Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Wednesday, June 26, 2019
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
Vánoční skořápky 2010
Vánoční skořápky 2010
Vánoční skořápky 2010
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů


Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

1. Tajný Geozávod - Lovci pokladu

1. Tajný Geozávod - Lovci pokladu

Plzeň - Venca68 & Team

Vše začalo poměrně nevinně, když se před pár týdny, nebo snad už měsíci, objevila zpráva o pořádání Prvního tajného geozávodu v Čechách a okolí. Po úžasných zážitcích z loňského Czech Geochecku jsme si řekli, že u toho nesmíme chybět. Postupně se objevovaly další informace, až nastal den D, den přihlašování do závodu. K průběhu přihlašování snad jen jedinou poznámku, cituji z logů cache GC19FX7:
March 10 by venca68 (638 found)
Panebože... Asi petkrát tupe opisuju slovem císlo "tri", "sedm", "ctyri",... a furt mi to hlásí chybne opsané. Hlavne, že je tam pro tupce, jako jsem já, napsáno opište císlicí. Ješte ted se mi z toho klepou ruce. Jestli si takhle povedu i v závode, to bude mazec... Ale stihl jsem to...
March 10 by MadDogTeam (683 found)
Tak musim rict ze bylo hezke sledovat databazi jak to tam v 9.00 skace :D
Venco: diky moooc jsi me pobavil :) ted si musim vylestit monitor, mam na nem snidani :D

Pak dlouhý klid před bouří, vyčkávání, zvažování taktiky, odhadování úkolů. Mezi tím čas od času nějaké to info od pořadatelů které pouze přináší další otazníky. Příběh kovboje Ducka z New Seat známe všichni nazpaměť, Cestu na jihozápad (GC12A2X) jsme si prošli nejdříve teoreticky, a poté i prakticky. Co kdyby se nám to hodilo. S vlastním Tajným závodem sice moc společného neměla, ale byla moc dobrá i tak. Před odjezdem se nám doma kupí hudební nástroje, herbáře, klíče k určování rostlin, kožené řemínky vhodné k natažení na oblouk luku a další věci kovbojského věku 19. století, ale také notebooky, měniče 12 V / 230 V, kapesní elektrárny, GPRS EDGE HSXYZ ACDC BFLMPSWZ a další vymoženosti 21. století. Vzhledem k počasí nezapomenout na chladničku a pivo (nealko!) a koukejte už všichni jít spát, ráno se vstává. Myslím, že nám Slepic a Terka103 dlouho nezapomenou vstávání po půl páté ráno. V půl šesté už jsme na cestě...

Ještě malá zastávka u MacDonalds v Průhonicích, předstartovní horečka si žádá svou daň, a 6:45 jsme na startu, pardon, na Startu. Kolem se rojí samí kačeři, předstartovní nervozita vrcholí, slova se ujímají šéfpořadatelé - Lucecitka a Adam MadDog. Ruce se třesou, když přebíráme první ortel, první soutěžní obálky 1A, 1B, 1C, 1D. Rozbaluji nezapečetěnou obálku 1A a říkám si, taky si s tím mohli dát trochu víc práce, takhle se mi povede rozlepit Dčko během sekundy, přečíst souřadnice a zase zalepit. Tento záblesk naděje v další okamžik pohasíná, B, C i D jsou pečlivě zapečetěny a pečeť ještě opatřena razítkem. Podvádět se nejen nevyplácí, ale ani nedá. 1A... Koukáme na to "jak puci". 11-7, 11-5, 9-3,... no zblázněte se z toho. Po očku sledujeme sousední luštící týmy. Vedle nás je Šaman a spol. a Šaman jistě na klidu nepřidá. Na klidu nám nepřidají ani týmy, které, podle nás, s vítězoslavným úsměvem skáčou do geovozidel a vyrážejí vstříc první soutěžní zastávce a prvním úkolům. Trháme první obálku 1B - hmmm, kukačky, to jsme se toho dověděli. Ale něco přece - čísla jsou na ciferníku, fajn, co s tím dál... Po chvíli trháme druhou obálku zase ciferník, do háje, že jsme si ale pomohli, ha, ha. Další koumání, minuty utíkají. týmy odjíždějí, nervozita stoupá. Nakonec to nevydejcháme a hned na začátku trháme naše první Dčko. Ale taky naše poslední Dčko!

Velké Popovice, rybník. Tak honem naťukat do GPS, do geovozidla, v geovozidlo a vpřed. Na místě je fronta. Poprvé čekáme frontu a ani nevíme na co. Zkoušíme odhadnout, co budeme muset řešit, debatou s geokolegy, pardon geosoupeři, konečně zjišťujeme, jak se měla lousknout šifra ze startu. Konečně na řadě, první úkol, vcelku uspokojivé řešení, fajn. A co dál? Fasujeme obálky 2B, 2C, 2D. Kde je obálka 2A??? Následují jen potutelé úsměvy obsluhy stanoviště jedna - no tady ji přece máte - 4 kalíšky CocaColy. Ufff. Nějak nechápeme, googlíme, googlíme, firma CocaCola má v České republice sídlo firmy v Praze Kyjích. To je přece blbost, přece se nebudeme vracet zpět do Prahy, zamítáme obratem to, co se jako první nabízí. A opět pochmurné trhání nápověd, 2B, obrázky - inline, autíčko, vozík - je jasněji? Snad, čtyři kola, čtyři Coly. V záchvatu zoufalství chci trhnout Cčko, naštěstí mne Vlaďka brzdí a projíždí rychle rejstřík autoatlasu. Čtyřkoly!!! Kdo mohl vymyslet takovýhle název vesnice a koho by napadlo, že taková ves existuje. Ale je to tak. Neváháme nepřemýšlíme, skáčeme do auta a jedeme. A prokletí závodu začíná - objížďky. S naší autonavigací se moc nekamarádí. Najdeme podle oranžových šipek cestu do vsi, ale před námi je kropící vůz. Jede si svou pohodovou dvacítkou, možná ani ne, kropí a kropí. a my hezky za ním. Mám nervy na pochodu, jedině se mohu uklidňovat, že si touto jízdou určitě nezapráším vůz ani trošičku. Najednou v protisměru nákladní Tatra, a nezná bratra. Kropička zajíždí ke krajnici, my poslušně za ní a najednou drc. Na něčem sedíme... Zbytek posádky vysedá a kouká, pod autem na krajnici je nějaký betonový patník. Naštěstí se auto vysednutím nadzvedne, já mohu sjet a jedeme dál.

Další stanoviště. Už nefasujeme Coly, takže si čekání na úkol krátíme luštěním místa dalšího stanoviště. Tady to jde samo. Úkol už méně... A tak pokračujeme hezky dál. Jednou nám sednou souřadnice, jindy nám sednou úkoly, občas nám nesedne vůbec nic. To už je holt život. Pokračujeme hezky v rytmu - Pravonín, pohodička s vůní koření a nápovědou babčou kořenářkou na telefonu, Mlýny, doteď nechápu, jak jsme je vyluštili, když nám Sportka ani nepřišla na mysl, Tábor - Harrachovka, moc pěkná a logická šifra, která nás stála dvě nápovědy. Vůbec Tábor, to byla kapitola sama pro sebe. Objížďka - Černé mosty uzavřeny, tak tohle byla cedule, kterou jsme viděli v Táboře mnohokrát, mnohokrát. Přijíždíme do města, cedule Černé mosty... Odbočujeme a objíždíme město ze severu, pokoušíme se propracovat zpět do centra, po chvilce cedule Černé mosty... Hmmm, tak nic, vracíme se, nervozita opět stoupá, další pokus, s napětím čekáme, zda se cedule opět objeví. Hurá, jsme za Černými mosty. Do teď ovšem netušíme, co to je - most, sídliště, čtvrť, ulice??? No prostě nevíme. Třeba se to někdy dovíme. Teď je důležité, že Harrachovka už leží přímo před námi.

A pokračujeme hezky v rytmu. Letiště kousek od Tábora. Hu, netušil jsem, že jízda poslepu je tak náročná. Stojím vší silou na brzdě a mám stále pocit, že jedu dopředu. A ostatní pokřikují jeď, jeď, jeď. Konečně šifra, která je otázkou jednoho kouknutí, zabroukáme si melodii a vyrážíme. Když se ten Tálínskej rybník nahání, tak u jeho hráze potkáte třeba geovodníka, jihočeskou selku nebo všehoschopného režiséra, který vás pronásleduje s megafonem. A pak si má člověk pamatovat obrázky a číslíčka. Chemika jsem zaujal svými mnemotechnickými pomůckami. Ruský kostel - dvě ostré věže, dvě baňaté věže - 1406, CWG PlachtaS Team - cena plachty je 42,50 - 4250, vrtačka - je masivní pevná - sudá - vrtá do hloubky - 2018, foťák - koupím za baťovských 37,90 - 3790, teleobjektiv - přibližuje se čtvercem vzdálenosti - 7 na druhou 49 - 0749 atd. atd. Ale fungovalo to! PlachtaS tým spolu s geokolegy tady dali dohromady opravdu úžasnou skupinku rozhodčích. Dostali jsme koláčky, písničku, prima atmosféru, no prostě PlachtaSové, to je klasa. Odjíždíme o kousek dál, abychom mohli v klídku přemýšlet, koukáme na mlýnek, vyklízíme místo bivakujícím vosám, opět koukáme na mlýnek a je to tady, víme, kam jet. Katovice, to už je skoro cíl. Na poslední štaci opět známé tváře, zdravíme se s Mayinkou a doufáme, že budeme mít trochu protekce. Nebudeme, Mayinka je nekompromisní. Ale pár buráků jako cenu útěchy přece jen dostanu. Úkol si můžeme vyzkoušet, vypadá to, že mi to jde nejlépe. Jenže naostro je to trochu jiné. Ruce se klepou a trestné body naskakují jeden za druhým. U čtvrtého se drobet vzpamatovávám a do konce to dotáhnu už bezchybně.

Následuje cíííííííííl!!! Hlásíme se u Lucecitky a konečně si můžeme v klídku vydechnout. Zkoumáme výsledky kačerů, kteří dorazili před námi a říkáme si, že poslední nebudeme. Aspoň jedna malá útěcha. Vybalujeme půllitry a fasujeme první opravdové pivko, to nealko během dne se nepočítá. A co následuje? Odpočinek, pokec s kačery, prohlídka Lucecitčina pokladu geocoinů, zase pokec s kačery, známí, neznámí, trochu známí, dobře známí, z fóra známí, po sms známí, super! Přijíždí další týmy plzeňáků, tvoříme hlouček a rozebíráme průběh závodu. MichalS, Flower, popaK, Adrea, Škléba, Míša, Hawran, cz.nemo, ale i Mayinka, která se stihla vrátit ze stanoviště, všichni tlacháme a tlacháme. Gulášek je mňam, pivko je mňam, pohoda je mňam.

Ovšem, devátá večerní se blíží a slíbené vyhlášení výsledků spolu s ní. A je to opět tady, nervozita narůstá. Sledujeme Lucecitku, jak si připravuje lejstra, sledujeme Šamana, který gentlemansky přidržuje megafon, sledujeme i další... Tým za týmem sledujeme pořadí vyhlašované od konce. Hurá, zatím jsme nebyli vyhlášení, dostali jsme se do první poloviny, základní cíl je splněn. Mno, o moc překročen zase nebyl... Šestnácté místo z pětatřiceti... Shrnuto - do první poloviny jsme se vešli, z plzeňáků jsme první. Fajn, dopadli jsme podobně, jako loni na Czech GeoChecku. V hlavě se mi honí - no mohlo to být i lepší, kde jsme mohli vyšetřit nějaké ty body? Krabice shozená nárazníkem auta? Možná... Zbytečně tržené Cčko tam a tam? Možná... Proč jsme do háje napsali tu kačerku Černou Alici, když to byla ta a ta, to byl trestný bod jako fík. Teď už to ale nezměníme... Jen pro ilustraci tu uvádím, co se mi asi tak prohnalo hlavou. Vyhlašování týmů zatím pokračuje a už se blíží k vítězům. Přiznám se tu bez mučení, celé pořadí na bedně si nepamatuji. Ale první tým si pamatuji dobře - Laura a její kačeři! Awercz, Barbie tým a další. Takových bodů, jak se jim to mohlo povést??? Mno, povedlo a jsou první. Gratulujeme a tiše závidíme.

Musíme se bohužel vrátit ještě v noci domů. Loučíme se s geokolegy, teď už ne s geosoupeři, ale skutečně s geokolegy, nasedáme do auta a jedeme k domovu. Doufáme, že zažijeme někdy ještě něco podobného. Bylo to moc fajn a užili jsme si celý den od rána až do pozdního večera. Díky pořadatelům, díky geokolegům, díky všem!!!

autor: Venca 68

MF Plzeň - MichalS & Flower, cz.nemo, hrafnain

 May 31 by hrafnain
Parádní bezchybně zorganizovaná akce, proste prima event :)
Dokonce se mi povedlo ráno brzičko vstat, sbalit všechny ty věci jako třeba kafe, suchary, sušené maso (salám), botanicky klíč, mapu hvězdné oblohy, hřebíky atd., a do Prahy jsme to s jednou drobnou zajiždkou okolo Průhonic stihli s posádkou týmu OF Plzeň ve složení MichalS&Flower a cz.nemo akorát na začátek.
Ovsem při příjezdu na start nám před autem přeběhla černá kočka, což se projevilo hned při luštění první hádanky. Když už jsme na parkovišti byli skoro poslední, trhli jsme nakonec v depresi všechny obálky a jeli do Velkých Popovic.
Tam už to bylo lepši, Flower uhodla většinu mincí, kelímky byly kulatý, aha, čtyři kola, tedy vlastně spíš čtyři coly, tak hurá do Čtyřkol. Kořeni nás trochu potrápilo, hlavně měsíček, tak s nápovědou směr Pravonín. Kačeři v pohodě, sportka až s nápovědou a hurá na Mlýny. Symboly nahmatány všechny, největší radost jsem mel z rozpoznáni zavináče, a pak to PI... Už už jsme chtěli trhnout nápovědu, když MichalS přisel s teorii, která se ukázala jako správná a mohli jsme pokračovat na Tábor. Další šifry už byly jednoduché, na letišti přišla vhod flétna, na Tálinském rybníku bylo hodně veselo a živo, procvičili jsme paměť, kupodivu to ještě není tak zlé, par čísel si pamatuji ještě teď, třeba 4250 - PlachtaS CWG :)
Na posledním stanovišti v Katovicích jsme uloupili Mayince pár buráků a do cíle jsme přijeli chvíli před vypršením časového limitu a byl z toho krásné 19. místo :)
No a pak už se jedlo, pilo, hodovalo, povídalo, u ohne posedělo, Nektaru hafo, setkání se spoustou známých i nových tváři, zkratka event, jak má byt.
Diky moc MadDogovi, Lucecitce, Imaginovi, MyKesovi, Sylvii a vůbec všem organizátorům na jednotlivých stanovištích za uspořádání bezvadného eventu, DIKY! :)

 May 31 by cz.nemo
Závodu jsem se účastnil jako clen týmu MF Plzeň. Ještě před začátkem závodu jsme minuli správný výjezd a když jsme konečně našli cestu na parkoviště, tak nám před autem přeběhla černá kočka. Tímto děkuji všem přihlížejícím za povzbuzeni škodolibým smíchem Na prvním a třetím stanovišti jsme na tu kočku málem začali věřit, ale pak už šlo vše docela dobře a ušetřili jsme i nějaké ty obálky (konkrétně 16). Dešifrování jsme si užili, i když nám chvilku trvalo oprostit se od toho geocacherského hledaní souřadnic. Hlavně na prvním stanovišti jsme hledali souřadnice a vůbec nás nenapadlo hledat v šifře něco jako nápis "Velké Popovice" Cil "hlavně ať nejsme poslední" jsme splnili a 19. místo bylo příjemným překvapením. Následný event na tábořišti byl taky super, potkal jsem tam spoustu známých lidi a par neznámých se známým nickem.Obdivuju organizátory, taková velká akce je musela stát spoustu sil a moc jim děkuji, že pro nás něco takového udělali. Už když jsem četl úvodní příběh, tak jsem si říkal, ze tohle je opravdu profi práce a samotný závod to jen potvrdil. Doufám, že budou i další tajné geozavody.

 May 31 by MichalS & Flower
Super, super, super. Jak již bezvadně a vtipně popsal ve svém logu hrafnain, clen našeho MF Plzeň teamu, byl závod napínavý a naše situace se měnila od stanoviště ke stanovišti. Celkově jsme si to výborně užili a pořadatelům moc dekujeme za přípravu takového akce.

Původně jsem chtěl ponechat jen logy, ale nedalo mi to a musím ještě dopsat pár věcí. Jak píše hrafnain tak příprava začala prostudováním příběhu a všímáním si věcí, kterých si všímal i Duck na své cestě do New Seat. Podklady jsme si předali na čtvrteční čajovně (Plzensky GeoTea(m) 2008). V pátek jsme si ještě vyměnili pár E-mailů s postřehy a věcmi, které určitě musíme vzít s sebou. Patřila mezi ně kostkovaná košile, klobouk, sušené maso (konečně důvod si ho koupit a ochutnat), suchary a to jak sladké tak i slané, kafe, nějaké nádobí, hřebíky, nářadí (po závodě se hodilo pro opravu hrafnainova stanu), polní lopatku, nůž, flétnu, denní tisk a nevím co ještě. Naše vybavení před odjezdem můžete vidět na přiložené fotografii. Z Plzně jsme vyrazili lehce po 5 hodině ranní. Cesta ubíhala rychle a průjezd Prahou byl bezproblémový. O lehkém zakufrování ještě před startem a černé kočce se již logy zmiňují. K hrafnainovo průběhu cesty se dá jen dopsat, že ve čtyřkolech při luštění koření jsme si omylem trhnuli nápovědu z předchozího stanoviště. Když teď koukám na výsledky tak nás tato ztráta stála pouze jedno místo což není tak dramatické, ale na místě samotném to moc klidu do týmu nepřineslo - holt prokletí černé kočky :-). Od Provonína se nálada začala zlepšovat (už jsme na parkovišti nezůstávali úplně poslední a obsluha stanoviště se s námi neloučila slovy: "klidně si tu luštěte já jdu na pivo") a úplný obrat nastal v Mlýnech, kde se nám vyloženě zadařilo. Pak už to šlo jako po másle. Nádherné místo jsme objevili v Táboře. Harrachovka a její okolí je úchvatné. Litovali jsme, že se nemůžeme zdržet a všichni jsme se shodli na tom, že sem se určitě co nejdříve vrátíme. Než jsme s Flower stačili proběhnout dráhu s medicimbalem a zavázanýma nohama tak už hrafnain s nemem věděli kam máme jet. Na letišti jsem si vyzkoušel jízdu se zavázanýma očima za nemovo navigace a rychle přesun k Tálínskému rybníku. Bylo vidět, že stanoviště je v těch nejpovolanějších rukách. Hned na uvítanou jsme obdrželi kuchařku jak připravit grilované ryby a výborné koláčky. Ani se nám nechtělo odjíždět jaká zde vládla pohoda. Na posledním stanovišti se pokusil nemo o nemožné a to protáhnout očko po křivém drátu tak, aby se ho nedotklo. I přes veškerou snahu však dopadl hodně podobně jako ostatní týmy. Pak už jen krátký přejezd do cíle a zasloužený gulášek a pivko. Event byl velice pohodový a užili jsme si spoustu legrace.

Děkujeme ještě jednou všem organizátorům, plzeňským posádkám a všem zúčastněným ať se aktivně zúčastnili závodu nebo jen utvořili velice příjemnou atmosféru následného eventu. Díky moc.

Fotogalerie:

Další fotografie naleznete zde.

autor: MichalS - tým MF Plzeň

 

Oficiální stránku závodu včetně příběhu a šifer naleznete zde.

Celkové výsledky:

 

Komentáře
mirotiro dne 02-06-2008 09:34
No moc pěkný článeček... rád si někdy osobně poslechnu více podrobností :-)
Nevrenaci dne 04-06-2008 20:14
Tak teď jsem si to přečetl v podání vency68, včera pře ICQ v podání Atlaskysmiley. To zase musela být bomba!smiley Snad se nám podaří se příště zůčastnit něčeho podobného.smiley
MadDog dne 05-06-2008 21:00
Diky moc za takovou poklonu a pekny clanek popisujici zavod, jsme radi ze se libilo, vime o urcitych mouchach, ktere se vyskytly, ale pilne pracujeme na odstraneni v nasledujicim zavode smiley Aaano je to tak, bude dalsi zavod, o neco tezsi, o neco delsi a propletenejsi s pribehem, ale nejdrive jeste musime oddat Ducka a najit poklad v New Seat smiley
MichalSaFlower dne 11-06-2008 12:12
S laskavým svolením Venci68 doplněn článek o postřehy týmu MF Plzeň a konečné výsledky. Děkujeme. smiley
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze členové.

Pro odeslání vašeho hlasu se musíte přihlásit nebo zaregistrovat.

Nebylo vloženo žádné hodnocení.
Přihlásit
Jméno

HesloJeště nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 6
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,462
Neaktivní členové: 21
Noví členové: jagjag
Kalendář událostí
<< Červen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Žádný záznam

Narozeniny Narozeniny:
Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.