Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Wednesday, September 18, 2019
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
logo...
logo...
Soutěž
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů


Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

ARH 2010 - pohled do zákulisí eventu

 

ARH 2010 - pohled do zákulisí eventu

Logologo gc-plzen.net

O dalším ročníku jsme začali uvažovat brzy po skončení eventu a 10. srpna, když jsme archivovali ARH 2009, jsme uveřejnili první zmínku o ročníku 2010. V té době jsme již měli pár nápadů, ale protože léto bylo spojeno s dalšími  akcemi, jako byla hasičská soutěž v Nevřeni, plavba netradičních plavidel a 3. tajný geozávod, tak na přípravu nikdo neměl ani pomyšlení a nápady se ukryly někde hluboko v našich hlavách. Vše začalo až na eventu po 3. tajném geozávodě, když jsme si povídali s ostatními účastníky a došla řeč i na ARH, zda bude ročník 2010 a ať do toho určitě jdeme. Hned v pondělí poté jsem tedy založil první přípravné vlákno, kde jsem specifikoval místo (RS Butov) a datum (11.6 - 13.6.2010), základ tématu (dobrodružné filmy jako Indiana Jones, Flynn Carsen, legendy a historie) a návrhy na několik prvních misí. Ostatní spolupořadatelé hned začali přispívat a bylo znát, že na další ročník těší. Jako jeden z prvních námětů byl nápad na realizaci eventového coinu.
Protože dle ohlasů jsme předpokládali větší zájem ze strany kešerů o nový ročník, začali jsme uvažovat o posílení pořadatelského týmu o lidi schopné vytvářet pěkné a kvalitní mise. Jako první nás napadl Medok, který v té době měl "v provozu" několik velice pěkných a propracovaných keší. Potěšilo nás, když nabídku na spolupráci přijal a hned začal vymýšlet, co by mohl pro ARH 2010 realizovat. Další posilou pro náš tým byl Island968, který měl být už v organizačním týmu ARH 2009, ale časově mu to nevyšlo. První setkání části pořadatelského týmu proběhlo 31.10. v rámci Nevřeňského bloudění.  Několik hodin jsme se o eventu a jeho náplni bavili, vymýšleli různé věci a Medok přinesl na otestovaní beta verzi Mayských kruhů. Posledním členem, který pro ročník 2010 rozšířil náš tým byl Torfik, který se k nám přidal v průběhu prosince. Hlavní přípravy na event začaly v lednu roku 2010, kdy se uskutečnila první oficiální schůzka pořadatelského týmu. Předběžně se domluvilo hlavní organizační schéma eventu, počet misí, jejich přibližné rozmístění a hlavně to, kdo se čeho ujme.

RO Pohoda na RadostiNávrh CWGLogoPak přišla jedna z největších komplikací v přípravách eventu. Od správce RS Butov jsme dostali zprávu, že nám předem zamluvený termín ruší z důvodu toho, že o stejný termín má zájem lukrativnější zájemce a nabídl nám jiné termíny. Ty jsme bohužel nemohli akceptovat, a tak jsme museli začít hledat jiné řešení. Kontaktovali jsme různé majitele ubytovacích kapacit v okolí přehrady. Do užšího výběru postoupil kemp Keramika u hráze a rekreační objekt Pohoda  na Radosti. Kemp Keramika procházel reorganizací a v době,  kdy jsme potřebovali mít 100% jistotu, zde nebyl nikdo, kdo by mám mohl termíny garantovat. Naopak na RO Radost jsme se setkali s velice vstřícným jednáním a rychle jsme se dohodli na všem podstatném. Bylo tedy rozhodnuto -  ARH 2010 se uskuteční v RO na Radosti.

Návrh coinuDalší na řadě bylo logo a coin. Aby byl coin do eventu hotov, tak jsme měli nejvyšší čas na něm začít pracovat. Stejné to bylo i s logem, které jsme potřebovali do listingu. Zpracování grafického návrhu loga i coinu se ujal Torfik, který se částečně podílel i na úpravě grafického návrhu 3. plzeňského geocoinu. Grafický návrh loga vycházel z původního loga, které pro ročník 2009 vymyslela Flower a po několika drobných úpravách bylo Torfikovo logo odsouhlaseno. S coinem to bylo složitější. Zvláště když jsme se rozhodli, že by coin neměl být jenom "obecný" eventový, ale že by ho týmy měly používat v rámci plnění misí na eventu. Mince musí vypadat dobově a jedna strana by měla umožňovat dešifrování. Torfik vytvořil základní návrh coinu, který jsme s Vencou68 odsouhlasili a pak jsme jej začali postupně dolaďovat. Torfik v té době předkládal jednu verzi za druhou s každou další byl coin lepší a lepší a přibližoval se našim představám. Definitivní verze coinu byla hotova v polovině března přesně v době, kdy jsme zveřejnili listing eventu (11.3.2010).
O týden později začalo přihlašování týmů. Devět loňských týmů využilo naší nabídky na účast v tomto ročníku a během několika dní se zaplnilo všech 20 volných míst a dva náhradníci, kteří se později díky odstoupení a sloučení týmů dostali do limitu 20 týmů. Od tohoto okamžiku se přípravy rozběhly v plném proudu. Coin byl koncem dubna předán do výroby v počtu 150 ks a na jeho zafinancování se podílelo několik pořadatelů. Byla vyrobena eventová CWG a trička s logem eventu. Jak se termín eventu blížil, dostávali jsme informace od ubytovatele o postupně se plnící kapacitě a začali si utvářet orientační obrázek o počtu účastníků eventu. Práce na misích byly v plném proudu. Medok v dílně vytvářel svá udělátka, Iluvátor připravoval elektroniku na Hůl králů a Piráty. Svou misi začali připravovat i Poník s Háčou a Torfik, který se začal zabývat keramikou a přípravou čínských šachů. Já s Flower jsme chystali Sedláka a husity a společně s Islandem a Iluvátorem "Tajemnou hůl králů". Venca68 pak Mezopotámské kanály.
Cestovatel v čase - foto MvitPáteční zahájení - foto MalyvenaČtrnáct dní před eventem proběhl přímo na Radosti další sraz pořadatelů, abychom domluvili a připravili noční dobrodružnou hru a  ujasnili si celodenní bonusovku včetně úlohy otce Furas, cestovatele v čase a dalších postav eventu. Kromě přípravy misí jsme s Vencou68 řešili ostatní organizační věci a logistiku eventu. Já ještě společně s popaKem a Šklébou připravoval dřevo na táborák, které jsme sehnali od spřátelených lesáků, se kterými  už několik let Poník spolupracuje při organizaci CITA. Týden před eventem jsme již bedlivě sledovali počasí a přáli si, aby se nenaplnily některé černé předpovědi. Naštěstí se tak nestalo a počasí přípravám i eventu přálo. Já navíc ještě sledoval on-line vývoj průtoku a výšky hladiny Úterského potoka na jezu u Trpíst kvůli Tajemné holi králů. Poslední týden před eventem už vše běželo celkem bez komplikací. Coiny dorazily do Rokycan 3.6. (tím nám spadl největší kámen ze srdce). Teď už jsme nebyli na nikom závislí a vše jsme měli ve svých rukách. Ve středu jsme nasáčkovali objednaná trička, cwg a coiny podle požadavků, pro týmy pak  základní páteční zadání a pomůcky, které týmům předával cestovatel v čase v sobotu ráno ve vlaku.
Vlastní zásobování eventu začalo ve čtvrtek navezením dřeva na táborák.  V pátek ráno jsme si dali sraz u nás, naložili vor a další tři auta věcmi a vyrazili směr Radost. Medok tou dobou již běhal po lesích a kompletoval své mise. To samé dělal celý den i Torfik. Na Radost jsme tedy po poledni dorazili jen my, Venca68, Vlaďka a Slepic. Po vyložení aut a voru, vztyčení vlajky nad základnou a naražení sudu s pivem zůstal Venca s Vlaďkou a Slepicem, kteří svou misi založili již ve čtvrtek, na základně a my vyrazili na Buben zkompletovat  tu naši. Kolem třetí hodiny začali přijíždět účastníci eventu a prostor se postupně zaplňoval. Na základnu také dorazili další pořadatelé a my měli  možnost si sednout a v rychlosti vše zrekapitulovat. Já pak musel odjet do Plzně pro pár zapomenutých věcí a hlavně pro rohlíky na snídani neboť objednané rohlíky na místě byly dostupné až od osmi hodin když už měl být start. Po mém návratu už byl už základní tábor plný lidí. Týmy měly první zadání a postupně zjišťovaly, co jsme si na ně přichystali. Předstartovní brífing začal v devět večer a úderem desáté začala noční dobrodružná hra "po stopách mayského šamana a  cestovatele v čase" zakončená předáním coinu a penízu otcem Furas za správně zodpovězenou otázku. Poslední tým do cíle dorazil někdy po půlnoci a my se do postele dostali kolem půl druhé.
pirátský vor - foto Malyvenatak to jsme my ... - foto MvitRáno po budíčku v šest hodin jsem hned s Iluvátorem vyrazil nachystat vor pro pirátskou misi. Když jsme vše odladili, bylo za deset minut 8 hodin. Bohužel plánovaný let letadla s první indícií, kde hledat cestovatele časem se z technických důvodů nepovedl, a tak jsme museli použít záložní plán "B". Jelikož v té době jsem již měl být v Trpístech a připravovat "Hůl králů", přenechal jsem realizaci plánu "B" na ostatních pořadatelích. I plán "B" neproběhl úplně bez komplikací, když se hned v úvodu posádce šlapadla podařilo jej potopit ještě před vyplutím. Po reorganizaci se šlapadlo podařilo stabilizovat a vše mohlo začít. Týmy se vrhly na chytání cestovatele a já, Iluvátor a Island jsme vyrazili do Trpíst. Naštěstí nám Island ukázal cestu skoro až na místo, a tak jsme si ušetřili cca 1 km chůzi se "skromnou" schránkou na hůl králů, svatyní a dalšími věcmi potřebnými pro tuto misi. I přes to nám vynesení věcí na správná místa dalo pořádně zabrat. Celou misi se podařilo zprovoznit kolem půl desáté. Island zůstal na místě jako záchrana u jezu. Iluvátor vyrazil do Plzně a já nabral směr Nevřeň, kde se připravovalo další stanoviště. Tam jsem dorazil kolem desáté hodiny. Na místě už byla Maiynka i Torfik a v lese už Víťa od Nevřeňáků organizoval další pořadatele. Hned po příjezdu jsem se tedy vypravil za ním na lanovou dráhu. Zde bylo potřeba otestovat nastavení celé lanovky. Vzal jsem tedy na sebe sedák a začalo testování. První dva pokusy jsem nedojel a zasekl se uprostřed. Pokus s dvojitou kladkou dopadl podobně, a tak jsme přistoupili  na další změnu. Ta byla takového rázu, že mě málem na konci nechytli, vše ale dopadlo dobře. Až na pátý  pokus bylo vše přesně tak, jak jsme si to představovali. Jakmile jsem se odpoutal od karabiny dorazil první tým. Rozloučil jsem se tam s Torfikem, Nemem a Andy,  a šel se pozdravit s Dutchem a Niky, kteří ovládli stanoviště foukaček. PopaK, Škléba a Míša zajišťovali v Nevřeni lukostřelbu. V cíli byl Víťa s bičem a Mayinka na startu. V pevnosti Ponyard jsem navštívil Poníka s Háčou. Měl jsem pro ně PMR bonusové kódy. Když jsem přišel na místo, tak bylo vidět, že si oba svoje stanoviště řádně užívají a i týmy se dobře baví. Pak mi volal Venca ze základny abych přijel, že musíme dořešit celodenní bonusovou hru. Od té chvíle už jsem zůstal na Radosti a sledoval, jak to všechno běží. Celá Nevřeňská posádka - foto MaiynkaPevnost Ponyard - foto MalyvenaZbyl i čas na popovídání s nesoutěžními návštěvníky eventu. Vše probíhalo podezřele klidně. Až po sedmé večerní se najednou ve vysílačce ozvala Flower alias příšera na břehu s tím, že vyhlašuje poplach, neboť ukotvený vor nevydržel nápor silného větru a začal se posunovat směrem k hrázi. Bylo to jak v akčním filmu. Vyběhli jsme s pádly ze základny k vodě, sehnali klíče od šlapadla a s velkou slávou na něj naskočili. Najednou se šlapadlo pod naší vahou potopilo a sedlo na dno. Jediné, co z něho koukalo bylo opěradlo lavičky ... ihned několik lidí ochotně vyskočilo, což mělo za následek, že se šlapadlo sice vynořilo z vody, ale svým prudkým pohybem smetlo popaKa do vody a i další členové záchranného týmu byli slušně namočení. Z pětičlenné skupiny jsme nakonec vybrali Iluvátora jako lodního odborníka a jediného, který mohl vor zachránit. Mě jako hrubou sílu a pohon šlapadla a Slepice jako druhý motor a zároveň nejlehčího z dostupných záchranářů. Po té, co jsme šlapadlo vyvážili a udrželo se na hladině, jsme vyrazili k voru. Na něm právě úspěšně plnil úkol jeden tým a druhý stále čekal. Když byl vor zhruba v půlce přehrady oba týmy se vystřídaly. Ten první jsme potkali cestou k voru a druhý pak dokončil svou misi až poté, co vor opět zakotvil u protějšího břehu.V tom zápalu boje si snad ani nevšimli, že jejich mise průběžně mění souřadnice. Poté, co se tým z voru vydal do cíle, pustili jsme se do práce. Iluvátor se Slepicem přestoupili na vor a začali ho připravovat k přesunu já udržoval pozici obou plavidel a zabezpečil jejich spojení. Ukrutný vítr si s námi pěkně pohrával. Kritická fáze nastala, když jsme vor museli odříznout od kotev a jediné, co ho drželo od další plavby ku hrázi bylo šlapadlo, ke kterému byl přivázán.  Iluvátor se Slepicem dokončili práci na voru oba se přesunuli na záchranné šlapadlo a vydali jsme se pomalu k druhému břehu. Kormidlo moc nefungovalo a tak oba pomáhali držet směr pádly. U správného břehu jsme přistáli po osmé večerní, vytáhli vor na břeh, odstrojili ho a vše odnesli na základnu. To už Venca s Vlaďkou počítali výsledky a když dorazila Flower, tak jim předala i poslední výsledky z voru. Já už jen přišel k hotovému a podepsal diplomy. Jak utopit šlapadlo - foto OpicaciVyhlášení - foto MvitMezitím Flower, Maiya a další pořadatelé připravili vše pro slavnostní vyhlášení výsledků. Výsledky jsme nakonec vyhlašovali přesně podle plánu, tedy kolem půl desáté. Týmy se mezitím stačily občerstvit. Výsledky na prvních dvou místech byly hodně vyrovnané -  vždyť první tým vyhrál o pouhých 44 bodů, což při zisku 3028 bodů je opravdu nepatrný rozdíl. Pak až do pozdních nočních nebo lépe do brzkých ranních hodin pokračoval event na němž, se samozřejmě kromě zážitků ze soutěže probírali další kešerské i nekešerské záležitosti.  My měli možnost poprvé po několika dnech si v klidu sednout a popovídat. Ne všechno se vydařilo přesně podle našich představ, ale pro hladký úspěch eventu jsme udělali, co jsme mohli. Kromě spousty zábavy jsme také získali další zkušenosti, které se nám budou určitě hodit. A když mluvíme o budoucnu, tak to na sebe nenechalo dlouho čekat. V neděli ráno, když jsme v klidu seděli a snídali se přišel rozloučit Medok s tím, že spěchá na vlak a co prý bude za téma příští rok, kdyby se náhodou nudil, tak aby měl nad čím přemýšlet. Všichni přítomní pořadatelé na něj zůstali koukat s otevřenou pusou, jen zaslechli, jak mu říkám: "... no mysleli jsme něco na téma mimozemšťané, vesmír, sci-fi, ...". Medok chvilku koukal a pak povídá: " ... takže prostě "blízká setkání třetího druhu", fajn ...budu nad tím přemýšlet ...". Rozloučil se a odešel. Pustil jsem to z hlavy protože plánovat další event v době kdy ještě ani ten současný neskončil mi přišlo moc brzo. Dopoledne jsme se se všemi rozloučili popřáli všem šťastnou cestu a od některých slyšeli to pěkné a přitom zavazující: "...tak zase za rok určitě přijedeme ...".

Závěrem bych chtěl poděkovat za mě a Flower Venovi68 a Vlaďce za velký kus odvedené práce při přípravě a realizaci celého eventu včetně tvorby misí, papírování a dalšího zabezpečení celé akce. Díky, díky ... Samozřejmě díky Slepicovi s Terkou, kteří vydatně pomáhali při přesunech a zabezpečení přímo na eventu. Medokovi za úžasně a precizně připravené keše se spoustou "hraček" a za noční dobrodružnou hru. Torfikovi za vydatnou pomoc a realizaci grafického návrhu loga, coinu, další eventové grafiky a také za realizaci jedné z misí, která měla prvenství v počtu týmů volajících si o nápovědu ve znění: "rozbij tu kouli". Iluvátorovi za jeho elektro hračky a hlavně za pomoc na vodě. Samozřejmě Poníkovi s Háčou za realizaci jejich "humus" stanoviště, které stejně jako Nevřeň navštívilo všech 19 týmů. Nevřeňákům za to, že se ujali organizace mise v Nevřeni i přes to, že v té době probíhalo krajské kolo hasičské soutěže dětí, kde Nevřeň měla velké želízko v ohni (ještě jedou velká gratulace). Popákovi, Šklébovi, Míše, Dutchovi, Niky, Maiynce, Nemovi, Andy za pomoc v  Nevřeni a přímo na základně. Maiye pak také za zapůjčení kostýmů. Isladnovi za pomoc při realizaci mise a za její zabezpečení.  Prostě všem moc, moc, moc díky. Bez Vás všech by to prostě nešlo a event by nebyl takový jaký byl. Klobouk dolu před Vámi všemi. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl.

Velká dík patří také soutěžícím i ostatním návštěvníkům eventu za nádhernou atmosféru, na kterou budeme ještě hodně dlouho vzpomínat. Díky i  za logy, které jsou pro nás nejen úžasným povzbuzením, ale i námětem k další práci. Díky moc Vám všem. Nezbývá než se těšit nashledanou na některých dalších akcích nebo třeba za rok 10.6-12.6.2011 na ARH 2011 s podtitulem: Blízká setkání třetího druhu.

MichalS - MichalS & Flower

V článku byly použity fotografie z fotogalerie z listingu akce. Autory fotek jsou: Mvit, Opicaci, Malyvena, Maiynka. Všem moc děkuji.

 

Komentáře
Nebyly vloženy žádné komentáře.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze členové.

Pro odeslání vašeho hlasu se musíte přihlásit nebo zaregistrovat.

Nebylo vloženo žádné hodnocení.
Přihlásit
Jméno

HesloJeště nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 11
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,462
Neaktivní členové: 8
Noví členové: jagjag
Kalendář událostí
<< Září 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Žádný záznam

Narozeniny Narozeniny:
Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.