaky. Proto také nabírají takovou sběratelskou hodnotu. A proto Vás prosím: Neměňte to!
Tj. Dělejte jen jeden coin ročně (ano, může být na trhu o něco dřív, čekání, zda ho stihnu pořídit do Vánoc je mučivé).
Držte dál sérii tří coinů na společné téma.
Každý coin dělejte jen v jedné barvě.
Žádné barvičky na lícové straně.
Ano, jděte ,,dále do kraje,, (Plzeň jistě není střed světa a plzeňská komunita je určitě rozlehlejší).
Dělejte coiny hlavně z nadšení pro věc a ne pro zisk. Jedině tak si tyto coiny (série) udrží svoji kvalitu a tím i hodnotu. Pokud by se začalo vyrábět více coinů ročně a ještě každý v několika barevných variantách, myslím, že by došlo k devalvaci celé série. Alespoň pro mě by už nemělo smysl si je všechny pořizovat.
Když něco funguje, nemělo by se to měnit. To dělá jen management velkých firem (v jedné pracuji) a výsledky se vždy záhy dostaví.
Vyberte nové téma pro novou sérii. Osobně by se mně líbily třeba přírodní památky Plz. kraje (vrcholy, skály, jezera?.) nebo slavní rodáci (ale nemusel by to být zrovna Kája Gott).
Tolik tedy můj osobní názor. Ale ať už se rozhodnete jakkoliv, držím Vám palce a věřím, že příští coin bude stejně dobrý jako všechny předchozí (i když Vencova poznámka o strojovém zpracování a ztrátě duše má něco do sebe).

Raspberry.CZ I cesta může být cíl.
http://www.geocaching.com/profile/?guid=6d5c7908-e976-48d6-a4a9-861e545f53ea
iluvator
Člen

Použít Avatar

Členem od: 02.09.07
Odesláno 21-04-2013 10:01
Tak za sebe bych barevnost zachoval jako dosud.
Jinak moc daleko bych od Plzně nechodil. Podle mne je ta série unikátní právě ve své lokalitě a časem by mohla být i v šíři záběru a nemyslím si že jen pro Plzeňáky.
Co mi zatím napadá co schází. Byl jsem sice jedním ze zastánců zařadit i postavy, ale z historie toho schází ještě hodně. Napadá mi sv. Jiří, stará Plzeň (rotunda), divadlo, nádraží, přemýšlím jestli by se nedalo vybrat z průmyslových budov (Božkov, St. Plzenec) .......
Kdyby se mělo rozšiřovat větší okruh, do Stříbra by se mi již nechtělo a přemýšlím jak by se vyjímali na coinu Přeštičtí strakáči :-)
Do znaku bych se raději moc nepouštěl, asi by jsme museli použít historickou podobu, jinak se obávám o schvalování. Už jsem schvalováním úplného znaku pro použití prošel asi dvakrát, ještě mám někde schovanou příručku co vydal magistrát pro použití znaku.
Pro představení na GEOCOINFESTu bych byl
167-069-536 http://www.geocaching.com/profile/?guid=6022099e-b352-4e46-9cf5-36dbcf4efd19
kalcium00
Člen

Členem od: 10.01.12
Odesláno 21-04-2013 10:21
Jak tak sleduju diskusi okolo dalších coinů, tak mě napadá. Co odlišit další trojici opět barvou loga. Dle mě by tam docela pasovala zelená - khaki. Je docela spjatá s geocachingem (pohyb v příprodě, pozadí GC.com) a i zdejší fórum má zelené pozadí.
http://www.geocaching.com/my/default.aspx
Torfik
Člen

Použít Avatar

Členem od: 04.06.09
Odesláno 21-04-2013 11:48
kalcium00 napsal/a:
...Co odlišit další trojici opět barvou loga. Dle mě by tam docela pasovala zelená - khaki. Je docela spjatá s geocachingem...

V první řadě si musíme říct, jestli dělat další trojici. Pak se můžeme bavit o tom, jak ji odlišit.

iluvator napsal/a:
Tak za sebe bych barevnost zachoval jako dosud.
...z historie toho schází ještě hodně. Napadá mi sv. Jiří, stará Plzeň (rotunda), divadlo, nádraží, přemýšlím jestli by se nedalo vybrat z průmyslových budov (Božkov, St. Plzenec) ...
Kdyby se mělo rozšiřovat větší okruh, do Stříbra by se mi již nechtělo a přemýšlím jak by se vyjímali na coinu Přeštičtí strakáči :-)
Do znaku bych se raději moc nepouštěl...

Také jsem víceméně pro zachování motivů, i když bych se klidně ven z Plzně pustil, ale maximálně tak do těch 30km.
Osobností (obličejů) bych se docela bál a i v případě městského znaku by se v podstatě jednalo už o jinou sérii, i když možná s podobným designem.

Jinak v Plzni:

muzeum
hlavní nádraží
divadlo JKT
nové divadlo (pro 2015 a později)
mrakodrap

františkánský klášter
kostely:
sv. jiří
sv. jan nepomucký
panny marie růžencové

A mimo Plzeň (km od náměstí):

09 Starý Plzenec (rotunda)
14 Kozel (zámek)
17 Chotěšov (klášter)
20 Přeštice (kostel,...)
21 Plasy (klášter)
23 Dobřív (vodní hamr)
27 Stříbro (most,...)
27 Mariánská Týnice (klášter)
28 Kladruby (klášter)
29 Manětín (zámek)
31 Švihov (hrad)
33 Nepomuk (zámek,...)

Proste, a dánoť bude vám; hledejte, a naleznete; tlucte, a bude vám otevříno.
Upravil(a) Torfik 15-05-2013 16:22
mobil 739343394 83333410
Wolfien
Člen

Použít Avatar

Členem od: 01.09.10
Odesláno 21-04-2013 13:57
Ahoj všem.
Za sebe mohu říci, že jsem pro zachování tří kovů vždy jeden po roce. Dost že mi chybí první dva coiny. Určitě bych si nepořizoval od každého další tři ks. Zachoval bych i grafiku coinu.
Z dalších motivů mne zaujal Arogantův andělíček, ale jednu takovou minci už doma mám. Postavy bych raději vynechal. Možná průmyslové budovy, přírodní památky, rozhledny nebo se rozhlédnout kousek po okolí. Když bude o něco dříve, tak super. O jeden předvánoční stres méně.
Jinak souhlasím s tím, co píše Raspberry.
http://www.geocaching.com/profile/?guid=92c52c2e-90db-44fa-bc2f-d0b57fb67846
Carloschico
Člen

Členem od: 27.12.11
Odesláno 22-04-2013 15:52
Přihřeju si také svoji polívčičku a z mého pohledu také jednoznačně vítězí celkově 3 barevné varianty, vždy jedna za rok, tak, jako to bylo doposud. Souhlas i s tím, že do postav, ačkoliv je jich v Plzni významných několik bych nešel. Už by to bylo něco odlišného. A nabídka objektů pro motiv ještě zdaleka není vyčerpaná.
Ponik
Super Administrátor

Použít Avatar

Odesláno 23-04-2013 08:25
Raspberry napsal/a:
Vaše coiny se mi moc líbí. A proč? Právě pro to, že je na nich vidět nadšení pro věc, že nejsou vyráběny pro zisk, že tvoří ucelené série se společnými znaky. Proto také nabírají takovou sběratelskou hodnotu. A proto Vás prosím: Neměňte to!
Tj. Dělejte jen jeden coin ročně (ano, může být na trhu o něco dřív, čekání, zda ho stihnu pořídit do Vánoc je mučivé).
Držte dál sérii tří coinů na společné téma.
Každý coin dělejte jen v jedné barvě.
Žádné barvičky na lícové straně.
Ano, jděte ,,dále do kraje,, (Plzeň jistě není střed světa a plzeňská komunita je určitě rozlehlejší).
Dělejte coiny hlavně z nadšení pro věc a ne pro zisk. Jedině tak si tyto coiny (série) udrží svoji kvalitu a tím i hodnotu. Pokud by se začalo vyrábět více coinů ročně a ještě každý v několika barevných variantách, myslím, že by došlo k devalvaci celé série. Alespoň pro mě by už nemělo smysl si je všechny pořizovat.
Když něco funguje, nemělo by se to měnit. To dělá jen management velkých firem (v jedné pracuji) a výsledky se vždy záhy dostaví.
Vyberte nové téma pro novou sérii. Osobně by se mně líbily třeba přírodní památky Plz. kraje (vrcholy, skály, jezera?.) nebo slavní rodáci (ale nemusel by to být zrovna Kája Gott).
Tolik tedy můj osobní názor. Ale ať už se rozhodnete jakkoliv, držím Vám palce a věřím, že příští coin bude stejně dobrý jako všechny předchozí (i když Vencova poznámka o strojovém zpracování a ztrátě duše má něco do sebe).

Chtěl jsem k tomu něco napsat a není třeba, pod tohle se mohu jen podepsat...
naprostej souhlas.

Ve skutečnosti jsem Poník, ale ve volných chvílích hraji jednoho človíčka na planetě Zemi.
Upravil(a) Ponik 23-04-2013 08:26
340776686 www.ponik.net
Venca68
Super Administrátor

Použít Avatar

Odesláno 23-04-2013 08:39
Jen několik nesouvislých poznámek k předchozímu...

- Odlišení další trojice - nechal bych na Torfikovi, ať se snaží. ;) Třeba může být na rubu v podkladu nějaká jemná textura, to by šlo, ta neurazí a vzhled změní asi přesně o ten krok, který potřebujeme k odlišení ročníků ve stejné barvě. Nebo místo "antique" barvy kovu udělat jiný, třeba "satin + smoky nátěr". Jiná barevnost loga než černé nebo bílé, nevím, nevím.
- Pokud teď bude další trojice (třeba objekty ven z Plzně), pak může být za čtyři roky místo začátku další trojice jeden desátý jubilejní coin. A ten by mohl být třeba i větší, jiný nebo v barevných limitkách. To by bylo fajn, ne? (Anebo do té doby móda limitek padne a bude něco nového. :D)
- S rytím osobností nebo jezer, kopců či skal bude vždycky problém. Architektura a příbuzné geometricky přesně definované věci vypadají prostě nejlíp.
- Zaujala mne poznámka o novém divadle. Zatím jsme se vždy obraceli do historie. To nemáme v Plzni moderní (cca 2. pol. 20. stol. a dál) objekt, který by stál za zvěčnění? Moderní objekt by se mi hodně líbil.

Venca68
Upravil(a) Venca68 23-04-2013 08:44
dilnaUmnicha
Člen

Použít Avatar

Členem od: 07.12.12
Odesláno 23-04-2013 09:36
dům hrůzy - ale to by bylo spíš vzpomínkové když už tam není ....

Nebudeme-li prošlapávat cesty zarostou a ty co půjdou za námi nebudou vědět kudy se dát ....
http://www.geocaching.com/profile/?guid=78802172-529f-473d-b513-c4648a53e4c9
ALLiK team
Člen

Členem od: 15.09.11
Odesláno 23-04-2013 10:40
Venca68 napsal/a:
To nemáme v Plzni moderní (cca 2. pol. 20. stol. a dál) objekt, který by stál za zvěčnění? Moderní objekt by se mi hodně líbil.

Trochu se bojím, že nemáme.
Ale kdyby se přece našel - pozor na autorská práva, ať nedopadnete jako v Liberci, kde Hubáčkovi dědici honí každého, kdo si nakreslí siluetu Ještědu.
http://www.geocaching.com/profile/?guid=5612ba0f-3e72-4462-afd8-df287a20273a
Venca68
Super Administrátor

Použít Avatar

Odesláno 23-04-2013 11:19
ALLiK team napsal/a:
Ale kdyby se přece našel - pozor na autorská práva, ať nedopadnete jako v Liberci, kde Hubáčkovi dědici honí každého, kdo si nakreslí siluetu Ještědu.

No super... smiley Se Štáchovou jsem si už ohledně možného použití Spejbla a Hurvínka na geocoinu opakovaně dopisoval. (I když to bylo poněkud jednostranné dopisování.) Ale u baráku by mne to asi ani nenapadlo.

Venca68
Upravil(a) Venca68 23-04-2013 11:19
Ivrys
Člen

Členem od: 01.04.08
Odesláno 23-04-2013 15:54
Osobně si myslím, že nějaká budova od Hanuše Zápala by mohla být, to je kvalitní moderní architektura...
Torfik
Člen

Použít Avatar

Členem od: 04.06.09
Odesláno 23-04-2013 17:03
Ivrys napsal/a:
Osobně si myslím, že nějaká budova od Hanuše Zápala by mohla být, to je kvalitní moderní architektura...

To jako Mrakodrap nebo nějáká škola?
Budovy zajímavé, ale čím jsou více "krabicózní" (a tady to myslím v dobrém, třeba funkcionalistickou budovu Pikovky na Doubravce) tím je větší problém je nechat vyrýt tak, aby vypadaly zajímavě. I když možná by to Číňaní zvládli, třeba je podceňuju.
Pak by to byla také možnost, i když ne tak moderní jak myslel Venca.
Ale zde váhám, jeslti by se našla shoda podílníků.

Proste, a dánoť bude vám; hledejte, a naleznete; tlucte, a bude vám otevříno.
mobil 739343394 83333410
Ivrys
Člen

Členem od: 01.04.08
Odesláno 24-04-2013 08:24
Torfik:
Mrakodrap
Obchodní akademie
Lékařská fakulta
škola Jiráskovo nám.
škola Doudlevecká
gymnázium Masarykova
Lábkova vila
Domy jsou to všechno parádní, ale máš pravdu, že si neumím představit, jak by vypadaly na coinu...
Přece jen nejsou tak tvarově výrazné jako kostel nebo synagoga.
Stránka 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Přejít na fórum:
Přihlásit
Jméno

Heslo

Ještě nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 12
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,466
Neaktivní členové: 690
Noví členové: metej
Kalendář událostí
<< Listopad 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Žádný záznam

Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.