Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Tuesday, June 02, 2020
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
GCWZQP - Lesnickou stezkou-2
GCWZQP - Lesnickou stezkou-2
Plzeň a okolí očima kešerů
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů


Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

Mám psy rád, ale někteří nemají rádi mě - napsal mvit

Mám psy rád, ale někteří nemají rádi mě
K pohybu za kešemi používám převážně kolo. To jistě není pro plzeňské skalní příznivce geocachingu žádná novinka. Díky tomu mám možná při stejném počtu odlovených keší o něco více zážitků než běžný autokačer a nebo kačer turista. Jako kačer cyklista mám pár zkušeností se psy.
Jednou na podzim, kdy tma přichází proklatě brzy, jsem se vracel z kešování po severním plzeňsku. Už, si přesně nepamatuji, jakou keš jsem tenkrát lovil. Ale jistě znáte tu situaci, že když někde jste tak prostě tu keš chcete najít a někdy se zdržíte déle, než jste původně plánovali. Už se blížil soumrak a já ji konečně měl. Uháněl jsem tedy domů, abych dojel co nejdál ještě za světla. A protože to domu bylo něco kolem 30 km tak to nakonec zase nevyšlo a posledních 20min jsem jel po tmě s blikačkama. Najednou proti mně, v temném lese jelo auto, jedu si v pohodě po své pravé straně, a jakmile se mineme, vidím před sebou černého rotvajlera vedle auta. Na úzké cestičce nebylo kam bych uhnul, a tak jsem zašlajfoval co se dalo a pak už byl jen kotrmelec přes řídítka. Pes byl v pohodě, auto v pohodě, kolo v rámci možností taky, ale já jsem si zase pěkně natloukl. Paní v autě zastavila a zeptala se mě přes stažené okénko, jestli jsem Oukej? Odvětil jsem, že jsem v pořádku , že jsem spadl protože vedle jejího auta běžel velký černý pes. Pro mé velké překvapení jsem se v zápětí dozvěděl, že je to její pes, kterého tímto způsobem venčí. To by člověk vážně nečekal. Tvrdila, že to byla moje chyba, že jsem do psa najel. Jenže její černej miláček nebyl v té tmě vůbec vidět, natož když proti mně svítila jejíma lucernama a zabrala s čumflem celou cestu. Podle mě jednoznačně její chyba, která však nejvíce bolela mě a jejího psa. Ona za celou tu dobu ani nezvedla zadek ze sedačky svého vozu, který beztak neměl v lese co dělat. Někteří lidé jsou dnes holt natolik líní, že se vozí autem i při venčení psa.
Během jiné cyklistické výpravy za kešemi mě opět cestu zkřížil zatoulaný pes. Tentokrát to bylo za světla a tak jsem stihl bez problémů zastavit. Jenže to byla chyba! Pes byl dost agresivní a okamžitě se mě zakousl do lýtka. Nebyl to vyloženě velký pes a tak jsem ho nohou odstrčil a pokračoval dál. Jenže to ho ještě víc nastartovalo a tak se za mnou rozběhl. Musel jsem šlapat co to šlo abych mu ujel. Doma jsem si pak všiml, že mě ten mrzák hryznul až do krve a začalo martýrium, že měl možná vzteklinu a kdesi cosi, a že musím jednoznačně zjistit, co to bylo za psa, jinak do mě budou muset napíchat nějaké svinstvo. Na druhý den jsem se tam tedy vypravil znova. Tentokrát s cílem najít páníčka od zatoulaného psa. Dost nelehký úkol. Ale díky vylepení pár plakátů s nápisem ?Hledám černého psa, který mě zde včera pokousal? a několika optání lidí po vsi se mě po hodině podařilo páníčka od zaběhlého psa najít. Naštěstí byl očkovaný, což mě potvrdil i místní veterinář.
Jeden z mých posledních zážitků se zatoulaným psem se odehrál v lese u Mokrouš při odlovu Medokovi keše "Meteorit v Čílině". Měl jsem tenkrát zlámanou nohu a tak jsem se mohl pohybovat na kole jen pomocí jedné. Dost málo na to, aby člověk takovému psovi na kole ujel. Bylo mě hodně divné, že nikde poblíž nebyl jeho páníček. Pes vypadal dost ucouraně a hladově. Po předchozích špatných zkušenostech jsem byl dost obezřetný a raději se k psovi moc nepřibližoval. Pohyboval jsem se pomalu a v hlavě si spřádal plány, co udělám, až na mě pes půjde. Šel pomalu za mnou a já byl připraven mu nabídnout tu nohu v sádře. Jenže pes byl dost utahaný, než aby na mě útočil. Spíš to vypadalo, že mu něco chybí zřejmě páníček. Nakonec jsme se rozešli a já na celou záležitost zapomněl. Po týdnu vyšel v deníku inzerát, že se hledá zatoulaný pes, který se zaběhl při bouřce před třemi týdny z Přešína. Podle fotografie to byl na 90% shodný pes s tím, kterého jsem tam tenkrát potkal. Na mapě jsem odečetl vzdušnou vzdálenost Mokrouš od Přešína nějakých 19km a usoudil jsem, že by takovou cestu zatoulaný pes eventuelně za tři týdny mohl urazit. Zavolal jsem tedy nešťastnému majiteli a předal mu tuto informaci. Okamžitě vyrazil na místo a v lese vyvěsil plakáty s pohřešovaným psem. Po pár dnech se majiteli ozvali lidé z nedaleké hájovny, že zatoulaný pes je u nich. Bohužel to však nebyl ten správný "BIM".
 

Komentáře
Nebyly vloženy žádné komentáře.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze členové.

Pro odeslání vašeho hlasu se musíte přihlásit nebo zaregistrovat.

Úžasné! Úžasné! 100% [1 Hlas]
Velmi dobré Velmi dobré 0% [Žádné hlasy]
Dobré Dobré 0% [Žádné hlasy]
Průměrné Průměrné 0% [Žádné hlasy]
Slabé Slabé 0% [Žádné hlasy]
Přihlásit
Jméno

HesloJeště nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 9
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,464
Neaktivní členové: 34
Noví členové: Grootovo parta
Kalendář událostí
<< Červen 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Žádný záznam

Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.