Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Sunday, January 16, 2022
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
Vánoční setkání ve Stříbře
Vánoční setkání ve Stříbře
Stříbrské Geopivo
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů


Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

Expedice Balkán 2012 - part 4
Den devátý - 16.7.2012Dnes opouštíme Albánii a pokračujeme dále do Řecka.Přechod hranice zabere cca 30 min, řecký celník při kontrole pasů žertuje a ptá se kde máme Milana Baroše.

Ráz krajiny se po přejetí hranice výrazně mění. Žádné holé kopce s pichlavou trávou. Tady na svazích rostou stromy?

První zastávkou je město Ioannina, protože potřebujeme odeslat článek na web. Využíváme zastávky a jdeme pro IOANNINA CASTLE GCX4Z1 .Hrad byl hlavním sídlem Aliho Pašia má zde také svoji hrobku. Dále se uvnitř hradu v mešitě Alsan Pasha nachází Městské národopisné muzeum Ioannina.Toto keš snad úplně ze všeho nejvíce porušuje pravidla Geocachingu z těch které jsme cestou našli. Vstupné do hradu je 2 EUR na osobu. Prohlédneme si expozici a jdeme na kešku. GPS mne stále táhne dovnitř do hrobky, ale tomu se mi nechce věřit. Prohledávám centimetr po centimetru kolem stavby a nakonec rozšiřuji okruh na nějakých 15m. Kamarád nekačer mezitím šmejdí v hrobce, která je volně přístupná. Najednou hlásí, že ji našel. Uvnitř hrobky, ve špaletě okna, po vyndání dvou kamenů zdiva !!Odtud naše cesta vede k Meteoře. Nedaleko Mestovo sjíždíme z hlavní silnice a nacházíme příhodné místo na nocování.
Den desátý - 17.7.2012Naším dnešním cílem je Meteora.

Jedná se o lokalitu s 24 kláštery vybudovanými na slepencových skalách. První mniši a poustevníci se tu začali usazovat někdy v 11.stol., stavba klášterů je datována do 14.stol., úpadek klášterů začal v 18.stol. Dnes se jedná o oblíbený cíl mnoha turistů.Jedná se o geologicky velmi zajímavou lokalitu, a proto není divu, že se zde nacházejí hned dve Earth keše - Rocks of Meteora GC2M15Y a Fingers of Giants - Meteora Earthcache GC2F643 .Je zde ještě tradička Meteora Rocks GC123C0 , ale ta je umístěna v poměrne nepřehledném a náročném terénu. Navíc jsou všude okolo davy turistů, tak jsme odlov prostě vzdali.Je to krásné místo, ovšem příliš mnoho lidí na malém prostoru nám prostě příliš nevyhovuje, tak jsme jeli ?o dům dál?. Přesto nám to zabralo téměř celý den.

Na hlavní silnici E90 jsme se vraceli jinou cestou, kde už žádné další krabičky nebyly.

Nocovali jsme kousek za městem Grevena.


Den jedenáctý - 18.7.2012Tento den jsme chtěli věnovat městu Thessaloniki ( Soluň ).

Dojeli jsme do města, podařilo se nám celkem pěkně zaparkovat nedaleko historického centra.S odlovem krabiček to bylo dost špatné.

Hned na první Byzantine Museum GC3N2N7 jsem po 15min. konstatoval DNF ? mikrokeš bez hintu.Druhou Tree with a view GC3N2N1 mi nalezl mudlokamarád - mikrokeš pověšená na větvi jehličnanu.

Třetí Centre of Thessaloniki History GC3AMWQ - magnetická mikrokeš bez hintu hned vedle předzahrádky nějaké kavárny.Čtvrtá Kamara GC3AMWN byla opět DNF - mikrokeš bez hintu.Soluň se mi líbila. Byla to příjemná procházka v místech, kde potkáváš historii doslova na každém místě. Procházka po Dim. Gounari, vykopávky pod Tebou, kavárničky s předzahrádkami ?

Jo pěkné město, jen ty krabičky jsou tam, dle mé zkušenosti, takové nějaké divné.

Jelikož byl opět nesnesitelný pařák, tak jsme popojeli kousek za město a hledali místo pro koupačku. Nalezli jsme pohodový přístup autem až k moři.Nebyla to žádná exkluzivní pláž, nějaké ty odpadky, ale voda relativně čistá a pěkně nás osvěžila. Přes záliv jsme sledovali přistávající a vzlétající letadla z místního letiště.

Pohodový den jsme zakončili nad městem v nějakém borovém háji. Bylo tu čisto, příjemný chládek a žádná havěť, která by nás chtěla ochutnávat. Pravděpodobně se jednalo o něco na způsob našeho Borského parku a Českého údolí. Na parkovišti zastavovala auta, vyskakovali z nich běžci a bikeři a mizeli někde v dáli.Je pravdou, že kešky v této lokalitě jsem na mapě viděl předem a místo pro táboření jsem sem směroval. Večer jsem vyrazil na malou okružní procházku a připsal si další tři zářezy v Řecku. Byly to Seich-Sou GC1BRE2 , Aspri Petra GC3A57C a Natural camouflage cahe GC17RY9 .
Všechno filmovky v lese a v tomto případě celkem slušně zaměřené.

Pokračování příště...
Komentáře
Nebyly vloženy žádné komentáře.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze členové.

Pro odeslání vašeho hlasu se musíte přihlásit nebo zaregistrovat.

Nebylo vloženo žádné hodnocení.
Přihlásit
Jméno

HesloJeště nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 12
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,466
Neaktivní členové: 2929
Noví členové: metej
Kalendář událostí
<< Prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Žádný záznam

Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.