Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Wednesday, June 26, 2019
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
SDH Kačerov
SDH Kačerov
Hasičská soutěž - Nevřeň 2009
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů


Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

ARH 2009 - THC Geocaching Team
Na tenhle závod jsme původně vůbec neplánovali jet, ale nestihli jsme se přihlásit na Salcburský megaevent a tak vznikla potřeba jít na nějakou jinou akci. Ač to zprvu vypadalo špatně, nakonec jsme vytvořili skvělý team 5ti lidí: já, Chnapik, Destil.cz, integer a wlada.k. Přípravy na event probíhali samozřejmě až na poslední chvíli. Jako loď jsem nakonec zvolil kompromis mezi rychlostí a komfortem: Baraku. Kdybych zvolil dvojkajak K2, myslím že bychom při rychlém přesunu dali čas ještě o hodně lepší. Nějaké lano se doma našlo (nakonec jsme ho ani nevyužili), čelovky a další drobnosti měl každý doma. Chyběly nám vysílačky, nakonec jsem zakoupil dvojset Brondi FX25 Twin. No jsem zvědavej, jestli je využiju i někdy mimo event :).

Kvůli tomu, že jsem byl s Chnapikem v pátek na svatbě (ještě ne naší ;) tak jsme odjížděli docela pozdě, ale díky hodné paní kuchařce, která na nás počkala, jsme se dočkali i připravené večeře (cca v 20:10). Po nasycení žaludků jsme začali prostudovávat obdržené pokyny, v devět si vyslechli oficiální zahájení a upřesnění pravidel a začali se připravovat na Morseovku. Chvíli po desáté večer to začalo - blikající světlo na přehradě. Ukázalo se, že chytat svíticí morseovku v noci je mnohem těžší, než chytat třeba pískající. Nestíháte se totiž dívat co si zapisujete. Při prvním ultrarychlém tempu jsme nestihli zhola nic. Druhé, pomalejší, jsme také nestíhali, a čekali až na to třetí. Tam už se zadařilo a souřadnice byli na světě. Následoval běh a vyzvednutí instrukcí s mapkou. Bohužel jsme nečetli vše pozorně a tak jsme přehlídli cestou jednu stage se schovaným dopisem. Tato chyba nás stála cenné minutky, předběhli nás Přes Mrtvoly a v konečném důsledku nás to stálo i první místo, ale což. Příště to chce lépe číst zadání. Hlídající strážce území jsme přelstili rozdělením se na dvě skupinky, s tím že ta správná proklouzla nepozorovaně i s obálkou. Celkově jsme skončili třetí, ale na body druzí, neb Přes Mrtvoly team si vybral jednu nápovědu na morseovku. Za odměnu jsme si zajistili druhý čas v basecampu v Nevřeni.

Po dobrém spánku jsme zamířili posnídat, nafouknout Baraku k rychlému přesunu a šli vymýšlet taktiku. Integer vymyslel geniální plán na vyfocení letadla - v instrukcích k rychlému přesunu bylo napsáno: v 9:16 přistane Agentka Flower na letišti v Erpužicích a poté se ... V domnění, že je to skrytá nápověda k tomu jak vyfotit přistávající letadlo jsem se do Erpužic s Chnapikem vydal, zatímco ostatní čekali na start závodu. Letadlo se nekonalo, ale moc času jsme s tím neztratili. Po našem návratu a krátké dohodě bylo rozhodnuto nejprve absolvovat Zrychlený přesun. Na loď jsem se vydal já s wladou. Cestu jsme si náležitě užili, pádlování bylo obtížné kvůli nedostatečně nafouklé lodi, ale podařilo se a nakonec z toho byl nejrychlejší čas - 36 minut.

Následoval přesun na odminování mostu. Měli jsme velký problém s indexy K, vyzkoušeli jsme 3 možné kombinace, ale ani na jednom místě keš nebyla. Proto jsme volali o nápovědu a ztratili tak cenných 20 bodů. Pak už bylo nalezení bomby jednoduché. Díky zpoždění jsme vyfotili projíždějící vlak (Hurvínek) a ztracené bodíky si tak alespoň trochu vynahradili. Nebyl čas ani na vyzvednutí finálky ani na vyluštění schématu bomby, protože nás tlačil čas nástupu do Basecampu v Nevřeni. Schéma jsme jen vyfotili a následovala zběsilá jízda do Nevřeně, kam jsme dorazili v 12:25.

Nevřeňský branný závod byl okořeněný džberovkou, slaňováním a hašením ohně. Díky hasiči Wlada.k jsme zvládli uhasit hořící benzín, nastříkat 10 litrů vody do malého otvoru a i uvázat trojcípí šátek. Zklamali jsme ve střílení a hlavně při první pomoci. Karambol s nosítky nevypadal pěkně a byl také náležitě ohodnocen trestnými body.

Cestou k Spy radio stage jsme zkusili dohledat jeden z pozorovacích balonu, ale jediné co jsme našli byl pytel s nějakou zdechlinou... a tak Balonové pozorovatelny byl jediný neplněný úkol. Škoda, nakonec ho odlovilo docela dost teamů.

Spy stage byla super zábavná, volací kód Foxtrot pobavil i poučil - Integer je už skoro profík - teda vlastně (radio)-amatér. Navíc už je velice zběhlý v sestavování krystalky. Hromadná úvaha a vzpomínání na potenciály různých kovu pomohli k sestavení citronové baterii s napětím 0.487V. Já jsem se proběhl s polním telefonem, ztratil asi 15 vteřin, když jsem jen točil kličkou a zapomněl mačkat to tlačítko na sluchátku, ale i tak to vedlo na rychlý čas a největší bodové ohodnocení. Tříděni elektrosoučástek taky dopadlo dobře (jen tyristor jsme měli špatně).

Následoval přejezd na vyhledávaní ztraceného baličku, postupně jsme nabrali tři nápovědy a pomocí náčrtku do mapy a klikání v Oregonu jsme určili místo finálky. Obilné pole dalo zabrat, ale odměnilo nás to, že jsme balíček našli asi 10 metrů od vypočtených souřadnic.

Následovala krátká debata o tom, na který úkol jít, protože bylo málo času. Destil.cz nás přesvědčil, že se máme pokusit splnit všechny (díky Destile). Špionské fotky integer skvěle roztřídil a otipoval všechna tři místa. Proto se zadařilo dohledat finálku už po prvním zaměřeném místě (aka najděte si pařez v lese). Protože však byla hodnocena i přesnost výpočtu finálky, já s Chnapikem jsme šli zaměřit druhý bodík. Tohle byla pro mě asi nejvíce Advanture část závodu, protože jsem kvůli časovému presu běžel přes most, ale brodil zdejší říčku. Díky chnapikovi za zapůjčení suchých kraťasů :).

Opět následoval rychlý přejezd na další stage. Černá skříňka zříceného letadla vydala svoje tajemství překvapivě rychle, hlavně díky dobré ranní přípravě (Destil přesně zaměřil kde letadlo bude) a díky spolupráci vice záchranných tymu. I odlov finálky proběhl ve frontě a z ručky do ručky.

Zbývalo rychle vyzvednout finálku na odminováni mostu a dohledat některé sms úkoly. Přečíst ze zadního blatníku motorky za jízdy track# je docela adrenalin a nejvíc asi pro motorkáře :-P. Takže se zpětně omlouváme za ohrožení na životě. Z úkolů nám chyběli nějaké barvičky, ukázalo se, že určit barvu klouzačky z fotomapy googlu je docela složité, barvu balónu jsme tipli na červenou a název hostince v Nevřeni byla také tipovačka, ale všechny kolonky jsme zaplnili :). Díky radistovi Integerovi jsme cestou posbírali rekordních 6 radiobonus kódů.

Vyhlášení bylo překvapivě brzy, jen tak tak jsme ho stihli. Dopadlo to nad naše očekávání. Celkové druhé místo a jen 11 bodů z 2344 ztráta na prvního. To je velká motivace do dalších závodů.

Díky všem organizátorům za dokonale připravený event, po kterém zůstanou nejen vzpomínky, ale i 5 keší, které patří k těm nejlepším co jsem kdy našel. Díky členům našemu teamu. Konkrétně Chnapikovi za střelbu, Destilovi za googlení a plánování, Wladovi za hasičské umy, Integerovi za obsluhu radiopřijímačů a také kamarádovi na mailu Schwabovi za pomoc s bombou. Závěrem nesmím opomenout pogratulovat k prvnímu místo teamu Přes Mrtvoly (své zážitky sepsali v rozsáhlém článku na poklady.com).

Už se těšíme na další geozávod!

Sepsal me2d09 podle obsáhlého logu od Wlada.k. Video od Destila a fotky jsou v galerii.

(Převzato se svolením autora z webu http://thc.geoteam.info/)
Komentáře
Nebyly vloženy žádné komentáře.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze členové.

Pro odeslání vašeho hlasu se musíte přihlásit nebo zaregistrovat.

Nebylo vloženo žádné hodnocení.
Přihlásit
Jméno

HesloJeště nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 11
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,462
Neaktivní členové: 21
Noví členové: jagjag
Kalendář událostí
<< Červen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Žádný záznam

Narozeniny Narozeniny:
Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.