Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Wednesday, June 26, 2019
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
Vánoční setkání ve Stříbře
Vánoční setkání ve Stříbře
Stříbrské Geopivo
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů


Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

Expedice Balkán 2012 - part 3
Den šestý - 13.7.2012Ráno vyrážíme na cestu napříč Albánií od východu k západu. Sotva vyjedeme po nové, krásné, rovné, asfaltové silnici nad Lin, tak v radiostanici slyšíme české stanice. Zastavujeme, stavíme velkou anténu a děláme spoustu krásných spojení do ČR a SR. Je to vlastně druhý kontakt, který se nám podařil, ale zde to bylo opravdu vysílání a ne paběrkování v éteru. Podařilo se 96 spojení na vzdálenosti 800 ? 1200km. Konečně se počasí umoudřilo a začíná to domů chodit.Zatímco kolegové vysílají, tak s bohouscl6 jdeme pro Bennies Balkan Box (AL) GC1XT3B u které vím, že je listingu zveřejněn Final WP. Bohužel nenacházíme, protože tu proběhly stavební práce na silnici a krabička se asi ztratila. Po příjezdu domů a zapsání DNF mi owner píše, abych si ji zalogoval jako nalezenou. Této nabídky využívám a mám odlovenou první Albánskou keš.Přesunuli jsme se po pěkných silnicích, přes Elbasan, na mořské pobřeží nedaleko Divjake ke Karavasta Laguně. Cestou sice není žádná krabička, ale přesto bylo o zábavu postaráno. Albánie neuvěřitelným způsobem staví a vzkvétá. Oproti naší předchozí návštěvě je to opravdu ohromný rozdíl.

Nalézáme opuštěný kravín a je jasné, že to bude naše dnešní útočiště. Přicházejí nás navštívit místní pasáčci, dostanou Tatranku, prohodíme pár slov a zjišťujeme, že není nikde žádný problém a můžeme tu klidně spát. Problém ovšem nastal večer, když se vyrojily armády komárů. Repelentu se ti upíři jen smáli a tam, kam jsem ho aplikoval, ihned dosedali a s požitkem ho sáli. Nezbývalo nic jiného než zalézt v 35°C do spacáku úplně celý a stáhnout i límec kolem hlavy. Byla to noc ve vlastní šťávě.Den sedmý - 14.7.2012Nevyspalí a pokousaní úplně všude se chystáme pokračovat dále na jih.
Na dnešní cestě se nachází jen jedna keš a to Grama Bay GC22CF1, ke které je to cca 12 hodin chůze. Ownerem je čech Grtek. Tolik času nemáme, takže se o odlov nepokoušíme.
Prvním cílem je Nartes laguna s ostrovem Zvernec a na něm umístěným Klášterem Zvernec ze 13 ? 14 století. Opět natolik kouzelné místo, že jsem neodolal a utrousil tu jednu small krabičku - Zvernec Island GC3T2JM .Dnešní den to byla jedna z nejhezčích tras kterou jsme projeli. Tady už začíná Albánská riviera.

Cestu k bývalé ponorkové základně nedaleko Vlore jsme sice hledali, asi i našli, ale byla v takovém stavu, že se nám po ní jet nechtělo. Využili jsme tedy alespoň příhodné místo na dohled od základny ke koupání v moři.A pak to přišlo. Cesta vedla v podstatě z 0 m.n.m. do pěkných 1000m.n.m na několika málo kilometrech. Vystoupali jsme do sedla v NP Liogarase a zde rozbili dnešní tábořiště nedaleko Llogora Resort. Bylo odtud vidět na jednu stranu k Vlore a na druhou stranu k Dhermi a Himare. Okolo pěkné 1200 ? 1600m vyské kopce.Nad námi se na kopci tyčil nějaký vysílač nebo převaděč nebo co to bylo. Vyrazili jsme to s Bohoušem prozkoumat a vznikla z toho - Liogaraja - Maj E Thanasit mountain GC3RV5J .Dnešní noc byla bez komárů a jiné havěti.

Den osmý ? 15.7.2012

Den jsme začali úžasným sjezdem z Liogarase dolů do Himare. Byl to parádní zážitek, ale brzdy našeho vozítka to pravděpodobně viděly jinak. Dostaly zabrat.Kdo by měl zájem, tak doporučuji prolétnout si trasu v Google Earthu: 15_7_2012 .Je tam sice v serpentinách jedna krabička The Way to Llogara-Pass GC33F3Q , ale parkovalo tu příliš mnoho aut u stánku s občerstvením. Pokračovali jsme raději dál.Naším cílem byl dnes Butrint, který je zmiňován již v 5. Století př. n. l. během Peloponézské války. Vystřídaly se tu různé kultury, ale největšího rozkvětu město dosáhlo během doby po kterou bylo v držení Římanů. Dnes je na Seznamu světového dědictví v ohrožení UNESCO. Velmi zajímavou vodohospodářskou stavbou je také Vivari Chanel. Spojuje jezero s mořem, byl střežen dvěma hrady postavenými za vlády Aliho Paši.Nachází se zde Earth keš Lake Butrint and Vivari Channel GC1HKV4 od kačera ?kokomo? a tradiční PET mikro keš Butrint GC32Q2J od Fefekladno. Pro odlov tradiční krabičky je potřeba zaplatit vstupné 4 EUR na osobu.Keš je umístěna v římském amfiteátru a při jejím dohledávání jsem si málem stříknul do textilu. Hledal jsem nahoře v křoví nad opěrnou zdí a najednou se tam něco hnulo a zasyčelo to na mně. No odskočil jsem dobře dva metry. Dodnes nevím co to bylo za hada, ale zjišťovat se mi to opravdu nechtělo.Z Butrintu pokračujeme k další Albánské zajímavosti Syri i Kaltër (Modré oko) GC36X5E . Za vjezd se platí poplatek 2 EUR.Jedná se o neobyčejně silnou krasovou vyvěračku. Voda v jezírku je ve středu sytě modrá a směrem k okraji přechází do světle modré. Z jaké hloubky voda proudí dodnes nikdo neví. Potápěčům se podařilo sestoupit ?jen? do 50m. Průtok je udáván 8,8 m3/sek. Dále tento vývěr pokračuje jako řeka Bistrica s křišťálově čistou vodou.Nedaleko odtud nacházíme místo pro táboření. Místní pasák si nás přišel zkontrolovat a má jen jedinou starost ? abychom nekáceli stromy a nerozdělávali oheň. Jinak je prý vše bez problému a můžeme tu tábořit.

Studené vody v řece Bistrica jsme využili k vychlazení posledního zbytku slivovice a k přeprání několika málo svršků i spodků.

Pokračování příště ...
Komentáře
Nebyly vloženy žádné komentáře.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze členové.

Pro odeslání vašeho hlasu se musíte přihlásit nebo zaregistrovat.

Nebylo vloženo žádné hodnocení.
Přihlásit
Jméno

HesloJeště nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 5
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,462
Neaktivní členové: 21
Noví členové: jagjag
Kalendář událostí
<< Červen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Žádný záznam

Narozeniny Narozeniny:
Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.