Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Thursday, February 25, 2021
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
Příprava strategie
Příprava strategie
Skrýše 21.2.2009
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů

Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

Zobrazit téma
Geocaching Community Plzen | Geocaching | Plzeňská geokomunita
Autor Oslavy Plzeň - město evropské kultury - 17. ledna 2015
Venca68
Super Administrátor

Použít Avatar

Členem od: 31.08.07
Odesláno 10-12-2014 20:53
Obrátili se na nás na plzeňské kešery pořadatelé akcí Plzeň 2015 kvůli akci 17. ledna 2015. Byli by rádi, abychom jim pomohli připravit nějaké "stanoviště" propagující geocaching obecně i v Plzni. Oslovili na nás už na podzim, ale vše se neustále měnilo a až nyní získává akce poměrně konkrétní obrysy.

Aktuálně platí, že máme místo ve Studijní a vědecké knihovně (SVK, N 49°44.709', E 13°22.523'). Na místě budeme mít nějaké stolky a židle a prostor k dispozici. Jsme domluveni s ČAGeo, že tam přivezou některé panely z jejich putovní expozice o geocachingu (Maze, Circus). Možná postavíme nějaký poutač i ven před SVK.

Aktuální časový plán celé akce. Během dopoledne se všude kolem centra města staví stánky, místa s "atrakcemi", meetpointy a tak vůbec. Předpokládá se volný pohyb lidí později dopoledne, spíš během odpoledne. Od dvanácti je zavřené náměstí a vstupy na něj. Předpokládá se, že lidi budou kolem centra u těch stánků a atrakcí. Na náměstí se lidi dostanou až s průvody. Ty se formují čtyři kolem třetí hodiny z různých míst dál od centra (nahoře u pivovaru na úrovni OMV, u Ježíška, na Masarykově nám., na parkovišti Kauflandu na Roudné). I u těchto čtyř shromaždišť bude program a po půl čtvrté se průvody vydají směr náměstí. Tam mají dorazit kolem půl páté a od pěti je na náměstí hlavní program cca na hodinu. Pak se předpokládá, že se lidi rozejdou z náměstí a zase se zastaví u těch stánků a atrakcí, které budou navštěvovat až do večera. I my geokešeři se chceme zúčastnit průvodů.

Představa naší účasti. Ráno mezi devátou a jedenáctou připravit naše stanoviště v SVK, nejpozději v jedenáct to mít připravené pro lidi. Provozovat to jako klasický meetpoint, dělat propagaci geocachingu, ČAGeo, ale i sdružení a akcí Plzeň 2015 (materiály na toto dostaneme). To bude vypsáno jako jeden event - klasika na místě, náplň povídání a osvěta, trackables, ... Před třetí hodinou předpokládáme u SVK sraz lidí, co chtějí jít do průvodů. Do každého z průvodů by je odvedlo několik pořadatelů, někdo samozřejmě zůstane hlídat základnu. K průvodům se lidi mohou přidat až na místě shromaždišť. Průvody by byl druhý event - výchozí souřadnice SVK, pomocné WP jednotlivá shromaždiště - instrukce buď před 15 hod. na výchozích nebo kolem 15:30 na některém WP. Poté s průvodem dle vývoje celé akce na náměstí, po oficiálním programu rozchod a návrat pořadatelů do SVK. Předpokládá se, že tam budou chodit i lidi, co půjdou z programu na náměstí. Sbalit to podle vývoje zájmu někdy kolem osmé večer.

Dále tímto oslovujeme plzeňskou geokomunitu, kdo si bude chtít připravit nějakou drobnou multimystery pro příchozí kešery, ať se toho chopí. Podle zájmu jich může být i víc. Když zájem komunity nebude, my máme vymyšlené dvě: 1) Najít objekty podle fotek, na nich zjistit nějakou indicii, z toho následně finální heslo. (Schránka nebude, výstupem je heslo.) 2) Obejití některých atrakcí, co budou připravené pro lidi od Plzně 2015. Na každé atrakci bude QR kód, který dá dílčí heslo. Cílem bude nasbírat třeba alespoň 5 hesel z 10 nabídnutých stanovišť (seznam souřadnic na papíře). Obojí se bude připravovat až pár dní před akcí, možná jako Lab cache. (To bych si ale k nim musel něco nastudovat. ;)) Kdo to splní, má za odměnu CWG. 3) a další - pokud někdo něco vymyslí a připraví, iniciativě se meze nekladou. Tyhle dvě jsou minimum. (Původně jsme chtěli toho toulání víc, ale když nám v poledne zavřou celé náměstí s nejbližším okolím, tak to dost dobře nejde. A hnát lidi někam daleko pryč od centra se nám zase nechce.) Takže tyhle multimystery by byly jen jako takový doprovod toho našeho meetpointu v SVK. Neplzeňští si mohou lovit klasické keše, se zázemím v SVK. Tohle je spíš pro ty místní, co mají Plzeň vylovenou, aby taky měli co dělat.

Další poznámka - k akci vydáváme příležitostný trackovatelný geococin a samozřejmě také eventová CWG. Měly jich být 4 druhy - hlavní event, průvodové, odměna za 1. multimystery a za 2. multimystery. Možná to ještě bude jinak, podle toho, jak se komunita chopí těch doprovodných multimysterčiček.

Takže co bychom chtěli od vás - VYMYSLET A PŘIPRAVIT NA 17. LEDNA NĚJAKOU JEDNODUCHOU MULTIMYSTERY PO OKOLÍ NÁMĚSTÍ. Cílem je dát nějaký doprovodný program pro lidi, co si prohlédnou výstavku v SVK a ještě nebudou chtít jít domů, budou chtít zabít čas. Zadání buď jako Lab Cache nebo jako tištěný listing (můžeme dotiskovat dle potřeby na místě). Finále nemá schránku, cílem / řešením / splněním úkolu je odevzdání nějakého hesla či hesel. Odměnou by mělo být CWG, ale to záleží na tom, kolik se těch multimystery vůbec sejde. Kdo má zájem, hlaste se mně nebo MichaloviS nebo pište sem do fóra. A druhá věc - hodili by se také nějací spolupořadatelé na střídání do SVK - my tam budeme celý den, ale třeba si budeme chtít skočit na jídlo a tak. Taky musí někdo odvést lidi po 15 hod. od SVK na shromaždiště průvodů. Opět - hlaste se mně, MichaloviS nebo pište sem do fóra.

A to je asi tak vše pro tuto chvíli... :)

Venca68
http://www.geocaching.com/profile/?guid=599de0a1-04f9-4bb7-b8ae-363dcb66c3e7
Autor RE: Oslavy Plzeň - město evropské kultury - 17. ledna 2015
brutalniopicka
Člen

Použít Avatar

Členem od: 03.10.10
Odesláno 11-12-2014 00:09
Jsem naprosto unešen. Pravda, geocaching nám zkomírá, skoro nikdo to nehraje a je třeba udělat pořádnou propagaci. Podobná akce tu tuším nebyla od poslední oslavy VŘSR. Navrhuji vyvěsit nejlépe před tu věc, tuším mýtpojnt či se to jmenuje, všechny souřadnice finálek abychom nalákali nové, krásné a mladé tváře pro tuto hru. Dále bych doporučil rozdávat všem placky ČÁGeo aby ti nováčci hned od začátku věděli komu za tuto podnětnou akci i celou hru vděčí. Na zadní stranu stranu placky bych pak dal číslo bankovního konta pro příspěvky. Také by stálo za zvážení pozvat největšího žijícího geocachera českého i s tím slavným pohárem. Jako hudební dobrovod by se mi líbila Eva s Vaškem, popřípadě Katka s Jindrou. Dále bych rozhodně doporučil mávatka. Průvod bez mávátek je prostě nahowno. K mávátkům samozřejmě patří i provolávání náležitých hesel. Několik si jich dovoluji navrhnout :
1. Ať žije čágeo !
2. Ať žije kulturní geokešink !
3. Ať žije Venca68 !
4. Mír všem národům Indočíny, hurá !

IN kinderhračička OUT logbook
http://www.geocaching.com/profile/?guid=f552de79-bfcd-4ea8-a99e-1061cc843e2c&wid=7ac4f2f9-ac3d-408a- http://www.brutalniopicka.cz
Arogant
Člen

Použít Avatar

Členem od: 04.03.08
Odesláno 11-12-2014 06:36
Jen se obávám, že BO bude zaneprázdněn jinou akci a na ty svoje plány nebude mít čas.
Za sebe říkám, že bych mohl přijít pomoc někdy ráno / dopoledne ale jak se znám nebudu vědět, kde mi hlava stojí a nedostanu se sem.

140628507 http://www.geocaching.com/profile/?guid=7d0c87a3-22f8-4de7-8d4f-0fc7d9f0dfe8
MichalSaFlower
Super Administrátor

Použít Avatar

Odesláno 11-12-2014 11:41
Já osobně si myslím, že geocacheři k Plzni patří a chápu to jako možnost aktivně se účastnit této pro Plzeň jedinečné akce.
Předběžně jsme domluveni, že pomůžeme s přípravou a provozováním "mýtpojntu" a vezmeme si na starost jeden z průvodů - konkrétně ten od pivovaru. Případně pomůžeme s přípravou obou multimysterek (pokud se toho neujme někdo jiný). Takže za nás asi tak smiley.

MichalS & Flower
198127948 http://www.geocaching.com/profile/?guid=9730976d-15c2-4c5b-bd35-0e87b0499592 http://www.geocaching.com/profile/?guid=9730976d-15c2-4c5b-bd35-0e87b0499592
cbfousac
Administrátor

Použít Avatar

Členem od: 01.04.11
Odesláno 11-12-2014 16:58
Bohužel na 17.1.2015 mám již plánovaný jiný program.

Fousáč
190569705 http://www.geocaching.com/profile/?guid=6e6a41dc-132a-4982-a738-7293c175431f
Pindenko
Člen

Použít Avatar

Členem od: 10.09.12
Odesláno 15-12-2014 11:25
Já jen hlásím, kdyby to někoho zajímalo, že nemůžu. Bohudík budu tou dobou již na cestě na jeden parádní tajný event jednoho mého nejmenovaného kamaráda.

Ať žije Plzeň! (Myslím město a pivo Plzeň.)

Geocaching [anglicky džiokešin, česky geokešink] je hra na pomezí komerce a turistiky.
http://www.geocaching.com/profile/
mirotiro
Člen

Použít Avatar

Členem od: 20.02.08
Odesláno 15-12-2014 17:02
Po delší době musím souhlasit s kolegou BO... ovšem raději s náma než bez nás a raději my než čágobelo šílenci... Nevidím jediný důvod propagovat ČAGeo, 2 eventy na obdobném místě v jeden den je podle současných pravidel řetězení eventů, akce pořádaná primárně pro veřejnost by neměla být publikována jako event... ať žije EMK, které nemá potenciál na to se jím důstojně stát...
http://www.geocaching.com/profile/?guid=040bb88b-2f45-4752-8f07-bca57fc6418a
100Dteam
Super Administrátor

Použít Avatar

Členem od: 18.11.08
Odesláno 15-12-2014 21:10
měl jsem toho napsáno opravdu hodně, ale pak jsem to zase smazal. Shrnu to asi takhle:

"Kritizovat - to znamená osočit autora, že to nedělá tak, jak bych to dělal já, kdybych to ovšem uměl". Karel Čapek

100Dteam
Upravil(a) 100Dteam 15-12-2014 21:11
312904896 http://www.geocaching.com/profile/?guid=9914b933-642f-4acf-91d5-ef76325ad8bb http://fiattipo.net
Autor RE: Proč do toho jít...
dyn
Člen

Použít Avatar

Členem od: 07.12.08
Odesláno 16-12-2014 16:13
Ahoj...
nebudu chodit kolem horké kaše. Spolupráci s EHMK 2015 zajišťuji já. Byl jsem jimi osloven s nápadem do akce zapojit komunity, kterou gc-plzen.net rozhodně je.
I přesto, že mě celé počínání pompézní akce nijak výzmnamně neoslovuje, řekl jsem si, že je to jedna ze zajímavých příležitostí, jak do Plzně pozvat kačery i odjinud.
Přeci jen když se spojí geocaching s něčím i pro ostatní ne-kačery, není to nutně špatně.
Protože se ale vše vyvíjí poměrně zdlouhavě, dostali jsme se po několika iteracích k výslednému návrhu, který popsal Venca68. Pokud se to někomu nelíbí, může se zkusit realizovat jinde a jinak.
Budu samozřejmě rád, pokud přijde někdo s nápadem, co udělat pro kačery plzeňské, případně přiloží ruku k dílu při realizaci samotné akce. Pokud ne, prosím pište si někde jinde. Tohle hodlám dotáhnout do konce.
A co se týče "pravidel" geocaching.com - jsem pro jejich dodržování, ale ne striktní. Jde přeci o to dělat zábavu ostatním. Tak si to, prosím, nekažme.
BKSKOM
Člen

Použít Avatar

Členem od: 09.12.13
Odesláno 21-12-2014 19:42
Popravdě, asi tuším, kdo za tím návrhem tak trochu stojí a nelíbí se mi, že i přes mé prosby toto nezastavil. Měli jsme dost debaty k tomu. Cca před rokem za mnou přišel jeden rodinný příslušník s dost podobným nápadem. Diskutovala jsem o tom i s některými tu a bylo mi to rozmluveno. Fakt mě to mrzí. Ale chápu obě strany. Jim jde hlavně o přivedení turistů do města. Kacer sem pojede i jindy a ne kvůli EHMK. Ale to jim nevysvětlíš.
http://www.geocaching.com/profile/?guid=8b35abad-4586-465b-a0e6-1cc75d96789c
brutalniopicka
Člen

Použít Avatar

Členem od: 03.10.10
Odesláno 21-12-2014 20:43
dyn napsal/a:
Pokud ne, prosím pište si někde jinde. Tohle hodlám dotáhnout do konce.
.

Hotovej Ovčáček. Jen bych poprosil o info kde jinde ? Kde jinde než na diskuzním fóru plzeňského geotohodle ? Původně už jsem sem nechtěl už vůbec nic psát ale tato promiňte "zmrdská" věta...... Kdo jsi že rozhoduješ ? Kdo jsi že nařizuješ co smíme a nesmíme psát kde a kam ? Co dotáhneš ? Za čí peníze ? Aha už vím ty jsi ten Ježíšek který za pár dnů přijde. Tak se omlouvám, určitě to myslíš dobře. Jo a jsem rád že tou dobou budu úplně někde jinde, mezi jinými lidmi kteří sem také často chodí. Na tom mýtpojntu bych se z tebe specielně asi poblil.

IN kinderhračička OUT logbook
http://www.geocaching.com/profile/?guid=f552de79-bfcd-4ea8-a99e-1061cc843e2c&wid=7ac4f2f9-ac3d-408a- http://www.brutalniopicka.cz
phrkt
Člen

Členem od: 16.09.13
Odesláno 21-12-2014 22:39
Nebudu tak expresivní jako BO, ale podle mého názoru tahle akce není dobrý nápad. Propagovat GC mezi náhodnými neznámými lidmi znamená iniciovat prozrazení, potažmo vykradení řady keší. Bohužel...
MichalSaFlower
Super Administrátor

Použít Avatar

Odesláno 22-12-2014 02:53
Za Flower: A je to tu zase... SBOROVNA!!! jak vyšitá. Pánové a dámy, dělejte každý to, co uznáte za vhodné a PROSÍM, neřešte tolik, co dělá někdo jiný! Každopádně prohlašuji, že geocaching je rozhodně profláknutá hra /mám přístup k názoru široké veřejnosti a skutečně jen zbytková část lidí o něm neví!!!/ a bude-li někdo GC propagovat - podporovat rozumně, ať to udělá tam, kde uzná za vhodné!!! Kdo si chce najít keše a ty potom zničit, udělá to i bez Plzně 2015!
Nikdo nikoho nenutí k účasti na čemkoliv, a proto nechápu, proč by tu měl být veřejně kritizován někdo, kdo cokoliv podniká! Nelíbí se mi to, neúčastním se! Líbí se mi to, zúčastním se a zdůrazním ve svém logu, že se mi akce líbila.
Poslední dobou už jsem si prostě zvykla, že ať člověk přijde s čímkoliv, najde v širokém spektru názorů /protože nás kačerů je prostě spousta - každý jsme jiný a máme trochu odlišné názory/ jakýsi protinázor - je-li rozumně argumentován, jistě ho vezmu v potaz. Na co si ale opravdu těžko zvyknu je fakt, že kdykoliv někdo něco podniká, pomalu by se měl zpovídat předem, jestli s tím "geocacherský" parlament souhlasí, nebo jestli jako je to každému po vůli /což nikdy nebude, neb je nás široké spektrum/... a když to náhodou někomu zrovna nesedne, tak tady na vláknu není nic jednoduššího než napsat, že někdo za to dostal jako "zaplaceno", na což dnes kdekdo slyší a řekne si..."No, něco na tom asi je!" a hle... člověk s dobrým úmyslem náhle stojí po kolena v bahně - a jasně, že si za to může sám!!! Kdo nic nedělá nic nezkazí - řeším tohle denně v práci, a jak vidno - řeším to i o dovolené u své původně "zábavy". Nebaví mě obrážet "pajzly" a dělat z toho event, tak tam prostě nejdu a taktně mlčím. Ale proč tady poslouchat urážky?!
Proto žádám každého, ať si laskavě užívá svůj volný čas, jak uzná za vhodné a pokud se rozhodne zmiňovat zde aktivity jiných, předem si jasně ověří, informace, které zde zveřejňuje. Na uvádění fakes máme jistě dostatek jiných webs. Tak nějak už i přestávám být Flower, proto dobrou noc všem přeji jen za Květu smiley

MichalS & Flower
198127948 http://www.geocaching.com/profile/?guid=9730976d-15c2-4c5b-bd35-0e87b0499592 http://www.geocaching.com/profile/?guid=9730976d-15c2-4c5b-bd35-0e87b0499592
Venca68
Super Administrátor

Použít Avatar

Odesláno 22-12-2014 09:00
Díky moc Květě (pardon - Flower smiley) za názor. Chtěl jsem svůj komentář napsat už večer, ale dospěl jsem k názoru, že bych byl konfliktní, sprostý a neurvalý, a proto jsem si řekl - "Václave, ráno moudřejší večera". A dobře jsem udělal, tak hezky jako Flower bych to nikdy nenapsal. Ještě jednou díky a uvidíme se nejpozději 17. ledna. smiley

Venca68
http://www.geocaching.com/profile/?guid=599de0a1-04f9-4bb7-b8ae-363dcb66c3e7
Tholy
Člen

Členem od: 04.03.13
Odesláno 22-12-2014 10:24
Puvodne jsem se do diskuze nechtel vmesovat, ale tak nejak citim, ze je to zapotrebi.
Toto vlakno vzniklo proto, ze tu byla predstavena akce s prosbou pomoci organizace a jejim uskutecneni. Vse velmi jasne, slusne sdeleno a opet se zde objevili nazory, ktere hani, urazeji, nici, zesmesnuji, zranuji.

Panove, uvedomte si jednu vec. Cela myslenka akce je kulturni obohaceni pro lidi, kterou ostatni delaji ve svem volnem case proto, ze radi tvori a sdili prijemne aktivity s ostatnimi. Nic vic za tim nehledejete. Sami jste uz zalozili spoustu fajn kesek, tak snad rozumite tomu, ze nekdo neco dela pro ostatni z duvodu, ze jim chce udelat radost. Myslite, ze tim co zde na vlaknu predvadite vy sami ted radost delate? Zamyslete se nekdy nad obsahem vasich slov a pokud nabydete dojmu, ze toho druhyho zranuji, radsi mlcte.

Jinak organizatori mate moji plnou podporu, ze davate usili a venujete cas ostatnim lidem a tim delate svet prijemnejsim. Neberte si osobne urazky a hloupe reci negativistu, oni to ve svy podstate nemysli zle, jen takovyma ocima svet vidi a pak za vsim hledaji jen spatnosti. Neuvedomuji si vask, ze tim skodi hlavne sami sobe, protoze ten zivot pak negativni maji oni sami.

Tak preju, at se vam akce povede a kdyz nebudu vedet co s casem, mozna bych i prisel pomoc, ale nic neslibuju. Kdyztak se ozvu.smiley
http://www.geocaching.com/profile/?guid=d407ddd4-9a0b-42c3-a9c3-ebd5f68a9147
Přejít na fórum:
Přihlásit
Jméno

Heslo

Ještě nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 12
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,466
Neaktivní členové: 1265
Noví členové: metej
Kalendář událostí
<< Únor 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Žádný záznam

Narozeniny Narozeniny:
Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.