Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Monday, January 24, 2022
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
Water multistage event cache GC155ZX
Water multistage event cache GC155ZX
Plzeňští kačeři - testovací plavba
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů


Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

Reviewer info - Jak urychlit a ulehčit schvalování cache.
Je-li cache během schvalování archivována nebo pozdržena, je to většinou učiněno pro nedostatek informací. Má-li reviewer všechny podstatné informace k dispozici při schvalování, pomůže to zajistit rychlé zveřejnění.

Pokusím se sem postupně připisovat to, na co jsem narazil.
-------------------------------------------------------------------------------------------

Začneme něčím, co by vás možná ani nenapadlo, ale je to pro schvalovací proces jedna z důležitých informací.

- Domácí souřadnice
Bod údržba cache v pravidlech říká:
Oblast, ve které geocacher zvládne zodpovědně udržovat své cache, je individuální. Aktivní geocacher, který pravidelně vyjíždí do míst vzdálených stovky kilometrů, tím může prokázat svou schopnost starat se o cache 150 km od domova. Geocacherovi, jehož všechny předchozí nálezy a skrýše jsou v okruhu 40km, pravděpodobně nebude schválena cache umístěná 400km od domova.

Poprosil bych tedy všechny, aby si zadali domácí souřadnice v My account page, vpravo, v menu Update home coordinates. Nemusíte se bát, nikdo kromě vás ty souřadnice neuvidí a ani vás nikdo nenutí dávat přímo souřadnice svého domku....stačí vesnice, autobusová zastávka atd.
Pomáhá to reviewerům orientovat se při posuzování vzdálenosti ownera od cache. Mají informaci o přibližné vzdálenosti a směru (např. Vzdálenost: 1.8km SZ od uživatele)
Pokud víte, že posíláte ke zveřejnění cache, která je více než 150km od vašeho domova. Napište na stránce cache nebo v políčku "Notes to the Reviewer". nějaké drobné info (např. mám tam chalupu, jezdím tam pravidelně na služebky...atd.). Pokud se například domluvíte s místním cacherem, že bude dávat na vaši vzdálenou cache pozor, mělo by na stránce uvedeno jeho jméno (přezdívka na gc.com).

- čím tím reviewerovi pomůžu: Nebude muset procházet mé nalezené cache a tipovat můj akční rádius.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

- Multicache a Mystery problem: final stage missing
Častý problém, zapomenutí na souřadnice finálního bodu
Nezapomínejte prosím uvádět souradnice finálního bodu v mystery a multi keškách.
Nebojte se, uvádí se jako skrytý waypoint, vidíte ho pouze vy a reviewer (v menu vpravo nahore Waypoints - Add a new waypoint - vyber "Hide this waypoint from view except by the owner or administrator"), aby mohl reviewer posoudit, jestli finálovka neleží příliš blízko jiné cache a naopak - aby v budoucnosti nedošlo ke zveřejnění nové cache, která by byla finálovkou příliš blízko vaší.

- čím tím reviewerovi pomůžu: Nebude mi muset psát Reviewer note o doplnění a pozastavovat mou cache ve frontě na schválení.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

- Komunikace s reviewerem pri zakladani kese
Komunikace probíhá pomocí Reviewer Notes u kesky primo. Pri schvalování prochází reviewer listing, takže je vidí. Na časté dotazy musím upozornit, že tyhle poznámky se mailem (na rozdíl od majitelů cache) reviewerům neposílají (zbláznili by se z toho) a po schválení keše se automaticky smažou, takže žádný strach.
Pokud je na cache nějaký problém, reviewer použije právě log Reviewer notes a vaším zájmem je na něj co nejdříve reagovat. Pokud uděláte nějakou korekci či změnu oznamte to také pomocí Reviewer note, že je provedena. Jinak tím nutíte rewievera váš listing neustále přezkoumávat.

Libovolné použití Reviewer note na aktivní (už schválené) cache je to samé, jako Write note, tedy obyčejná poznámka, na kterou reviewery systém nijak neupozornuje (viz výše).
Všechny při schválení vymazané poznámky se archivují a reviewer si je může zpětně zobrazit.

- čím tím reviewerovi pomůžu: rychlá vzájemná komunikace v případně problému je základem a cache nebude muset být dlouho pozastavená ve frontě na schválení. Také tím významně přispěji k dlouhodobé trvanlivosti a neopotřebovanosti reviewera :-)
----------------------------------------------------------------------------------------------

- Mapy mapy mapy aneb provádíme samoreviewing
Spousty lidí zajímá podle jakých mapových podkladů revieweři pracují a zda máme šanci s nimi pracovat i my jako zakladatelé keše.
Odpověď je jednoduchá, mapových podkladů je spousta, každý reviewer má nějaké své zaběhnuté, které mu vyhovují, nějaké přímo přikázané "firemní" neexistují.

Pro zakladatele doporučuji kontrolovat korektní umístění cache pomocí odkazu na mapy. cz přímo v listingu cache. (Czech maps from mapy.cz) pokud si chcete zkontrolovat umístění waypointů či finálovky stačí jen na webu mapy.cz zadat souřadnice do políčka hledej (nejlépe pomocí copy a paste a pak odmazat písmena N a E).
Pokud to takto provedete máte výbornou kontrolu, že jste nikde neudělali chybu v souřadnicích a cache (stage) je opravdu tam, kde jí chcete mít... typická chyba prohození W a E v souřadnicích zeměpisné délky či prohození souřadnic finálky se stage.

Pokud vám není jasné umístění cache z fotomapy, pravděpodobně nebude ani reviewerovi. Proto klidně už předem do poznámky Reviewer note napište upřesnění místa a způsobu uložení cache.
To samé platí pokud místo leží uprostřed pole a dle fotomapy k němu nevede žádná cesta. Hned pište jak se dá ke keši přijít, aby se nemuselo pošlapávat např. obilí.
Vyhnete se tím pozdržení schvalování vaší cache a Reviewer logu podobného znění:

Ahoj, podle leteckeho snimku to vypada, ze misto, kde je schovana cache, je v poli mimo cesty: (visit link)
- je-li tomu tak, tak ji presun, nebo si sezen souhlas majitele s umistenim, asi by nebyl moc nadseny, kdyby mu geocacheri vyslapavali v poli cesticky.


- čím tím reviewerovi pomůžu: Díky mé kontrole nenarazí na chyby které by schvalovací proces zdržely. Má díky mým poznámkám dostatek informací, takže bude má cache rychle schválena reviewer se bude moci věnovat další. Nebude mi muset psát Reviewer note o doplnění a pozastavovat mou cache ve frontě na schválení.
-------------------------------------------------------------------------------------------------


- Ochrana přírody
Pokud v terénu nebo na turistické mapě z mapy.cz vidíte, že vaše cache je v PR nebo jiném přírodním chráněném území, použijte níže uvedené odkazy. Také můžete aktuální situaci popsat v reviewer note.
CRR ČR T-Mapy: Celkem užitečná mapa při zakládání přírodních keší. I tuto mapu používají revieweři při schvalování, jestli se keš nenachází v chráněné oblasti (přísnější podmínky pro uložení keše). Přejděte na záložku "Příroda", podle barvy a slovního popisu vpravo poznáte chráněné území (CHKO, PR, NPR, ...) Keš vám velice pravděpodobně nebude schválena pokud leží v červeném poli.

Dále revieweři užívají služeb AOPK - Agentury ochrany přírody a krajiny ČR
Link zde Kde se dají chráněná území snadno vyhledávat a najít pravidla pro vstup do dané lokality.

Ve sporných lokalitách po vás reviewer může požadovat, aby jste mu poskytli kontakt na osobu, která udělila povolení k umístění cache.

- čím tím reviewerovi pomůžu: Díky tomu že mám cache uloženou v souladu s pravidly a místními předpisy pro určité přírodní rezervace a parky ve svém regionu, nebude mi muset psát Reviewer note o doplnění a pozastavovat mou cache ve frontě na schválení.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

- Terén je 1... myslíme na vozíčkáře?
Pokud je terén 1 pokuste se zhodnotit, zda by mohla být cache odlovitelná i osobou na invalidním vozíku a přidat atribut Wheelchair accessible. Pokud to na atribut není, přimluvám se za označení terénu 1,5
- čím tím reviewerovi pomůžu: Pri schvalování neuvidí Terrain is level 1... WARNING: User didn't add the handicapped attribute. A nebude muset připisovat Reviewer note o tom, že by bylo dobré zhodnotit, zda je cache při tom jedničkovém terénu dostupná i pro tělesně postižené občany.... a ješte ušetříte reviewera "warning" efektu :-)
----------------------------------------------------------------------------------------------

- Kombinace cache a žádný hint

Cache bez hintu je vždy trochu o reviewerovo rozhodování...zapomněl autor hint přidat, nebo je bez hintu schválně? Co když je cache někde nekorektně uložená (třeba zakopaná) a autor nechce, aby to reviewer věděl? Nebude docházet díky tomu, že není hint, při hledání k ničení okolí?
Pokud do Reviewer Note napíšete, jak se věci s hintem mají (např. nezapomněl jsem, je to schválně), a upřesnění umístění cache, bude to reviewerem vždy přijato s povděkem.

- čím tím reviewerovi pomůžu: Obzvláště při kombinaci Micro cache a No hints mu rozhodně ušetříte jednu Reviewer note o tom, zda jste náhodou nezapomněli hint přidat, že by to bylo vzhledem k velikosti cache vhodné.
----------------------------------------------------------------------------------------------

- "Utopená" cache

Přestože to bylo mnohokrát napsáno je stále veliké procento keší s chybně označenými délkovými souřadnicemi. Co to znamená? Nepřehozené, systémem standartně nabízené, písmeno W za E.

Jak poznám na první pohled (nic nemusím číst, jen se kouknu na listing) že mám v souřadnicích chybu?

Koukněte se na listing vpravo, pokud vidíte takový modrý čtvereček z nápisem North Atlantic ocean máte souřadnice na sto procent chybně.
Pokud ho nevidíte, koukněte se ještě pod listing (také trochu vpravo) tam už ho snad nepřehlédnete.

Pro větší názornost jsem jej na obrázku zakroužkoval červeně- čím tím reviewerovi pomůžu: Rozhodně mu ušetříte minimálně jednu Reviewer note.
Komentáře
Nebyly vloženy žádné komentáře.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze členové.

Pro odeslání vašeho hlasu se musíte přihlásit nebo zaregistrovat.

Nebylo vloženo žádné hodnocení.
Přihlásit
Jméno

HesloJeště nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 21
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,466
Neaktivní členové: 2961
Noví členové: metej
Kalendář událostí
<< Leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Žádný záznam

Narozeniny Narozeniny:
Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.