Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Wednesday, June 26, 2019
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
GCZQDE - Akershus Fortress II
GCZQDE - Akershus Fortress II
Cestou necestou za kešemi
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů


Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

Road Runners
Tak a je dobojováno. Celý eventový víkend se perfektně vydařil. Počasí přálo, atmosféra byla výborná a neopakovatelná. Velké díky patří pořadatelům Die Hexenschussbrigade, kteří odvedli dokonalou práci a připravili 58 soutěžních keší a velice vydařený event. O kvalitě soutěžních keší svědčí skutečnost, že všechny byly po ukončení geomaratonu Igim schváleny a aktivovány pro celou geokešerskou komunitu. Vřele doporučujeme navštívit tento kousek naší země a pořádně si zde zalovit a projet se úzkokolejkou. Jak to probíhalo:

V pátek jsme vyrazili s Flower z Plzně a cesta velice rychle ubíhala. V Talínu jsme si zapěli píseň "Když se ten Talínský rybník nahání" a dobře naladěni dorazili až do Jindřichova Hradce, kde na přání Flower GPS zařadila do naší trasy vyhlídkový okruh a provedla nás přímo hradem a starým městem. Další zvláštností Jindřichova Hradce je benzínová pumpa kde čepují nejen benzín, ale taky rum. Nechtěli jsme ani zastavovat, ale osoby v tričkách plzeňských geokešerů pohybující se po parkovišti naše plány změnily a zastavili jsme také. Byl to JPAgeo a Nevřeňáci. Víťa nám hned řekl, že jsme cca 2 m od keše. Tomu se nedalo odolat a s jeho GPS jsme úspěšně provedli odlov. JPAgeo poté dotankoval 0,5 l rumu a vyrazili jsme na místo eventu. Před námi do Hůrek dorazil i zbytek našeho týmu. Chvíli jsme si popovídali a poté s Flower vyrazili do nedalekého penzionu připravit se na zítřejší geomaraton.

Sobotní ráno nás uvítalo krásně modrou oblohou. Sluníčko pěkně hřálo a my se už velice těšili na dnešní den. Plni očekávání jak to všechno dopadne. Kolem osmé jsme se s celým týmem sešli na nádraží v Hůrkách a zaregistrovali se do soutěže. Pak už jen přečtení oficiálních pravidel a bylo odstartováno. Závod předčil mé očekávání. Byla to perfektní zábava a za celý den jsme měli více zážitků než jindy za celý týden. To se nedá popsat to se musí prožít. Ještě, že máme fotky a video a můžeme si to všechno znova projít. Hned na úvod jsme přejeli autem do nedaleké Bystřice sundali kola z auta a vyrazili na první rybářskou mysterku. Popak naštěstí znal všechny ryby a tak pro tým nebyl problém dovyluštit finální úkryt. Na místě finále už stálo auto Heavy Horses. Popak nezaváhal ani na chvíli rychle seskočil z kola a utíkal v naději, že jim vyfoukne FTF. Nakonec se mu to podařilo a náš tým zaznamenal první úspěch. Ještě chvíli jsme se s HH špičkovali a pak vyrazili každý na jinou stranu pro další keše. Naše další naplánovaná keš byl Perun. Přejezd na kolech byl rychlý a tak i tam jsme díky Kate slavili další FTF. Ještě než jsme se stačili dohodnou kam pojedeme dál dorazil na místo vůz Speedy Cachers. Tady jsme viděli spolupráci soutěžního týmu. Všichni vyskákali z auta a rychle začali hledat. Za chvíli už logovali a než jsme ujeli tak cca 300 m už nás předjížděli v cestě za další keší. Na té jsme se s nimi opět potkali. To už byli o krok před námi. Po odlovení třetí keše jsme se vrátili k autu naložili kola a dál už pokračovali autem. Při lovení čtvrté keše nás zastihla zpráva o kolapsu auta HH. Po pár telefonátech s pořadateli a mezi sebou jsme podnikli záchrannou misi a pomohli HH pokračovat v soutěži.

Páté naše zastavení byla linie opevnění. Nádherná vojenská multina. Šestou keší na cestě byla pěkná hradní multina na Landštejně. Sedmým zastavením byl židovský hřbitov u Starého Města a osmé zastavení byla multina přímo ve Starém Městě. Zde nás přijel pozdravit Junior69, který tu se svým týmem zrovna projížděl. Indície a výpočet finále jsme prověřovali snad třikrát. Souřadnice vycházely móóóc kulaté, ale jak se na místě ukázalo tak byly správné. Devátou a desátou keš jsme opět odlovili na kolech. Cesta na Trojmezí byla pohodová a obíhat hraniční kámen mezi třemi zeměmi bylo zajímavé. Poslední desátou keší byl Mammon. Ten nám dal nejvíce zabrat z celého dne. Už jsme chtěli vyhlásit DNF, když tu se keš zjevila na místě, které jsme všichni prošmejdili snad 10x. Nakonec se tedy zadařilo a díky rychlému přesunu jsme do cíle stačili dojet s 10 minutovou rezervou. Unaveni, ale plni zážitků, jsme předali všechny podklady pro vyhodnocení soutěže pořadatelům a šli si odpočinout a umýt se do našeho penzionu. Třešničkou na dortu dnešního dne byla zvláštní jízda úzkokolejkou po České Kanadě z Hůrek do Bystřice a zpět. Jeli jsme nákladním vlakem, a tak jsme si jízdu náramně užili. Večer pak byl ve znamení vyhlášení výsledků a předávání ocenění. Jedno ocenění jsme také dostali i my (díky Poníkovi, který informoval pořadatele) a to cenu za Fair play. Pak už se "jen" eventovalo vyprávěli se zážitky z maratonu, jedlo se pečené prasátko, pilo pivo a kofola. No prostě pohoda. Konečně jsem se osobně setkal s Igim (tímto ho srdečně zdravím na Slovensko). Podařilo se nám vyměnit pár CWG a osobně poděkovat pořadatelům za fantasticky připravený event. Kolem půlnoci jsme se dostali do postele.

V neděli ráno jsme si zaslouženě pospali a poté bohatě posnídali společně s Kate a Scoobym v penzionu připravenou snídani. V klidu zabalili a vrátili se do Hůrek na místo činu :-). Nechali na sebe zapůsobit ještě jednou atmosféru eventu chvilku pokecali s ostatními plzeňáky a poté s JPAgeem a Pezikem vyrazili zpátky do Plzně. Cestou jsem měl naplánovány 4 keše z Otava series a v JH nás ještě JPAgeo upozornil na jednu drive-in. Nakonec jsme do Plzně dorazili kolem sedmé večer. Cesta zpestřená odlovem pěti keší byla velice pohodová.

Co napsat závěrem. Jak už jsem jednou nebo dvakrát napsal děkujeme pořadatelům, všem členům našeho týmu (byli jste perfektní, super - díky moc) i ostatním plzeňským týmů a všem ostatním účastníkům eventu za fantastickou atmosféru a pohodový průběh celého víkendu, na který budeme ještě hodně dlouho vzpomínat.

A jak jsme nakonec dopadli:
První ani poslední jsme nebyli. Parádně jsme si to užili a to je hlavní. Pro toho, koho by přece jenom náš výsledek zajímal, jsou zde fotky logu1 a logu2, z kterých je možné naše celkové skóre spočítat (hodnota keše - první bodový sloupec / FTF zaškrtnuta v druhém bodovém sloupci). Z výsledného bodového součtu pak vezměte 75% a to bylo naše výsledné skóre. Není špatné co? :-).

Autor: MichalS
Komentáře
Nebyly vloženy žádné komentáře.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze členové.

Pro odeslání vašeho hlasu se musíte přihlásit nebo zaregistrovat.

Nebylo vloženo žádné hodnocení.
Přihlásit
Jméno

HesloJeště nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 8
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,462
Neaktivní členové: 21
Noví členové: jagjag
Kalendář událostí
<< Červen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Žádný záznam

Narozeniny Narozeniny:
Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.