Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Friday, January 22, 2021
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
CITO 12
CITO 12
Forest CITO event Plzen 2008
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů


Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

Zobrazit téma
Geocaching Community Plzen | Geocaching | Změny, upozornění
Autor opět nová pravidla pro EC
mirotiro
Člen

Použít Avatar

Příspěvky: 901
Bydliště: Plzeň/Stříbro
Členem od: 20.02.08
Odesláno 29-12-2012 13:43
převzato od Martina Šimka... Pokud jsem pochopil platí jen pro nové kešky...

Podmínky pro založení Earth-Cache (platná od 1.1.2013)
Posted on 29.12.2012 by martin.simek

Podmínky pro založení earthcache:

(Tato verze pravidel je platná od 1. 1. 2013)

Stránky earthcache musejí poskytovat vědecké ponaučení o Zemi. Přivádějí lidi na místa, která mohou pomoci vysvětlit tvorbu krajiny, nebo na místa zajímavých jevů jako vrásy, zlomy, poruchy nebo odhalit, jak vědci poznávají naši Zemi (jako např. naleziště zkamenělin atd.). Prosíme, vezměte na vědomí, že stránky s hlavním zaměřením na biologické, ekologické a archeologické jevy nebudou publikovány.
Stránky earthcache musejí být vzdělávací. Poskytují přesná, ale jednoduchá vysvětlení toho, co návštěvníci uvidí na daném místě. Text earthcache (listing) musí vycházet z předpokladu, že návštěvník není vědecky vzdělán v naukách o Zemi.
Earthcache musí upozorňovat na nějaký jedinečný úkaz. Earthcache, které kopírují informace existujících earthcaches o daném místě nebo souvisejících místech, mohou být odstraněny. Earthcache musí být vytvářeny tak, aby návštěvníkovi daného místa poskytly jedinečné zážitky a poskytly mu jedinečné poučení o jevu na daném místě. Další earthcache zaměřené na stejný jev by měly být rušeny nebo by mělo být bráněno jejich vzniku. Základním pravidlem pro reviewery je tedy spíše obsah než blízkost keší.
Earthcache musejí mít před odesláním žádosti ke zveřejnění povolení od majitelů pozemků (v závislosti na místních právních předpisech a zvycích). Pokud je to třeba, musejí mít písemné schválení majitele nebo příslušného orgánu, který dané území spravuje. V době odeslání žádosti musí být v poznámce pro reviewera (RN) udáno jméno, titul a kontaktní údaje osoby, od které máte povolení. V opačném případě musí být v poznámce pro reviewra (RN) uvedeny informace o druhu pozemku a i důvody, proč nemusí být povolení vyžadováno.
Earthcache může být buď jednoduchá, nebo s více zastávkami. Je nutné, abyste místo navštívili v nedávné době (ne více než před dvěma měsíci), zkontrolovali, že místo je bezpečné, a vícekrát zaměřili GPS pozici, a ujistili se tak o přesnosti souřadnic, na místech, kde návštěvníci mají provádět úkoly. Jste zodpovědni za přijmutí vhodných opatření, pokud se vlivem vnějších okolností změní podmínky např. přístup, bezpečnost či jiné záležitosti.
Logování earthcache musí zahrnovat provedení specifického úkolu (úkolů), který se vztahuje k tématu earthcache. Tyto úkoly musí návštěvníci s pomocí informací z listingu earthcache splnit na místě, např. provést nějaký druh vlastní analýzy, měření nebo popis apod. Vyřešení tohoto úkolu musí prokázat, že návštěvník navštívil místo earthcache. Otázky, které slouží pouze k prokázání navštívení místa a nevztahují se ke geologii místa, nejsou přípustné. Požadavek na přiložení fotografií k logu může být pouze volitelný úkol. Návštěvníci zasílají své odpovědi pouze prostřednictvím profilu ownera. Automatické formuláře nesmí být použity k ověřování odpovědí. Správné odpovědi musí být uvedeny v poznámce pro reviewra (RN) před publikací earthacache v okamžiku podání listingu ke schválení.
Stránky earthcache a úkoly musí být vždy napsány v místním jazyce. Další jazyky mohou být, ale místní jazyk musí být uveden jako první. Můžete být požádáni reviewrem o poskytnutí překladu listingu v jazyce, který je pro něj srozumitelný.
Respektujte ochranné známky a autorská práva a používejte text, obrázky a loga, pouze pokud máte souhlas autora. Earthcache s informacemi, které jsou všechny zkopírované či opsané z jiných zdrojů, a není uveden autor, nebude zveřejněna. Omezené množství textu může být zkopírováno či opsáno, ale musí být uveden autor nebo zdroj.
Stránky earthcache se řídí pravidly geocachingu a dodržují princip outdoorové etiky ?tzn. nezanechávat žádné stopy. Používejte waypointy k zajištění toho, že návštěvníci použijí správné přístupové cesty. Používejte pouze existující cesty. Poškozování místa je nepřijatelné. Dávejte pozor na křehké ekosystémy. Princip earthcache je o vzdělávání, o vzpomínkách, ne o sběru vzorků. Na místě earthcache nesmí být zanechána fyzická schránka.
Earthcache jsou součástí Geocaching.com a musí splňovat veškeré další podmínky Geocaching.com. Americká geologická společnost (The Geological Society of America, GSA) a EarthCache Team si ponechávají právo editovat, měnit, mazat nebo archivovat jakoukoliv earthcache, která není v souladu s těmito pravidly, nebo právo k jakýmkoliv jiným záměrům, které tým považuje za vhodné.
http://www.geocaching.com/profile/?guid=040bb88b-2f45-4752-8f07-bca57fc6418a
Přejít na fórum:
Přihlásit
Jméno

HesloJeště nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 15
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,466
Neaktivní členové: 1147
Noví členové: metej
Kalendář událostí
<< Leden 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Žádný záznam

Narozeniny Narozeniny:
Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.