Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Monday, January 24, 2022
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
PF2009
PF2009
Různé
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů


Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

Syndrom mizejících kešek
Nejdřív by asi bylo vhodné rozdělit si nově založené keše na dva druhy. Na mizivé a nemizivé. Nemizivé jsou ty, které pořád dřepí na jednom místě, nejsou s nimi žádné komplikace a jediná vaše práce je občas vyměnit logbook, ale ani to není vždy nutné. Taková keška je příjemná, hodné a lísavé povahy. Z našich šestnácti kešek tyto parametry splňuje pouze jedna? Ty mizivé se pak dělí na ještě další dva poddruhy. Na migrační a destruktivní. Tyto dva druhy si proberme trochu víc detailně.

Destruktivní. Našli jste bezva opuštěné místo uprostřed liduprázdného městečka? Máte svou kešku u domu, na který se už dvě stě let ani nesáhlo? Vymysleli jste bezva vymakanou schránku v informační tabuli? Můžete se vsadit, že se do roka a do dne všichni zblázní a rozhodnou se postavit tam barák/zbourat barák/celé to vyklučit a zvelebit/prožene se tím menší tornádo. Nám se toto stalo celkem přesně devětkrát.
Jednu kešku máme u kostela. Kostel se neopravoval od třicetileté války. Jeho okolí bylo správně divoce-parkově upravené a nacházelo se tam tedy spoustu místa na hezkou kešku. Tu jsme dali do jedné tůje u farní zdi. A co myslíte, že se stalo? Asi tak po půl roce někdo náhle vrznul k té nejdůležitější stagi plot a tím k ní úplně odřízl přístup. Fajn, to by se zvládlo. Pak se náhle začala opravovat kostelní střecha. Asi jsme už měli zbystřit, ale my to považovali za neškodný výstřelek místních. Omyl, byl to pečlivě naplánovaný atentát na naši kešku. O měsíc později se náhle celé okolí vykácelo a vyčistilo. Jediné, co zůstalo, byla naše tůje a jeden poškozený keříček přímo před vchodem do kostela. O další měsíc dál zmizela i tůje. Samozřejmě že s keší. Nakonec milá krabka zůstala na tom keříčku a fakt se divím, že ho ještě nezasáhl blesk.
Druhá podobná keš je jediná plzeňská. Samotné umisťování bylo fakt napínavé, protože je téměř nemožné najít v Plzni nějaký neobsazený plácek. Nakonec byla strčena do nivelační trubky u prastaré zdi. Půl roku nato byl prostor vyčištěn a vyklučen. Rok od založení se náhle zeď začala bourat. Nervozně jsme jezdili kolem a co dva týdny kontrolovali počet buldozerů, těžké techniky a maličké, nenápadné nivelační trubky. Za dva měsíce zmizela i ta trubka. V tu chvíli už jsme téměř zuřili. V záblesku náhle inspirace jsme keš číslo 2 strčili pod neolitickou správní budku. Tam vydržela přesně týden. Když zmizela i ta budka, myslela jsem, že mě šlehne. Naštvaně jsme se tedy vydali na místo činu najít nějakou další skrýš. Opřenou o stěnu jsme tam našli nivelační trubku. A ve zdi pak byla ukrytá i ona budková keš.
Třetí, kterou by bylo fér zmínit, je jedna bonusovka. Krabka je ukrytá ve stromu. Byla tam rok, když se tam náhle nastěhovali sršni. Vybrali si přesně tenhle jediný strom z dobré dvacítky. A fakt netuším, co s nimi budeme dělat.
Další ze serie se zabývala strašně vzácným torzem stromu a byla umístěna o kus dál v pařezu. Měsíc po jejím založení bylo torzo odstraněno. O rok později byl odstraněn i ten pařez. Fakt by mě zajímalo, co má kdo z toho, že pokácí pařez. Metr vysoký pařez.
Bonus naší první serie se nacházel u padlého kmene dubu na kraji lesa. Rok po jejím založení najednou bylo torzo z neznámých důvodů rozřezáno a odvezeno. Keš byla přemístěna. O půl roku později přímo nad ní postavili myslivecký posed.
To tornádo jsem napsala schválně. Přesně to totiž po roce postihlo informační tabuli, na které jsme měli kešku. Tabule se z toho doteď nevzpamatovala.
Tornádo také postihlo kešku u potoka. Byla pověšená v choroši na stromě. Nejen že se pořád otáčela víčkem ven a tedy se stala domácím mazlíčkem místního domova důchodců, ale ještě ji jedna bouřka odnesla. Asi si dělá trofeje. Potom jsme kešku přestěhovali do jednoho stromu v šestičlenné aleji před domovem důchodců. Rok na to keška zmizela. Za týden zmizel i ten strom. Mají tam šest stromů, ale vyberou si zrovna ten můj. A to ho ještě zničili tak dokonale, že nezbyl ani pařez.
A poslední. Roztomilá keš u dvou lip s malebným křížkem. A hádejte, co se stalo? Udeřil do nich blesk?.
Takže pokud někdy budete chtít donutit své spoluobčany, aby projevili zájem o své okolí a zvelebili ho, nebo si budete přát přírodní pohromu, nejjednodušší způsob je založit na tom místě kešku?

S migračním druhem kešek si užijete o mnoho víc legrace. Daly by se sice ještě rozdělit na dva další druhy, tedy pravé migrující a rozmnožující se, ale tyto dva druhy se často pletou a kříží, takže to vezmu najednou. My máme tři takové kešky.
Podstata migrujících kešek spočívá v tom, že ač jste autor, většinou vám trvá tak hodinu, než vlastní kešku najdete. Občas se vám tedy může stát, že v zoufalství prolézáte celé široké okolí a v duchu vzpomínáte, kdo z vašich známých ji už odlovil a mohl by vám tedy říct, kde sakra je. Množivé kešky jsou ty, kdy jako autor přijdete na místo výskytu keše a k vlastnímu úžasu tam najdete ne jednu, ale tři vlastní kešky, přičemž nemáte ani ponětí, jak se tam proboha dostaly.
První naše migrační keš byla u prastarého dubu. Keš byla v kokosu, pověšeném v tůji. Ovšem ty tůje tam byly dvě. Nápověda zní, že kokos je v pravé. Ale už jsem tam chytře nenapsala, která je podle mě ta pravá. Výsledek byl, že snaživí kačeři kokos pravidelně stěhovali tam, kde se podle nich nacházelo pravo. Kdykoliv jsme tedy šli vyměnit logbook, museli jsme počítat s příjemnou půlhodinkou prolézání okolní zeleně a hledání kokosu.
Za jednoznačně množivou kešku by se dala označit keš u jedné hezké lípy. Začínala jako krabička od nivei, magnetem zespoda připevněná na poštovní schránce. Magnet, respektive víčko, ovšem bylo slabé a ona pořád padala. Postupně si tak vycvičila místního domorodce, který ji pravidelně chodil zvedat. Pak zmizela. Dali jsme na její místo filmovku. S připevněným magnetem. Ovšem magnet byl rovněž zřejmě slabý. Tak na keš nějaký dobrodinec připevnil další magnet. To ale ostatním kešerům zřejmě nestačilo, takže se rozhodli keš pojistit. Poslední dobou už se do ní logbook, kvůli množství magnetů, ani nevejde. A když jsme jí kontrolovali naposledy, našli jsme na té schránce kešky dvě. Magnet zřejmě fakt podporuje krabiččí množení. Obě jsme tam nechali, a teď sledujeme, na jakou hodnotu se jejich počet nakonec vyšplhá.
Poslední je jakási směska obou. Keš je filmovka, drátem připevněná na smrku. Aktuálně je tam verze číslo 7. Všechny předchozí keše se zkrátka vypařily. Pochybuji, že by je někdo kradl, protože s obalem od filmu si moc legrace neužijete. Předpokládám spíš, že se prostě vyvléknou z oka drátu a spadnou na zem. Místo je ale dost frekventované a tudíž vždycky máme akorát tak čas keš nenápadně vyměnit a je téměř nemožné pokusit se najít ty předchozí verze. Ale asi tam někde budou. Takže pokud jste příznivci archeocachingu za temných nocí, máte jedinečnou šanci. Nedávno jsme tam objevili dvě krabičky. Jednu tuto, verzi č. 7 a jednu, která měla být u toho domova důchodců. Asi se sebrala a odstěhovala se za kamarádkou.

Ty ostatní naše kešky jsou takové normální. Občas je někdo ukradne, občas se vyplaví? zlatý střed.

Doufám, že jsem poskytla přesvědčivé důkazy a že jsem vás moc nevyděsila!
Komentáře
sweet128 dne 19-05-2015 08:29
Ahoj, měl jsem jednu keš, která se taky nějakým záhadným způsobem posunula. Nikdy jsem to nechápal. Sám vždy vracím keše tam, kde jsem je našel. A to ani v případě, že si myslím, že by podle hintu měly být jinde. Nikdy....
rictep dne 24-11-2016 13:48
Jedna moje keš zase trpí syndromem měnícího se kódu na zámečku.smiley
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze členové.

Pro odeslání vašeho hlasu se musíte přihlásit nebo zaregistrovat.

Nebylo vloženo žádné hodnocení.
Přihlásit
Jméno

HesloJeště nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 19
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,466
Neaktivní členové: 2961
Noví členové: metej
Kalendář událostí
<< Leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Žádný záznam

Narozeniny Narozeniny:
Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.