Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Wednesday, June 26, 2019
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
strom
strom
Cool Cache Containers
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů


Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

Paranormal Activity Event
Počátkem tohoto eventu bylo posezení u kávy v Nevřeni s Poníkem. V první chvíli jsme se nápadu v podstatě smáli, ale během pár minut nám bylo oběma jasné, že je rozhodnuto o jeho konání. Lokalita bylo to první, co jsme měli vytypované a určené. Hrad Komberk této akci náramně vyhovoval jak polohou poblíž Plzně, tak svým okolím a vlastním uspořádáním.
První návštěva lokality vedla k k hrubému nástinu akce a vytypování základní trasy a parkoviště pro kačery.
Pro pomoc s uskutečněním tohoto záměru byl velmi brzy kontaktován také adp.jehož zkušenosti s různými chemikáliemi byly neocenitelné. První schůzka se konala na posledním loňském geočaji, kdy už adp. Dovezl pár vzorků svých míchaných svítících a světélkujících výtvorů. Zde jsme se také dohodli na základním programu celého eventu. Po příjezdu kačerů, jim bude dán signál se směrem trasy na hrad. Tato první trasa bude jako zahřívací pro nastavení atmosféry. Bude tak akorát po jejich příchodu čas na uvítání a půlnoční přípitek. Krátký pokec, rozptýlení pořadatelů a zahájení dalšího nočního pochodu za logbookem. Odnesení logbooku na finále tohoto "bobříka odvahy" jsme si zajistili, že na tuto stezku odvahy vyrazí naprosto všichni. Na značení této trasy využijeme o dobrých zkušenostech z Nevřeňského bloudění opět rybářská chemická světélka.
Jelikož tři lidi a dvě Nevřeňačky na hradě pro vypouštění zdivočelých kačerů se nám zdálo málo, rozhodli jsme se o získání někoho dalšího, dost šíleného pro podpoření našich výmyslů. Pochopitelně jsme ihned sáhli do vojenské posádky ve Strakonicích po Háčovi. Nebylo třeba ho přemlouvat, samozřejmě ihned souhlasil.
Další výlet již byl mezi svátky v kompletní sestavě se srazem na místě. Hned jsme se pustili do úprav náletových dřevin, aby mezi nimi mohlo prolétnout strašidélko z hradu. Prošli jsme si trasy a vyčistili jsme průchody horšími úseky. Při tom jsme objevili ono krásné skalnaté údolíčko, které bylo ihned vybráno pro finále našeho "Bobříka". Nevěřili by jste jakou nám tento terén, o kterém jsme neměli původně nikdo a ni tušení udělal obrovskou až škodolibou radost. Po těchto nezbytných přípravách jsme se vydali na dořešení některých organizačních podrobností a na zahřátí do Nevřeně. Vyvenčili jsme Poníky a odlovili Permoníka a těšili se, co nám přinese Silvestr.
Silvestrovský sraz byl stanoven na poledne. Když tedy paranormal, tak hned od počátku i během příprav. První bylo zastřešení hradu, to ještě proběhlo bez problémů. Ochutnali jsme adp.-ho domácí šunku, což nám dodalo další chuti do činnosti.
Dalším nápadem bylo vyhnání pavouků z kanónu, který jsme sem dovláčeli pro dotvoření hradní atmosféry a půlnoční výstřel na zahájení nového roku. Dvě rány na pročištění hlavně se okamžitě přilákali majitele pozemků z blízkého dvora i s jeho psy. Hned zjišťovali co se zde děje, jelikož jsme tohoto majitele při dojednávání akce poněkud pozapomněli informovat, ale během chvilky jsme si vše objasnili. Obrovská čtyřnohá obluda vyvolávala respekt a nikdo z ní nespustil oči, což byla jak jsme po jejich odchodu zjistili, obrovská chyba. Jelikož druhá čtyřnohá potvora, která unikla našim očím ihned vytáhla adp.-ho domácí šunku a celé to kilo spořádala bez jediného mlasknutí.
Silně rozladěný adp., který neustále hořekoval nad ztrátou svého dokonalého výtvoru, nás ihned hnal do další práce. Pokračovalo se poletujícím strašidlem. Poník na něm dotvořil poslední designové úpravy a Víťa s Háčou začali zkoušet kladku na jeho přepravu pomocí bandasky s vodou. Upevnili i drát na možnost opětovného vracení strašidélka zpět na hrad. Tento drát pochopitelně při zkoušce zapomněli opět připnout a bandaska s vodou jim skončila v prostředku dráhy cca šest metrů nad úrovní okolního terénu, což Háča označil za druhý paranormální jev po zmizení adp.-ho šunky. Další dobrým počinem bylo rozdělání ohně. Ouha, zase nějaká paranormálnost. Pe-Po, které přinesl Háča zde na hradě nehořelo. Třikráte zapáleno a třikráte při přiblížení k připravenému dřevu samovolně zhaslo. Proboha, tady snad nic nehoří. Zapálit zrádné Pe-Po musel hasič (zdá se tedy, že spíš požárník) Víťa. Pak už jse se vydali na malování strašidelných svítících- nesvítících pentagramů a duchů po okolní skalách a divných stromech. Umístili jsme chcíplého mimozemšťana a oběšence na první trasu.
Při setmění, kdy dorazil další pomocník Koláček a hennessy, jsme se vydali na značení druhé trati pro cestu za logbokem. Ani tohle nám zdejší paranormální síly neulehčily, poněvadž se při značení podařilo organizátorů lehce ve tmě zabloudit a trasa vedla nakonec úplně jinudy než měla vést. Zachováno byl v podstatě jen start a finále v onom krásném skalnatém údolíčku. Cestou se na nás dovolal PMR radiostanicí již nedočkavý Haggy hlásící se ze Sylvánského vrchu. To nás drobet popohnalo v činnosti. Nakonec se vše podařilo dokončit s dostatečným časovým předstihem a organizátoři se mohli po občerstvení vydat na první trasu k Vlkýši a pozvat signálem návštěvníky eventu. Invaze začala. Na hradě byly přijímány zprávy typu - "Ty brďo tam je aut!", "No nazdar, těch je." apod. Skutečně pohled z hradu na karavanu krásných světélek, které se blížily byl opravdu nádherný. Už od Poníkova oběšence bylo vidět, že hlášení v radiostanici nelhalo. Počet účastníků nás potěšil. Při stoupání na hrad jsme příchozím na uvítanou posílali létající strašidélko, které bylo ihned o vzoru Japonců zachytáváno množstvím blesků.
Dorazili včas, takže jsme je všechny uvítali a představili jsme se co by pořadatelé akce. Ihned jsme jim oznámili, že podmínkou úspěšného zalogování eventu je zápis v logbooku, který ale paranormální síly odnesly z hradu někam do lesa. Během pár minut se přiblížila půlnoc, která byl přivítána výstřelem z našeho hradního kanónu, popřáli jsme si vše krásné do dalšího roku, odpálili pár šampusů a organizátoři se postupně vytratili na trasu do lesa. Holky Nevřeňačky začali postupně vypouštět kačeří skupinky na "Bobříka". Samozřejmě vše bylo korigováno pacienty s radiostanicemi, o které mezi organizátory nebyla nouze. Po zdárném absolvován trasy první skupinkou jsme si oddechli, že je trasa průchodná a už vše šlo jako po másle. Party se střídaly na finále. Skutečně byly zde různé typy skupin. Od poklidných skupinek s dětmi, které si úlekem po výfuku sněhového hasičáku ve tmě mezi skalami sedají na zadeček, po partu "veselých hochů" (Awe, jedazmelnika, Tweety, kires, Technick, Dragon Riders). Nálada naproto úchvatná, atmosféra průchodů lesem a údolím k nezaplacení. Lépe by to dotvořila snad jen povalující se mlha. Ta sice byl také připravena, ale nakonec jsme od použití černého filmového dýmu v údolí upustili, jelikož se nám zdál jeho čpavý zápach dost silný a otrávit účastníky jsme skutečně nechtěli.
Po projití trasy někteří se svými již skoro spinkajícími dětmi začali náš hrad pomalu opouštět a zbylo jádro mrznoucích šílenců, kteří se bavili o vše možném i nemožném a samozřejmě také o geocachingu. Spořádalo se veškeré připravené občerstvení a okolo půl páté dle hlášení hlídkujícího Háči se vše uložilo ke spánku.
Dopoledne nás organizátory čekal úklid prostoru. Musíme opravdu poděkovat všem zúčastněným za naprosto vzorné chování, protože po takovém nájezdu jsme očekávali podstatně větší množství odpadu a více práce. Jste skvělí, protože jste vyprodukovali pouze jeden pytel odpadu a to ještě ani ne plný a neměli jsme nic na sbírání o okolí. Demontáž všech propriet eventu už pak byla dílem pár chvil a mohli jsme vše odnosit do aut. Spokojeně jsme tedy opustili hrad a jeli poděkovat majitelům lahví skotské whisky.
Celá akce se dle našeho názoru vydařila a dobrý pocit a vzpomínky na čas, který jsme snad neobětovali jen tak pro nic za nic, nám zůstal. Díky všem za vzornou účast a perfektní atmosféru netradičního Silvetra.


FOTOGALERIE ZDE
Komentáře
Venca68 dne 03-01-2008 14:45
Už jsem doplnil i link na gc.cz... smiley
Venca68 dne 03-01-2008 14:46
Ještě nějaké fotečky prosím... smiley
Jena dne 03-01-2008 14:57
doprcic... to mohla bejt vydarena akcicka... jeste odpoledne jsem vahal, ale v te chvili jsem uz mel domluveny jiny vylet s lidma, se kteryma jsem se leta nevidel. tak snad letos smiley
vojrou dne 14-01-2008 19:36
No a já bych chtěl moc poděkovat organizátorům. Bylo to, z našeho pohledu účastníků s dětmi, super! Dík!!!
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze členové.

Pro odeslání vašeho hlasu se musíte přihlásit nebo zaregistrovat.

Nebylo vloženo žádné hodnocení.
Přihlásit
Jméno

HesloJeště nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 6
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,462
Neaktivní členové: 21
Noví členové: jagjag
Kalendář událostí
<< Červen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Žádný záznam

Narozeniny Narozeniny:
Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.