Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Saturday, October 23, 2021
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
MichalS & MichalS
MichalS & MichalS
Nevřeňské bloudění 2008
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů


Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

Úprava Lock & Lock krabičky

ÚPRAVA LOCK & LOCK KRABIČKY

Dlouho jsme přemýšleli zda a jak se dá případně zajímavě upravit klasická Lock & Lock krabička. Účelem úpravy bylo zamaskovat krabičku tak, aby nepotřebovala již žádné další maskování a krabička se v podstatě maskovala sama. Tato úprava má jeden základní problém nebo lepe řečeno úskalí. Krabička se v podstatě nedá připravit bez znalosti místa uložení. Záleží totiž kam jí dáváte. My jsme zatím takto upravili dvě krabičky. U obou to vždy začalo obhlídkou místa a sběrem materiálu z místa kde bude krabička uložena. V prvním případě to byla kůra ovocného stromu a z dutiny vybrané vylouskané pecky od třešní. V druhém případě, který zde více rozvedeme, jsme použili pro maskování listy a větvičky břečťanu, který na daném místě hojně roste. Původní keš totiž trpěla tím, že břečťan byl stříhána a na zimu opadával a tak skrýš, která byla v létě v pohodě, v zimně keš úplně obnažila. Když jsme jí našli tak ležela na vrchu zabalená pouze v igelitu. Což je podle nás v současné odpadkové době to "nejlepší" maskování keše. Nikdo vám totiž neukradne věc  zabalenou v igelitu. Zvláště pak, když je igelit značně špinavý.  Touto cestou jsme při obnově schránky však jít nechtěli. Vznikla tedy další z řady speciálně upravených schránek. Zatím jsou schránky v testovacím režimu. Uvidíme jak dlouho vydrží jednotlivé úpravy nejen pod tlakem povětrnostních podmínek, ale hlavně pod tlakem lovících kešerů. Věříme, že jako výstavní exponát by schránka vydržela dlouho, ale o to nám nejde. Rozhodující je životnost v praxi. Ale dost řečí. Tady je pár fotek jak jsme při realizaci tohoto maskování postupovali.

Základním komponentem pro výrobu takovéto keše je Lock & Lock krabička. Dále pak obalový materiál - kůra, břečťan, mech, atd.... dle toho kam chcete keš zamaskovat. Poslední podstatnou věcí je tavná pistole a tavné lepící tyčinky, které pro tento účel používáme a zatím s nimi nemáme sebemenší problém. Jako povrchovou úpravu a prevenci proti škůdcům je možné keš přestříkat bezbarvým lakem. Jediný problém s lakem je v tom, že je vhodné ho použít pouze na "suché" přírodniny, které lak vsáknou a ten se z nich posléze neloupe. Přírodniny obsahující vodu lak nevsáknou a lak vytvoří na povrchu pouze film. Jakmile je tento film porušen začne se okamžitě odlupovat a odpadávat. 

A takto vznikala krabička do břečťanu. Komentář asi není potřeba. Pro zvětšení jednotlivých fotografií na ně stačí kliknout.

Na prvních šesti fotografiích je znázorněn postup prací od přípravy materiálu po hotový výrobek:

Materiál Výroba Výroba
Výroba Výroba Povrchová úprava

Dalších šest fotografií ukazuje keš snad ze všech možných úhlů:

Hotová keš Hotová keš Hotová keš
Hotová keš Hotová keš Hotová keš

Na posledních fotografiích je pak ukázka ukrytí keše. Keš je pouze položena do porostu aniž by byla nějak více maskována. V přírodě je možné keš lehce domaskovat:

Keš uložená do porostu Keš uložená do porostu - detail
Porost před uložením keše Porost před uložením keše - detail

 

Další ze série upravených Lock & Lock krabiček. Tentokrát obalená kůrou a vylouskanými peckami z třešní. Tato schránka je už cca 2 měsíce v provozu a má za sebou cca 60 odlovů. V nejbližší době plánujeme keš zkontrolovat a uvidíme jak se osvědčila přímo v praxi. Zde je tedy několik fotografií ještě před uložením. Finální schránka je ještě o něco více propracovaná. Maskované jsou i klipsy.

 Keš před uložením Keš před uložením Keš před uložením Keš před uložením

 

Zatím poslední ze série upravených Lock & Lock krabiček. Tentokrát použit materiál z místa uložení. Proto zde najdete jak listy buku a dubu tak větvičky, šišky a kůru borovice.

Hotová keš Hotová keš Hotová keš
Hotová keš Hotová keš Hotová keš

 

DALŠÍ SPECIÁLNÍ SCHRÁNKY VYRÁBĚNÉ PŘÍMO NA MÍRU MÍSTU ULOŽENÍ

Pro zajímavost ještě přikládáme pár ukázek schránek v místě jejich původního uložení  nebo funkční schránky v době jejich výroby.

První sada fotek zobrazuje původní umístění keše Chvojkovy sady v době zakládání keše:

Schránky připravené k uložení Místo před uložením schránky Místo po uložení schránky Umístění schránky - detail

Druhá sada fotek je z výroby speciální schránky z ocelového profilu 20x10 mm. Víčka vyrobena z plechu a těsnící gumy. Tato schránka má už asi 5 verzí. Jedná se hlavně o těsnící gumu a vzhled víček, které jsou hodně náchylné na ztrátu. Do budoucna zvažujeme propojení víček provázkem skrz tělo schránky tak, aby se zabránilo jejich ztrátě.

Schránka ve výrobě Schránka ve výrobě Schránka ve výrobě Schránka ve výrobě

Na závěr ještě jedna speciální schránka vyrobená ze dřeva a posléze opatřena nátěrem.

Schránka ve výrobě Schránka ve výrobě Schránka ve výrobě Schránka ve výrobě

Za každou vaší zkušenost s výrobou podobných schránek budeme velice rádi. Není nezbytně nutné opakovat chyby, které byly již udělány. Vždy je lepší navázat na poznatky a ty pak rozvíjet dál.


Komentáře
Qnik dne 19-03-2008 19:19
Uložení to jsou pěkný, co na to říct:-) Jen se obávám jak bude fungovat ta lepici pistole ve společnosti s povětrnostníma podmínkama. Nedávno jsem polepoval kulatou 4l pixlu kůrou ze smrku. Použil jsem na to nějakje tmavej tmel a teda musím říct že jako mazec.-dal bych link na fotku, ale bohužel ted nebudu delsi dobe na svojem pocitaci. Dokonce i po pádu z 6ti metrů pixla držela až moc!...Jinak co se týče umístění tak tady v HK taky trochu experimentuju. Myslím že cache ZKRTKY jsou tak šíleně na očích až prostě nejsou vidět:-)
MichalSaFlower dne 25-03-2008 11:47
Provedli jsme kontrolu kůrové schránky a zatím drží nad očekávání dobře. A to není vůbec chráněna proti povětrnosti. Jediné co se odlouplo je maskování klipsů, ale to nevím zda odpadlo "samo" vlivem povětrnosti nebo bylo "odpadeno" při otvírání. Zatím jsme spokojeni. Uvidíme jak to bude pokračovat dál. S lepící pistolí máme zkušenost z různých dekorací vystavených povětrnosti a držely vcelku dobře. Každopádně schránky jsou ve fázi praktického testování. Mnohokrát jsem věřil určitým lepidlům, páskám, atd. a v praxi zklamaly a naopak ... . Tak uvidíme jak se osvědčí tato metoda.
Chemic77 dne 26-03-2008 18:24
Po dlouhém zápase s L&L krabičkou, kdy jsem na ní lepil maskování z dubového listí a použil jsem na to dvousložkové lepidlo, sekundové lepidlo, lepicí pásku (oboustranou) a všechno více či méně neúspěšně (pokud to tam drží, tak to drží jen omezený čas), jsem začal uvažovat nad tavnou pistolí. Jen jsem nevěděl, jestli to bude držet a tak její nákup mě malilinko odrazoval.
Teď když vidím její úspěch tak ji bez váhání koupím a své krabky opravím.

Děkuji za perfektní nápad a utvrzení v tom, že to je ta správná volba. smiley
Chemic77 dne 26-03-2008 18:25
Jinak nedávno jsem dokončil tvorbu umělé šišky, kdy jsem nad ní strávil 14 dní a vypotřeboval cca. 12 balení sekundového lepidla, které se mi na toto provední hodilo nejlépe. Pokusím se brzy nahrát nějaké fotky.
hejv dne 09-04-2008 19:18
Úpravu krabičky vám musím také pochválit. Ale víte, co mě zaujalo nejvíc? Že to všechno lepíte na konf. stolku někde v obýváku smiley . Moje zažitá představa byla, že se takový kačer vrátí z práce, zavře se do garáže a tam celý večer kutí ty své balvanovky, šroubovky apod. (auto se tam díky tomu už dávno nevejde). A vida, je to podobné jako u mě doma, na pracovním stole vyšetřím 10dm2 místa a je to.
Jinak jak říká můj známý, tavná pistole je nejlepší přítel otců. Každý týden padne tyčka lepidla na opravu hraček. A drží skvěle!
MichalSaFlower dne 13-04-2008 12:45
Vyrobena další schránka tentokrát v bukovo-dubovo-borovicovém provedení. Fotky dodáme zítra. Jinak opět proběhla kontrola první uložené schránky a po 77 odlovech a 2,5 měsíčním provozu nevykazuje žádné další poškození což je velice nadějné ... smiley.
MichalSaFlower dne 14-04-2008 07:57
Přidány slíbené fotografie smiley.
mirotiro dne 19-04-2008 18:27
tak jsem dneska asi potkal tu poslední... moc pěkné...
missbluetag dne 19-04-2008 21:15
opravdu balzám pro oči lovit tyhle pokládkysmiley
craig22 dne 03-07-2008 14:06
Také jsem se pokoušel udělat něco takového, včera jsem si s tavnou pistolí trochu lepil a vzniklo několik nevídaných krabek polepených kůrou, v terénu jsou skvěle maskované, pak pošlu foto, dokonce i lock and lock se v šesti metrech nad zemí vyjímala.
MichalSaFlower dne 11-07-2008 11:15
Za každou fotku budeme velice rádi a není problém jí po dohodě s autorem přidat do tohoto článku. Podle přístupů je tento článek hodně navštěvován a tak bude dobré když čas od času přinese další nápady a náměty. Jinak všechny čtyři schránky v provozu drží a jsme s nimi velice spokojeni a podle logů jsou s nimi spokojeni i kešeři, kteří je odlovili. Děkujeme za ohlasy i za případnou spolupráci.
PepeLopez dne 22-10-2008 14:55
Ja som sa snažil vyrobiť magnetickú mikrokeš - či sa mi to podarilo posúďte sami (na konci stránky) http://www.geocaching.com/profile/?guid=bc100bfc-a405-47ba-892d-75ea8f4000fc
Vancosi dne 07-11-2008 12:40
Krabičku uloženou v pískovcových skalách jsem zamaskoval tak, že jsem ji celou postříkal lepidlem ve spreji na bázi chemoprenu a následně ji vyválel v písku. Maskování má uspěch. Jediným nedostatkem je, že i když na ni lidi sáhnou, tak ji nemohou najít. :-)
Dave017 dne 10-11-2008 20:57
jistě Qnik .. tvoje zkratky nemaj chybu smiley
Haca dne 23-11-2008 10:51
Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že tyto kešky jsou nádherné. Po záplavě krabiček od kinofilmů takový nápad opravdu potěší. Ale hledejte to ... smiley
AkiomTeam dne 23-12-2011 18:44
Tak tohle bych hledal minimálně hodinu smiley smiley smiley smiley smiley
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Přihlásit
Jméno

HesloJeště nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 18
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,466
Neaktivní členové: 2703
Noví členové: metej
Kalendář událostí
<< Říjen 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Žádný záznam

Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.