Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Tuesday, June 02, 2020
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
Cacheři na majáku - 9
Cacheři na majáku - 9
Různé
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů


Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

Dračí ferrata - napsal krovicko
Protože jsme adrenalinově založení, tato geopovídka spojuje dvě naše záliby ? geocaching a lezení. Vypráví o našem zážitku na jedné rakouské ferratě. Ferraty jsou zajištěné turistické cesty po skále ? tedy často pěšinky, kde v místech, kde by se turista normálně bál, je lano na přidržení či žebřík. Jsou ale i těžší, po kterých už se chodí pouze se speciálním vybavením a vyžadují i určitý lezecký výkon. Takové přirostly k srdci nám, a tak několikrát do roka pořádáme výpravy na převážně rakouské ferraty.
Naše první ferratka na této výpravě byla Drachensteig klettersteig, cesta vedoucí strmou skálou Dračí hory a posléze po hřebínku až k tzv. dračímu oku, díře ve skále, kterou slunce prosvěcuje do kraje.
Pod ferratu jsme dorazili už v noci, a doufali, že na parkovišti č.1 k tématické skrýši se bude dát nejen zaparkovat, ale i přespat. Bohužel se nedalo ani jedno, a tak jsme smutně prozkoumávali okolní místa, kde byl všude zákaz nočního stání.. Naší poslední nadějí bylo druhé parkoviště o kus výše ve svahu. To se naštěstí ukázalo jako skvělé ? parkoviště bylo přímo k ferratě, sice byla poblíž hospoda, ale když člověk zaparkoval na kraji, mohl si vedle auta pohodlně lehnout. A byl odsud úžasný výhled na prakticky kolmou stěnu Dračí hory. Působila majestátně a trochu děsivě.
Ráno, na začátku naší výpravy jsem podrobně prostudovala mapu a pak sebevědomě vyrazila na skoro opačnou stranu. Ještě že si parkis všiml šipky ?klettersteig?. Ale problémy jsme měli i po cestě, naštěstí vybavení jsme měli navlečené na sobě, a tak nás zdejší lid sám od sebe ochotně navigoval až k začátku cesty.
Lezení bylo parádní až do chvíle, kdy jsme z kolmé stěny vlezli do takového malého ?údolíčka? uvnitř skály ? teče tudy asi každé jaro potok, ale teď to byla prostě jen velká prohlubeň ve skále. Tu jsme pohodlně přešli a na druhé straně pokračovali po ferratě ještě kousek výše, kde byl malý plácek s lavičkou a kamzíkem (dřevěným:), ideální na odpočinek.
V tu chvíli se ale krásný den začal měnit v hrůzný zážitek. Z vrcholu skály totiž přímo na nás začalo padat kamení. Nebylo naprosto za co se schovat, a tak jsme začali panikařit. Zpátky přes údolíčko jsme nemohli, protože přesně tam lítalo kamení nejvíc. A tak jsme se nalepili na skálu a doufali, že nás to nesmete. Pohled nahoru odhalil, že kamení shazuje kdosi slaňující z vršku skály do údolíčka. Špatná zpráva byla, že nahoře byla velká skupina lidí, a všichni budou nejspíše chtít dolů. Nejschůdnější se zdála cesta po ferratě nahoru, která vypadala, že po chvíli obchází skálu doprava do oblasti mimo padající kamení. Aby naše rozhodování bylo ještě zoufalejší, začalo pršet. Pro ty, co neví, jaké je v dešti lézt po ferratě, ať zkusí někdy lézt po mokré skále a přidržovat se u toho mokrého ocelového lana.
První člověk slanil dolů a nastala chvíle rozhodnutí. Rozhodli jsme se pro ferratu se slovy ?už je to jen kousek? (později se ukázalo, že jsme byli tak v pětině ;). A udělali jsme dobře, po chvíli skutečně šla doprava a my tak opustili nebezpečný úsek. Ještě nějakou dobu ale kolem nás lítalo kamení..
Když jsme o chvíli později míjeli lidi, co slaňovali, ukázalo se, že mají kurz první pomoci ve skalách. Asi si chtěli udělat nějaké oběti... Na otázku, proč po nás házeli kamení, říkali, že přece lítalo jinam... Co jim na to člověk má říct? Jen jsme se zatvářili kysele.
Člověk by řekl, že nás přejde chuť hledat po cestě krabičku, ale nepřešla a jen chvíli po opuštění nebezpečné oblasti jsme ji nalezli:) Zbytek nádherně zpracované ferraty společně s úžasnými výhledy na jezero nám zaplašil myšlenky z černých chvil a tak nám zůstaly hlavně krásné vzpomínky a tuto cestu bychom hned doporučili.
Komentáře
Nebyly vloženy žádné komentáře.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze členové.

Pro odeslání vašeho hlasu se musíte přihlásit nebo zaregistrovat.

Nebylo vloženo žádné hodnocení.
Přihlásit
Jméno

HesloJeště nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 9
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,464
Neaktivní členové: 34
Noví členové: Grootovo parta
Kalendář událostí
<< Červen 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Žádný záznam

Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.