Domů · Články · Fotogalerie · Fórum · Ke stažení · Geowiki · www.geocaching.cz · www.geocaching.com Tuesday, June 02, 2020
Menu
Pro začínající
Geocaching
Geocoiny & TB
Geocaching v Plzni
Cache roku 2008
Cache roku 2009
Domácí dílna
Akce a reportáže
Adventure race - ARH
Geopovídky
Reviewer info

Články
Fotogalerie
Fórum
Ke stažení
Odkazy
Kontaktujte nás
Hledat
O webu
Akce, eventy

Coin PHMK 2015

Geocaching - odkazy
www.geocaching.cz
www.geocaching.com
Hledej na geocaching.com:
Náhodná fotka
Syčící drak ve skále
Syčící drak ve skále
GC17RV2 - Paranormal activity event
Oblíbené
Přidat k oblíbeným
Nastavit jako výchozí
Počítadlo
Mapa přístupů


Profile Visitor Map - Click to view visits
Create your own visitor map

Návštěvy

free counters

Přejezd Šumavy
Dlouho jsem přemýšlela, co sem napsat za příběh, abych neprozrazovala moc informací ke keším, a nic mě nenapadalo. Až teď nastala chvíle prozření ? proč vlastně nenapsat příběh o své krabičce?
Nějakou dobu jsme koukali na skrýš Krkonoše Crossing, a myšlenka vícedenního putování za krabičkou nás opravdu zaujala. Udělat tak něco podobného, ale kde? Pohled na mapu a trocha kopírování myšlenky odhalilo naprosto dokonalé místo ? přechod Šumavy. Červená turistická vedoucí krásně podél hranic přes nejkrásnější místa Šumavy vyloženě vybízela k navštívení. Po delším průzkumu ale v drtivé většině vedla souběžně s cyklotrasou, a tak nakonec padla volba na kolo. A tak jsme se v jednom červnovém víkendu vypravili vlakem do Nové Pece. Venku drobně poprchávalo, ale nás hřála myšlenka na dlouhý přejezd neprobádaným územím a spaním na relativně nově otevřených nocovištích. A jak řekla jedna postarší paní sedící vedle ? ?nejsme přece z cukru? :)
Začátek jsme naplánovali po cyklostezce podél části Schwarzenberského kanálu, kde se na kole jelo naprosto dokonale, a zbytky kanálu a jeho příslušenství cestě dodávaly příjemné historické pozadí. Snad také proto je tato destinace oblíbená starší generací, která nás při pohledu na hromadu věcí na nosičích obdarovávala pochvalnými pohledy či slovní podporou. Už tady jsme ale narazili na první problémy ? zatloukání kovových cedulek na rozcestníky rozhodně není tichá záležitost, a s množstvím lidí pohybujícími se v okolí jsme při čekání na správný čas snědli skoro všechnu svačinu. Ještě rádi jsme odbočili od kanálu směrem do kopce k nouzovému nocovišti pod Plešným jezerem. Sice jsme tu nechtěli nocovat, ale rozhodně jsme si ho chtěli prohlédnout. A stálo to za to, provedení nám vyloženě vyrazilo dech. Prostor pro nocování byl vysypán hoblinami, takže na spaní snad ani nebyla potřeba karimatka, nacházely se v něm stolky s lavičkami a dokonce i krásně vonící chemický záchod. Tak snad bude takhle vypadat navěky..
Další cesta probíhala krom občasného poprchávání velmi příjemně. Povrch cest byl převážně asfalt, občas štěrk, ale pořád se jelo parádně. V Novém Údolí jsme se ztratili a byli jsme za to rádi, protože nás zbloudilá cesta zavedla k německým hranicím, kde jsme si mohli prohlédnout nejkratší železnici, která měla celé tři zastávky a měřila 200m :)
Na nocovišti nad Strážným už to sice tak krásné nebylo, ale pořád to byla příjemná loučka v lese, s lavičkami a záchody. Posilněni jsme se vypravili vstříc dalšímu dni. Cesta byla stále po skvělém povrchu a bývaly by byly i parádní výhledy. Na Knížecích Pláních jsem si přišla jak v Rakousku. Dokonale upravené okolí, cizokrajně vypadající krávy s dlouhými rohy pasoucí se na obrovské louce uzavřené mezi hřebeny hor, zlověstně bučící a hrabající..
Na vyhlídce pod Černou horou nastal smutný zlom, měnící nádherný výhled za boj o přežití. Zhruba 500m mimo trasu se nacházela krabička kamaráda, na kterou se parkisovi moc nechtělo, ale přesvědčila jsem ho slovy, že kdyby on byl kousek od mé krabičky a neodlovil jí bez závažného důvodu, tak bych mu to taky neodpustila;) A tak jsme schovali kola do křoví a vrhli se vstříc vrcholu Černé hory. Už po pár desítkách metrů se ukázal parkisův špatný výběr bot. Na mých sandálech totiž nemohlo nic promoknout (a nohy už byly na zimu a mokro zvyklé), zatímco on měl po chvíli sebou dva přenosné rybníky. Přestala jsem se mu smát až ve chvíli, kdy jsme měli vysokou trávu až do pasu, a tudíž jsem komplet promokla taky. Na vrchol jsme dorazili do půlky těl mokří, a počasí v tu chvíli ukázalo svůj smysl pro humor, protože začalo pršet. Pláštěnky jsme si samozřejmě nechali na kolech, kde byly všechny naše věci taky nezakryté ;) Po nálezu krabičky (přece jí tam nenecháme:) jsme tedy tryskem vyrazili ke kolům, kde jsme se totálně promočení navlékli do pláštěnek a vyrazili směr Modrava. Na místě jsme nechali jen něčí tajemný batoh ležící na stole.. nikde v okolí nebyl nikdo, ale co kdyby byl třeba na záchodě a my mu ho odvezli ;)
Liják postupně přidával na síle a nedalo se ani pořádně koukat na cestu. A tak jsme do Modravy přijeli zmrzlí na kost a kompletně promočení. Ještě že byl otevřený malý bufáček, kde jsme se obšťastnili čajíčkem a polévkou. A řešili, co bude dál. Po inventuře oblečení se ukázalo, že máme ještě jedny suché ponožky a něco málo suchého okolo. Počasí hlásilo, že zítra bude stejně hnusně, a když jsme zjistili, že odsud jezdí cyklobus do Plzně, trudomyslnost vyhrála. Ale ouha ? za teplé jídlo jsme utratili tolik, že už nám nestačilo na lístky na autobus. Nastala chvíle zoufalství a představ noci v mokrých spacácích. Po chvíli nám spadl kámen ze srdce ? u informačního centra jsme nalezli bankomat. Spadl ale jen proto, aby uvolnil místo většímu a těžšímu kameni ? bankomat byl totiž mimo provoz:) Po chvílích paniky se ale ukázalo, že parkis má u sebe ještě z dřívějšího výletu desetieurovku, kterou nám milá slečna na informacích ráda vyměnila, a tak jsme zbytek odpoledne strávili v teple autobusu pozorujíc tu hroznou smršť venku... Od té doby s sebou všude nosím záchranou desetieurovku, kterou člověk v běžné situaci neutratí, ale v nouzi jako když najde:)
Komentáře
Nebyly vloženy žádné komentáře.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze členové.

Pro odeslání vašeho hlasu se musíte přihlásit nebo zaregistrovat.

Nebylo vloženo žádné hodnocení.
Přihlásit
Jméno

HesloJeště nejsi přihlášený?
Klikni zde a registruj se.

Zapomněl jsi heslo?
Pro získání nového klikni právě zde.
Uživatelé online
Hosté online: 9
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 1,464
Neaktivní členové: 34
Noví členové: Grootovo parta
Kalendář událostí
<< Červen 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Žádný záznam

Vzkazník
Pro odeslání vzkazu se musíte přihlásit.

sciurust
27-12-2018
Nabízím k adopci keš Alšova Plzeň.

Vianney
26-10-2016
Geokalendář 2017 se chystá. Pošlete fotky a informace na e-mail vianney@volny.cz

aha
02-04-2015
Event První pomoc a trénink s hasiči má po odhlášení 4 volná místa. Tuto sobotu v Němčovicích. http://coord.info/GC5PH7H

rictep
20-06-2014
Mám dva lístky na Lucii na 26.6.2014 do amfiteártu na Lochotíně v Plzni. Cena 2x 690,- Kč.

chrzatka
15-06-2014
Ahoj všichni, kdo máte rádi mohutné stromy! Podpořte finalistu Stromu roku 2014, kterým je Skomelský dub, jediný finalista letošního ročníku v celém Plzeňském a Karlovarském kraji. Podrobnosti se do

Archiv vzkazů
Copyright (c) 2007-2010 Plzeňský geoteam | geoteam@gc-plzen.net |Powered by PHP-Fusion Copyright (c) 2003-2007 by Nick Jones.