První manželův pokus o sólový geopočin
Odesláno Venda a spol dne 20-11-2014 21:25
Před časem jsem se vrhla na "luštění" keše Calling CQ in distance X. Nejprve jsem zkoušela volat sama, ale protože jsem měla problém si vždycky vzpomenout zavolat, zapojila jsem další členy našeho rodinného kešovacího "a spol" - manžela a syna. Syn se pokoušel dovolat mnohokrát, manžel ani jednou...
Nakonec se to povedlo mně. Finálku jsem našla, zalogovala a na Calling CQ in distance X ve víru dalších geodobrodružství pomalu začala zapomínat.
Uplynuly zhruba tři týdny. Manžel se vracel vlakem do Plzně a zrovna, když na nádraží míjel telefonní budku, ozvalo se vyzvánění. Bez zaváhání změnil směr své chůze, udělal pár rychlých kroků k telefonu, zvedl sluchátko a už se začal rozhlížet po okolí, aby nabídl svoji (geo)pomoc volajícímu na druhé straně linky. :o)
Ze svého bohulibého počínání byl vytržen zoufalým mnohohlasým voláním, které se ozývalo zpoza jeho zad: "Nepokládej to!" Udiveně se otočil a spatřil divoce gestikulující skupinku bezdomovců. Z ní se vzápětí vyčlenila jedna postava, přiskočila k manželovi, vyrvala mu z ruky sluchátko a do telefonu zakřičela: "Nazdar, mami!".
Tak skončil manželův první pokus o sólovou akci na poli geocachingu.