Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Wednesday, June 26, 2019
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
Luštíme, luštíme
Luštíme, luštíme
Rokycanské korálky - event - 23.8.2008
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů


Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

Historie vzniku loga

HISTORIE LOGA PLZEŇSKÝCH GEOCACHERŮ

S myšlenkou loga PLZEŇSKÝCH GEOCACHERŮ přišel Poník na první neoficiální "ustavující" event Plzeňského GeoTea(m)u, který se konal dne 18.1.2007 v Nebeské čajovně v Plzni. Myšlenka se ujala a v období mezi neoficiálním a prvním oficiálním eventem vzniklo několik návrhů.

V historii vzniku loga hraje velice podstatnou roli plzeňský geoweb jehož součástí je i geochat. Na tomto chatu se odehrávala veškerá komunikace ohledně loga v období mezi jednotlivými eventy. Zde byly umístěny i první návrhy, reakce a připomínky k logu. Pokud má někdo chuť může v historii tohoto geochatu najít velice zajímavé reakce. 

Něco málo z historie geowebu:
Otcem plzeňského geowebu je Poník, který zprovoznil dne 2.2.2007 geochat. V průběhu několika dnů se geochat stal nedílnou součástí geowebu. Ten již obsahoval záložky se zajímavými odkazy na články, různé aplikace využitelné pro geocaching, loga keší a ostatní informace ze života plzeňských kešerů. Později za přispění Nevřeňáků přibyl i seznam kešerů z Plzně a okolí včetně spřízněných geokešerů z celé ČR. Web během měsíce února prochází výraznou změnou, na které se podílí Poník a Slepic a dne 19.2.2007 je zprovozněn nový web. Zatím jen na soukromých Slepicových stránkách z důvodu testování a doladění. V této době běží oba weby současně. Během několika dnů po důkladném testování dostává web současnou podobu a je umístěn na: http://plzengeocaching.unas.cz. Tím však jeho historie nekončí. Na prvním eventu Plzeňského GeoTea(m)u po několikahodinové diskusi Poník registruje novou doménu gc-plzen.net . Další historie webu bude tedy v dohledné době spojena právě s touto doménou. 

Dne 22.2.2007 se uskutečnil první oficiální event Plzeňského GeoTea(m)u. Jedním z jeho mnoha bodů byla i diskuse nad prvními návrhy.

1 2 3 4
  
5 6 7 8

Modifikace znaku města Plzně (obr. 1 a 2) byla zamítnuta s ohledem na statut města Plzně. Návrhy na obr. 4 a 6 byly také zamítnuty pro jejich složité využití v praxi např. při výrobě triček, ... . Jednalo se tedy hlavně o návrzích na obr. 3, 5, 7 a 8. Zamítnuty byly návrhy s půllitrem a jako základ nového loga byl vybrán text s červenou šipkou z Jéňova návrhu (obr. 3). Z diskuse také vzešel požadavek zakomponovat do loga grafický prvek, který by "už z dálky" charakterizoval Plzeň. V úvahu připadal již navržený kostel sv. Bartoloměje a nově pak pivovarská brána.

Na základě této diskuse pak během cca 1 měsíce vznikaly další návrhy.

1 2 3
4 5 6

Zkoušely se i další varianty, ale žádná nebyla ta pravá. Vše se neustále stáčelo k Jéňovo původní variantě čtvercového loga s nápisem doplněného o nějaký grafický prvek.

Rozhodujícím pro vytvoření finální podoby loga byl 3. Plzenecký geopotlach. Zde se shodou okolností odehrálo několik na sebe nezávislých událostí, které výrazně přispěli k finálnímu návrhu. První z nich byla  kontrolní a záchranná mise na Poníkovu keš Homberk. Celou cestu zpět jsme se bavili a hodnotili zářivé osvětlení Radyně, které nebylo možné přehlédnout, a za které by se nemusel stydět snad žádný zábavný park nebo casino. Po návratu pak v rámci geotlachání vznikla diskusní skupinka debatující o návrhu loga jejímž hlavním účastníkem byl Jéňa. Jako další použitelný grafický prvek byla navržena silueta Radyně, ponechána pivovarská brána a zamítnut kostel. Zadání pro Jéňu bylo tedy jednoznačné. Pokusit se tyto dva grafické prvky zakomponovat do jeho původního čtvercového loga.

Jéňa byl velice rychlý a tak se hned druhý den 18.3.2007 na geochatu objevil odkaz na nové návrhy loga. Nezbývalo než konstatovat, že Jéňa odvedl profesionální práci. Všechny návrhy byly perfektní.

Na geochatu se začaly objevovat pouze pochvalné názory a jako nejlepší bylo nakonec vybráno logo se siluetou Radyně. 

Dne 21.3.2007 bylo logo oficiálně ustanoveno logem PLZEŇSKÝCH GEOKEŠERŮ.

Vedle velké varianty loga existuje i malá - textová.

Ukázka různých barevných provedení:  

Logo je možné využívat za těchto podmínek:

  • Na použití loga není potřeba žádný písemný ani jiný souhlas. 
  • Logo je možné používat pouze pro nekomerční a nevýdělečné činnosti.
  • Logo je možné používat pouze v nezměněném tvaru a provedení.
  • Je nepřípustné vytvářet nové, další verze loga doplněním stávajícího o další grafické prvky či texty, měnit barevnost loga či poměr stran.
  • Logo je možné použít ve spojitosti s dalšími logy, grafickými prvky a texty tak, aby tyto nezasahovaly do loga nebo neměnily jeho smysl či význam. (Konkrétní podmínky budou upřesněny dodatečně (ochranná zóna atp.).
  • Užití loga není umožněno subjektům, jejichž aktivity nemají nic společného s geocachingem nebo nepodporují dobré jméno PLZEŇSKÝCH GEOKEŠERŮ.
  • Na použití loga se vztahují běžná pravidla slušnosti a etiky.

Konkrétní ukázky použití loga na různě barevných podkladech a na různých předmětech (tričkách, čepicích) můžete vidět zde.

 

Logo ke stažení:

formát Adobe Illustrator ver. 5.5 (a vyšší): logo_geocaching_Plzen_AI5_krivky.zip
formát Corel Draw! ver. 8.0 (a vyšší): logo_geocaching_Plzen_CDR8_krivky.zip

 

Poděkování patří hlavně Jéňovi jehož návrh nakonec zvítězil a stal se tak oficiálním logem PLZEŇSKÝCH GEOKEŠERŮ. Dík také patří všem, kteří ke vzniku loga přispěli svými návrhy, připomínkami, myšlenkami a věnovali jeho vzniku část svého času.

Použitá loga: Kate & Scooby, Nevřeňáci, Venca68, Jéňa 

Autor: MichalS & Flower 

Komentáře
Nebyly vloženy žádné komentáře.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze členové.

Pro odeslání vašeho hlasu se musíte přihlásit nebo zaregistrovat.

Úžasné! Úžasné! 0% [Žádné hlasy]
Velmi dobré Velmi dobré 100% [1 Hlas]
Dobré Dobré 0% [Žádné hlasy]
Průměrné Průměrné 0% [Žádné hlasy]
Slabé Slabé 0% [Žádné hlasy]
Přihlásit
Jméno

HesloJeště nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 7
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,462
Neaktivní členové: 21
Noví členové: jagjag
Kalendář událostí
<< Červen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Žádný záznam

Narozeniny Narozeniny:
Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.